Tarot w teorii i w praktyce

Wszelkie tematy związane z Tarotem i jego zastosowaniem
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Tarot w teorii i w praktyce

Post autor: Słowianka » 2012-05-24, 11:47

Proszę, o nie komentowanie w tym temacie, a jedynie zamieszczanie porad, interpretacji itp. Wszelkie komentarze, proszę pisać w temacie: http://www.paranormalium.pl/dyskusja-ta ... 27-60.html

Sześć błędów w interpretacjach Tarota i jak ich uniknąć..


Nieistotne czy jesteś początkujący, czy profesjonalnie zajmujesz się interpretacjami tarota lub interpretujesz karty tylko dla siebie. Czy wiesz jak czytać karty dla siebie dokładnie i obiektywnie?
Interpretowanie dla siebie może być bardzo subiektywne i mylące.
Oto 6 typowych błędów, które popełniamy w czasie interpretacji kart dla siebie i rada jak ich uniknąć.

Błąd 1. Odczytujesz karty, gdy jesteś pod wpływem silnych emocji.
Otrzymujesz informację , że Twoje dziecko jest poważnie zagrożone w szkole. Twój partner zrywa wasz związek. itp..
We wszystkich tych sytuacjach twoje emocje są bardzo silne. Odczyt może być niedokładny i nieprawidłowy. Co zrobić? Musisz być obiektywna, skupiona i spokojna, więc musisz poczekać, aż pierwsze reakcje miną lub skorzystać z konsultacji u profesjonalnego tarocisty.

Błąd 2. Wyjmujesz dodatkowe karty jako wyjaśnienie.
Otrzymując odpowiedź, chcesz zrozumieć jej sens, więc rozkładasz kolejne karty do tej, która jest dla Ciebie wygodną odpowiedzią. Dołożenie 1 lub 2 kart ma sens. Ale dokładanie karty kolejnej i kolejnej, aż w końcu zobaczysz to co chcesz, mija się z celem. Nie będziesz w stanie zrozumieć co karty chcą Ci powiedzieć, albo nie będziesz zadowolona z wyjętych kart, ponieważ nie powiedziały Ci tego co chciałaś usłyszeć.
Wyjmuj karty wyjaśniające tylko wtedy, gdy naprawdę musisz. Wyjmij od 1 do 2 dodatkowych kart.

Błąd 3. Kilka rozkładów na ten sam temat.
Jeden z największych błędów. Rozkłady w kółko na ten sam temat. Najpierw rozkładasz duży rozkład np Krzyż Celtycki. Później rozkład na trzy karty. Kolejnego dnia ponownie rozkład "aby się upewnić".
Przyjmij zasadę, aby interpretować karty raz i tylko raz na dany temat. Zapisz rozkład i swoją interpretację. Będziesz mieć szansę, do niego później wrócić. Odczekaj co najmniej miesiąc przed ponownym zadaniem tego samego pytania lub do chwili wystąpienia jakiejś znaczącej zmiany.

Błąd 4. Poszukiwanie wygodnego znaczenia karty tarota.
Karty posiadają wiele różnych aspektów, co czyni je bogatymi informatorami. Błędem jest poszukiwanie wielu różnych znaczeń jednej karty do własnej interpretacji, aż odnajdziesz ten sens , który chcesz.
Musisz oprzeć się pokusie, poszukiwania znaczeń, które pasują do twoich nadziei i pragnień.
Zamiast tego kieruj się intuicją. Co ona mówi Ci na temat tej karty. Jaka jest twoja pierwsza reakcja? Nie szukaj najwygodniejszego znaczenia.

Błąd 5. Używanie skomplikowanego rozkładu.
Chcąc otrzymać jasną i konkretną odpowiedź nie musisz używać skomplikowanych rozkładów. Udział większej ilości kart w rozkładzie, może wprowadzić dezorientację i informować Cię o sprawach, o które wcale nie pytasz. Wtedy będziesz interpretować karty dostosowując je do pytania jakie im postawiłaś.
Zacznij rozkłady na kilka kart 3 -5. Unikaj długich i skomplikowanych rozkładów. Nie musisz wykładać pół talii, aby otrzymać konkretną odpowiedź. Zastanów się nad prostą odpowiedzią.

Błąd 6. Interpretujesz karty, tak jak Ty chcesz, jak Ci wygodnie.
Najtrudniej czytać Tarota dla samej siebie. Odczyty mogą być tendencyjne i subiektywne. Twoje przekonania będą kształtować z pewnością, Twoją interpretację.
Nie ma nic złego w interpretowaniu kart dla siebie, ale warto zasięgnąć obiektywnej opinii osoby trzeciej. Interpretacje mogą być niezwykle wnikliwe i wszechstronne.

Unikając tych błędów będziesz na dobrej drodze.


--


Czasami można w coś wierzyć tylko dlatego, że się tego chce.

Masterton Graham,

Usługi magiczne
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Tarot w teorii i w praktyce

Post autor: Słowianka » 2012-05-25, 15:12

Wir Atlantów
mój układ


Obrazek

Rozkładamy w kolejności: 1, 2, 5, 3, 4 / a, b, c, d.

1. Teraźniejszość.
Karta odpowiadająca za teraźniejszość. Mówi nam o chwili obecnej. W zależności od pytania, może zawierać najbliższą przyszłość i przeszłość. Głównie jednak odzwierciedla istotę problemu.


2. Przeszłość
Karta mówiąca o przeszłości. O wszystkim, co się zdarzyło, a miało wpływ na teraźniejszość i przyszłość.

3. Przyszłość.
Karta przyszłości. Daje nam wgląd, jak dalej rozwinie się sytuacja lub jaką drogę powinniśmy obrać, lub co się stanie, jak nic nie zrobimy z obecnym stanem rzeczy.

4. Duchowość.
Karta pokazująca wpływ różnych mocy na nasz umysł/psychikę. Może być to choroba, klątwa, opętanie, przekleństwo, złe duchy, urok itp.

5. Fizyczność.
Karta pokazująca wpływ różnych mocy, na naszą fizyczność/materialność. Tak, jak w przypadku karty 4, tyle, że coś co oddziałuje nie tyle na nasz umysł, co stan zdrowia, status materialny, bezpieczeństwo itp.

Po rozłożeniu kart zawsze sprawdzam je wahadełkiem. Ruch zgodny ze wskazówkami zegara oznacza, że karta zostaje bez zmian. Ruch przeciwny, nakazuje odwrócenie karty.

Do układu podstawowego, potrzebne będą Arkana Duże. Jednak, na róg karty, możemy położyć jedną kartę z Arkan Małych. Robimy to lewoskrętnie. Zaczynamy od lewego dolnego rogu karty Przeszłości. Następnie, prawy dolny Fizyczności, prawy górny Przyszłości i lewy górny Duchowości.
Wszystkie karty składają się na opis teraźniejszości. Co pozwala nam, dokładnie zgłębić sedno problemu. Ale nie dokładamy do tej karty już żadnej innej

Na koniec układ wygląda tak:

Obrazek
Czasami można w coś wierzyć tylko dlatego, że się tego chce.

Masterton Graham,

Usługi magiczne
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości