Sztuki walki

Czyli nagłe i niespodziewane zejścia z tematu. Rozmowy o wszystkim i o niczym
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Assassinio » 2006-12-12, 21:48

czyli udają że medytują.. siedzą cicho w danej pozycji bo tak im sensei mowi i juz :D lol mnie to zawsze smieszylo... na dodatek całe karate mnie śmieszyło.. lol to co oni tam robili, żałosne to było :D w ogole nic praktycznie jakoś po tym nie umieli :P

Gość

Post autor: Gość » 2006-12-12, 22:05

Assassinio pisze:w ogole nic praktycznie jakoś po tym nie umieli
Zależy jaka sekcja. Znajomy chodził na kickboxing i nic się nie nauczył. Treningi to podobno niewypał był. Przychodził i po prostu miał kopnąć albo uderzyć kolesia, trener nie pakazywał zadnych lepszych technik. Zanim ktokolwiek z was będzie chciał zapisać się na jakiekolwiek sztuki walki, zobaczcie jak wygląda na nich trening a dopiero potem decydujcie się.Ja tak zrobie i raczej nie bede żałował.
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Assassinio » 2006-12-12, 22:12

no ja własnie wtedy zobaczylęm to ich karate.. i wielkie LOL dla nich :D
Gość

Post autor: Gość » 2006-12-12, 22:14

Assassinio pisze:no ja własnie wtedy zobaczylęm to ich karate.. i wielkie LOL dla nich
ale to może było karate Tsunami ze słynnym Ryszardem Muratem?? :)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Darnok » 2006-12-15, 09:20

Blackdragon pisze: ale rozwój duchowy jest ważny możesz bić się z kolesiem ale to RD sprawi że w pewnym momencie opamiętasz się i nie zabijesz go
Raczej zdrowy umysł :P
Brak dowodu na nieistnienie nie sprawia że coś istnieje.
Gość

Post autor: Gość » 2006-12-18, 21:04

Darnok pisze:Raczej zdrowy umysł
a teraz dodatkowo moge spokojnie kozaczyć nawet do grupki paroosobowej bo kupiłem sobie nawet całkiem profesjonalną pałke teleskopową. Taką jak przy... uderzy to można ręke złamać :)
Gość

Post autor: Gość » 2006-12-19, 20:51

BloodLust pisze:jak trafisz na kogos obeznanego to palka bedzie tylko narzedziem, ktore "pozyczysz" albo stracisz po 1 uderzeniu, ja jak gdzies ide nigdy nie biore broni, bo jakby byla potrzeba zbiore ja napastnikowi O_o po co mi zabierac zbedny balast
Hmmm... Jeszcze nie znalazł się nikt kto mógłby mi ją odebrać, a powiedzmy sytuacje zdarza się niemal codziennie. Ja też jestem obeznany, więc pałke używam tylko jak musze, bo przeciwników jest więcej, a nie na byle cwaniaka z którym se spokojnie dam rade :)
Gość

Post autor: Gość » 2006-12-20, 21:29

Jedyna jej wada jest taka że jest stosunkowo łatwa do kupienia. Wystarczy iść do pewnego gościa, który przyjeżdza raz w tygodniu, wyłożyć 4 paki i się ma...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Darnok » 2006-12-20, 22:57

Blackdragon,
blokers? :P
Jest też prawdopodobieństwo, że wróg wyciągnie nóż, i jak go zabierzesz, gdy jest obeznany z tą bronią?
Brak dowodu na nieistnienie nie sprawia że coś istnieje.
Gość

Post autor: Gość » 2006-12-21, 09:45

BloodLust pisze:Ty jestes obeznany jak ten noz zabrac w czasie ataku albo go uniknac..
oczywiście bym improwizował. Albo rozbiłbym butelke na tulipana( w mijej okolicy jest ich strasznie dużo od wina :) ) albo bym biegał, tak ukratkiem myląc przeciwnika. A starałbym się go obezwładnić zaraz po jego ataku, atakując krtań lub oczy, a drugą ręką trzymać jego ręke z nożem.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Mawerick » 2006-12-21, 14:52

Blackdragon pisze:Albo rozbiłbym butelke na tulipana
ok, wszystko ok, ale to trwa, A jest dokładnie tak jak mówi BloodLust, nożem można wykonać bardzo ograniczoną ilość ataków. Nauczenie się odpowiadania na atak nie jest więc szczególnie długie. Ważne tylko, aby być szybszym i rozpoznać po postawie przeciwnika, co zamierza zrobić!
An opened mind is like a fortress with it's gates unbarked and unguarded.
Gość

Post autor: Gość » 2006-12-21, 17:28

Mawerick pisze:Nauczenie się odpowiadania na atak nie jest więc szczególnie długie.
no niby tak, ale jedno mówi się podczas kiedy atakuje cie kumpel gumowym nożem, a co innego jak z ciemności nagle widzisz tylko klinge noża...w takich sytuacjach lepiej też mieć broń choćby taką zrobioną w 10 sekund, ale jednak...
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Mawerick » 2006-12-21, 20:56

Blackdragon pisze:10 sekund
w dziesięć sekund możesz już być martwy. Lepiej nauczyć się jak reagować na człowieka mającego nóż. Niż próbować znaleźć broń. Czy ją zrobić. Ale gdybyś miał np. podnieść patyk jakiś grubszy, to już w sumie ujdzie.
Gość

Post autor: Gość » 2006-12-21, 21:37

Mawerick pisze:Ale gdybyś miał np. podnieść patyk jakiś grubszy, to już w sumie ujdzie.
no o to min mi chodziło. Ale na atak z zaskoczenia nie pomoże żadna technika, dlatego potrzebuje mniej niż 10 sekund, żeby określić swoje szanse, oraz znaleść jakomś broń
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Mawerick » 2006-12-21, 22:28

Blackdragon pisze:mniej niż 10 sekund
gdybyś zmniejszył ten czas do 3 sekund, to już byłby pewnego rodzaju postęp.
Gość

Post autor: Gość » 2006-12-22, 20:46

Mawerick pisze:gdybyś zmniejszył ten czas do 3 sekund, to już byłby pewnego rodzaju postęp.
te 10 sekund to maksymalna ilość, a może ona zależeć min od miejsca w którym się będe znajdował, pory dnia, a nawet pogody. Także czasem nie będe potrzebował nawet 5 sekund, tylko jak zobacze co się kroi od razu przystąpie do działania.
ODPOWIEDZ