stan czakr i ich wpływ na nasze zdrowie, życie...

Mamba

stan czakr i ich wpływ na nasze zdrowie, życie...

Post autor: Mamba » 2006-01-21, 21:40

Robiłam ostatnio analizę stopnia naenergetyzowania czakr u dwóch osób ;
pozwoliłam sobie umieścić wyniki na forum oraz krótki opis skierowany jako odpowiedź do analizy II dla pewnej osoby :)
Jest to oczywiście wielki skrót, ale może przybliży on nam nad czym musimy się zastanowić aby uzmysłowić sobie z czego wynikają nasze problemy.
Miał być krótki post - wyszedł tasiemiec mimo, że zostały jeszcze dwie czakry, które oczywiście w wolnej chwili uzupełnię //tak

Co sądzicie o takim stanie czakr jak w analizie II :roll:

I analiza
Czakra podstawy - - 40%
Czakra śledziony - - 10%
Czakra splotu słonecznego - -20%
Czakra serca - +20%
Czakra gardła - +35%
Czakra „3” oka - +20%
Czakra korony - +50%


II analiza
Czakra podstawy - 65%
Czakra śledziony - 75%
Czkra splotu słonecznego - -60%
Czakra serca - -50%
Czakra gardła - -25%
Czakra – „3”oko - -90%
Czakra korony - - 85%

Czakra podstawy wiąże nas ze światem fizycznym zaś energia Ziemi wpływa przez tę czakrę w nasz system energetyczny; nawiązujemy przez nią kontakt z „Duchem Matki Ziemi”, doświadczamy jej miłości, siły. Czakrze podstawy przyporządkowany jest żywioł Ziemi zaś jej kolor to czerwień energii i aktywności. Daje ona ziemską stałość i „pewny grunt pod nogami”, na którym możemy budować nasze życie, zaopatruje nas równocześnie w energię potrzebną dla twórczej aktywności w świecie, użyczając siły przebicia i wytrwałości. Czakra podstawy tworzy fundament życiowy i źródło sił witalnych dla wyższych czakr; poprzez nią jesteśmy związani z niewyczerpanym rezerwuarem sił energii Kundalini.
W przypadku nieharmonijnego działania czakry twoje myślenie i działanie krąży przede wszystkim wokół materialnego posiadania i bezpieczeństwa, zmysłowych podniet i rozkoszy. To czego pożądasz, musisz natychmiast mieć, nie myśląc przy tym o skutkach jednocześnie dość trudno przychodzi ci otwarcie coś dawać lub przyjmować. Masz skłonność zabezpieczania i odgraniczania siebie, niemożność „wypuszczania” i chęć „zatrzymania” a Twoje działanie jest skierowane przede wszystkim na zaspokajanie tylko własnych potrzeb; nie dostrzegasz lub pomijasz potrzeby innych. W skrajnych przypadkach trzymasz się określonych wyobrażeń i pożądań, od których nie możesz się uwolnić a jeśli Twoje przyzwyczajenia są zagrożone przez innych ludzi lub warunki , reagujesz podnieceniem, zdenerwowaniem lub wściekłością i agresją. Wściekłość i przemoc są w rezultacie mechanizmem obronnym wskazującym na brak pierwotnej ufności a stoi za tym zawsze strach stracenia czegoś lub w ogóle nie otrzymania tego, co daje ci poczucie bezpieczeństwa i dobre samopoczucie.

Czakra śledziony – centrum pierwotnych emocji, energii seksualnej i sił twórczych; przyporządkowana żywiołowi wody. Nasze relacje międzyludzkie , są zdecydowanie naznaczone działaniem drugiej czakry tak więc i np. różnorodne gry erotyczne należą tak samo do jej obszaru oddziaływania, jak przekroczenie „ego” i przeżycie większej jedności w zjednoczeniu seksualnym.
Zakłócenia w jej działaniu mają często początek w okresie dzieciństwa lub dojrzewania i są wynikiem braku czułości i bliskości cielesnej. Prowadzi to do zanegowania lub odrzucenia seksualności; odczuwanie zmysłowe jest relatywnie mało subtelne za to masz tendencje do stawiania zaspokojenia swych potrzeb seksualnych na pierwszym planie. Brak swobody w obchodzeniu się z energiami seksualnymi powoduje, że tracisz otwartość na wyrażenie tych energii w tworzeniu, na grę sił Yin i Yang – żyjesz w ciągłym pragnieniu za spełnieniem w związku seksualnym nie zdając sobie sprawy, że niezrealizowanie marzeń leży w tobie samym.

Czakra splotu słonecznego – nasze słońce, centrum siły; przyporządkowana żywiołowi ognia zaś ogień oznacza światło, ciepło energię i aktywność, na poziomie duchowym oczyszczenie. Poprzez splot słoneczny przyjmujemy energię Słońca która odżywia nasze ciało eteryczne, użyczając w ten sposób witalności naszemu ciału fizycznemu i podtrzymując je.
Przy wadliwym działaniu trzeciej czakry chciałbyś mieć na wszystko swój wpływ, kontrolować twój wewnętrzny jak i zewnętrzny świat, zdobywać i sprawować władzę. Często czujesz się przygnębiony, zniechęcony, wszędzie widzisz przeszkody, które przeciwstawiają się spełnianiu twoich życzeń.
Poprzez trzecią czakrę wypływa na zewnątrz nasza energia emocjonalna, nasze relacje międzyludzkie, sympatie i antypatie jak również zdolność wchodzenia w związki emocjonalne. Ważnym zadaniem trzeciej czakry , aby osiągnąć pełne spełnienie na wszystkich poziomach życia jest oczyszczenie popędów i życzeń czakr dolnych, świadome kierowanie i wykorzystywanie ich twórczej energii. Czakra ta wiąże się bezpośrednio z ciałem astralny, zwanym ciałem życzeń lub ciałem pożądań i jest nośnikiem naszych emocji. Witalne popędy, życzenia i uczucia dolnych czakr są w tej czakrze wyjaśniane przetrawiane i transformowane w wyższe postacie energii, zanim zostaną zastosowane do świadomego kształtowania naszego życia. Afirmacja i sensowna integracja uczuć i życzeń z naszymi życiowymi doświadczeniami prowadzi do odprężenia i otwarcia trzeciej czakry, przez co światło w nas jest coraz większe, rozjaśniając coraz bardziej nasze życie- nasze ogólne usposobienie zależy od tego jak dużo tego światła wpuścimy do siebie. Poprzez trzecia czakrę rozpoznajemy wibracje innych ludzi i reagujemy potem odpowiednio do jakości tych wibracji. Jeżeli natrafimy na negatywne wibracje bardzo często czujemy grożące niebezpieczeństwo.

Czakra serca – środek systemu czakr – związane są w niej trzy dolne centra fizyczno-emocjonalne z trzema górnymi centrami duchowymi. Zadaniem czakry serca jest zjednoczenie przez miłość – jeżeli przez nią poznaliśmy , że wszystkie doświadczenia życia, pragnienia, emocje mają głębszy sens to w czakrze serca znajdujemy wiedzę o tym, że wszystkie uczucia i przejawy życia pochodzą pierwotnie z tęsknoty za miłością i zjednoczeniem i są w końcu wyrazem tej miłości. Przy nieharmonijnej czakrze serca wyrażać się to może na różne sposoby: np. chciałbyś chętnie dawać, być ciągle obecny dla innych, nie będąc przy tym związany ze źródłem miłości albo też czujesz się bardzo ważny i mocny ,oddajesz innym nieco twojej siły; nie jesteś jednak zdolny przyjmować miłości, otworzyć się dla „brania”. Czułość i delikatność wprawiają cię w zakłopotanie, wmawiasz sobie i innym , że nie potrzebujesz miłości innych, jednocześnie łatwo cię zranić, jeśli jesteś odrzucony, czujesz się głęboko dotknięty, szczególnie wtedy gdy miałeś odwagę się „otworzyć”. Wracasz wtedy do swojej kryjówki, jesteś smutny, przybity i wprawdzie chciałbyś dawać miłość, jednak ze strachu przed odrzuceniem nie znajdujesz nigdy właściwego sposobu, aby to uczynić i ciągle na nowo potwierdzasz się w swojej nieudolności. Czasami próbujesz swoje pragnienie miłości zrekompensować przyjaznym i uprzejmym sposobem zachowania , swoją powierzchowną uprzejmością obdarzasz wszystkich , nie wnikając jednak głębiej w innych ludzi. Dlatego gdy ktoś naprawdę potrzebuje twojego serca unikasz tego i zamykasz się w sobie ze strachu przed możliwym zranieniem. Jeżeli czakra serca jest zamknięta zupełnie widać to w chłodzie, obojętności, aż do znieczulenia wtedy cierpisz, wpadasz w depresję.


Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4771
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Nastrój:
Kontakt:

Post autor: Ivellios » 2006-01-22, 16:48

Hm... mogę umieścić ten tekst o czakrach na stronie głównej? (jako artykuł)
Nie lubię warszawskich fryzjerów i kwietniowych wilkołaków. Bo nie. I już.
Awatar użytkownika
Mimoza
Tropiciel
Tropiciel
Posty: 31
Rejestracja: 2010-07-01, 23:34
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk

Re: stan czakr i ich wpływ na nasze zdrowie, życie...

Post autor: Mimoza » 2010-12-25, 17:52

Nie widzę opisu czakramu gardła, co bardzo by mnie interesowało. Mógłby ktoś dostarczyć trochę informacji w tym temacie?
Czy jesteśmy ludźmi, bo patrzymy w gwiazdy? Czy patrzymy w gwiazdy, bo jesteśmy ludźmi?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości