[SEN] zmory

Tutaj omawiamy wszelkie tematy związane ze snami
Koffee
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Koffee » 2006-11-02, 22:14

tybysh pisze: efekt paralizu sennego
jeśli już, to efekt patologiczego paraliżu przysennego - bo w normalnym ci krew z nosa nie cieknie, tymczasem przy ataku Zmory to dość częte

Dziś jestem Panią ze Zgniłego Lasu. Jutro będę pyłem na drodze... Może pewnego dnia wpadnę wam do oczu...

Nie chce księcia z bajki na białym koniu... ten biedny człowiek by przecież ze mną nie wytrzymał ^^
tybysh
Tropiciel
Tropiciel
Kontakt:

Post autor: tybysh » 2006-11-02, 22:30

Szczerze mowiac to pierwszy raz slysze o tym by komus w trakcie paralizu sennego krew z nosa ciekla...(pewnie juz zapomnialem co czytalem;])i tak sadze,ze spowodowane to jest czyms wytlumaczalnym.1% zostawilem na zjawiska paranormalne,reszta to biologia(paraliz senny) i sila naszego umyslu(potrafimy sami stworzyc duchy/demony-czytalem w pewnej ksiazce o wielu takich przypadkach,wystarczy grupa ludzi,ktora ciagle o tym mysli i juz pojawia się "cos").

Cieknaca krew z nosa moze byc powodem stresu,strachu z powodu znalezienia się w nietypowej,niezrozumianej przez nas sytuacji.Ludzie ze strachu potrafia zejsc z tego swiata a co dopiero dostac krwotoku z nosa(paraliz senny wiaze się ze strachem-kazdy na poczatku się tego boi bo nie wie co to jest i czym to jest spowodowane).
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Mawerick » 2006-11-03, 14:49

tybysh pisze:Cieknaca krew z nosa moze byc powodem stresu,strachu z powodu znalezienia się w nietypowej,niezrozumianej przez nas sytuacji
wywołanie krwotoku z nosa nie jest takie proste. Prędzej zejdziesz na serce niż sam go sobie wywołasz. Wierz mi.
An opened mind is like a fortress with it's gates unbarked and unguarded.
tybysh
Tropiciel
Tropiciel
Kontakt:

Post autor: tybysh » 2006-11-03, 16:40

Mawerick, nie zawsze.Sa ludzie,ktorym latwo to przychodzi.Moja ciotka dostawala krwotoku z nosa za KAZDYM razem gdy byla brana w szkole do odpowiedzi.Widac stres robi swoje.Taka osoba majac paraliz senny tez moglaby dostac krwotoku.Jest wiele przypadkow,ja tylko pisze,ze krwotok z nosa nie musi byc spowodowany czyms paranormalnym.Pozdrawiam.
Koffee
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Koffee » 2006-11-03, 17:11

jedni mogą inni nie mogą wywołaźś krwotoku z nosa - ja nie mogę, moja siostra owszem

jest to związane z jakimiś patologiami w budowie nosa, coś z chrzastką.. dokładnie nie wiem
Dziś jestem Panią ze Zgniłego Lasu. Jutro będę pyłem na drodze... Może pewnego dnia wpadnę wam do oczu...

Nie chce księcia z bajki na białym koniu... ten biedny człowiek by przecież ze mną nie wytrzymał ^^
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Mawerick » 2006-11-04, 01:36

No ok, ale dalej uważam, że wywołanie krwotoku z nosa w obliczu paraliżu nocnego jest ciężkim wyczynem. Paraliż sam w sobie jest udowodniony naukowo. Ale jest mały procent spraw niewyjaśnionych!
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Mawerick » 2006-11-04, 18:02

Wyjaśnienie byłoby prawdopodobne. Tylko, że "dusiołek" kojażony jest głównie z utratą energii, a nie jej koncentracją w jednym punkcie. Pozatym zjawisko Paraliży sennego jest wyjaśnione przez neurologów.
tybysh
Tropiciel
Tropiciel
Kontakt:

Post autor: tybysh » 2006-11-04, 18:52

Paraliz senny polega na zablokowaniu miesni aby podczas snu nie porozbijac się o meble;] Czasem budzimy się ze snu ale jeszcze nasze miesnie nie odblokowaly się;] To nie jest zjawisko paranormalne tylko zabezpieczenie,bez ktorego kazdy z nas by lunatykowal.
tybysh
Tropiciel
Tropiciel
Kontakt:

Post autor: tybysh » 2006-11-04, 23:01

a co innego jak czujesz na niej ucisk i nie mozesz dlatego ruszyc.
Prawie zawsze czuje nacisk podczas paralizu.
ale nie moglem wstac i wylaczyc zegarka bo nie obudzilo się cialo xD. nie trudno zgadnac ze zerwalem na nogi caly dom, a jak weszli do pokoju to wygladalo jakbym spal ^__^
No fajnie,tyle,ze podczas paralizu nie da się mowic;] Jak ich zawolales?
Moze jestes jakims nadzwyczajnym czlowiekiem;] Sam się ciesze(nie wiem z czego),ze podczas paralizu moge mowic;] Tyle,ze moj glos jest wtedy bardzo spowolniony.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Mawerick » 2006-11-05, 00:23

Fakt, że mówicie podczas paraliżu, to jakiś ewenement, zwykle ludzie jęczą i innego głosu z siebie wydać nie mogą.
tybysh
Tropiciel
Tropiciel
Kontakt:

Post autor: tybysh » 2006-11-05, 11:17

No to tylko ja jestem teraz dziwny:D
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Mawerick » 2006-11-05, 23:46

Dziwny? Człowieku, wszyscy tutaj są ciekawi świata. Większość jest wg normalnych ludzi spoza tematu kimś w granicy od oszołom do wariat.
Ismael
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

Post autor: Ismael » 2006-11-12, 20:24

... Dziwnym jest każdy , który wie więcej od innych , jest uważany za wariata przez kogoś. Do czasu . Aż ten ktoś nie doświadczy tego co "wariat" . Dawno niewypowiadałem sięna forum .... Jeżeli chodzi o zmory i innego rodzaju duchy , czy demony ... to jest prawda . Zmora jako taka potrafi przyczepić się do człowieka bez większego powodu , dla kaprysu np. Kiedy czuje że jest zbyt blisko to staram się to odrzucić siłą woli , wizualizuje wtedy bariere wokół siebie i poszerzam ją na cały pokój . To taki mój system obronny :] . Polecam .
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Mawerick » 2006-11-13, 21:06

Ismael pisze:ją na cały pokój
dziwne, że to coś daje. Zwykle jak się zmora do Ciebie przyczepi to powinieneś te bariery wznosić na cały dom..
Ismael
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

Post autor: Ismael » 2006-11-14, 09:58

Mawerick pisze:dziwne, że to coś daje. Zwykle jak się zmora do Ciebie przyczepi to powinieneś te bariery wznosić na cały dom..
Daje . W moim pokoju jest wtedy spokój ... lub w miejscu gdzie aktualnie jestem . Niestety taka bariera niejest stała . Z tego co zauważyłem niepotrafie jej podtrzymać nieświadomie , tzn żeby trwała cały czas .
Obrazek
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Mawerick » 2006-11-16, 00:31

Ismael pisze:jej podtrzymać nieświadomie
tego się uczysz dość długo. Jeszcze zależy ile ćwiczysz. Ale po pewnym czasie się udaje!
ODPOWIEDZ