Strona 1 z 1

Sen w innym języku?

: 2011-01-03, 00:01
autor: IteratorZX81
Zwykle nie piszę w takich działach, ale dzisiaj mi się przyśnił dość szczególny sen. Nie było to LD, sen był realistyczny (żadne latanie, smoki, itp.), jednakże... No, właśnie - cały sen był po angielsku. Nawet ja mówiłem w tym języku. Czy wam też się zdarzały podobne przypadki, lub wiecie o takowych? Dodam, że mam dobrze opanowany angielski, więc to też mogło mieć jakiś wpływ, tylko jaki?

Oczywiście nie wierzę, że w tym jest coś paranormalnego, po prostu nie wiedziałem, gdzie to napisać i chciałbym się dowiedzieć dlaczego mi się przyśnił sen w innym języku niż język ojczysty, czyli polski.

Re: Sen w innym języku?

: 2011-01-03, 02:14
autor: Maestro
Mi się po nocy sylwestrowej śniły lody truskawkowe.
Też miałem parę razy sny w innym języku, nawet takie gdzie język był językiem którego na co dzień nie znam, ale we śnie go rozumiałem. Innym razem nie rozumiałem. Sny figle płatają, myślę że to nic paranormalnego :)

Re: Sen w innym języku?

: 2011-01-03, 10:02
autor: Kinga
Nieraz zdarzał mi się sen po angielsku, natomiast nigdy nie miałam snu , w którym występowałby nieznany mi język.

Re: Sen w innym języku?

: 2011-01-03, 12:17
autor: Arek
Chociaż po angielsku wiele nie umiem zdarzył mi się kedyś sen że w takim języku coś tam mamrotałem

Re: Sen w innym języku?

: 2011-01-03, 12:21
autor: DanaS
Takie sny się zdarzają. Tym bardziej, że znasz język więc nie jest nic niezwykłego. Mi się kiedyś śnił sen po niemiecku, rozmawiałam w tym języku, chociaż normalnie bardzo niewiele w nim umiem. Po prostu czasem tak się śni dziwnie ;)

Re: Sen w innym języku?

: 2011-01-03, 16:59
autor: Spooky Fox
To tylko sen. Jakbyś nawijał po mandaryńsku albo w narzeczu suahili i - mało tego - po przebudzeniu WIEDZIAŁBYŚ jaki to był język mimo, że pierwszy raz o nim usłyszałeś - to by było paranormalne.

Poza tym - może zależeć tak jak u mnie od tego, czy wcześniej oglądałem jakiś film bez lektora. Ja ogólnie wszystkie seriale czy filmy staram się oglądać bez napisów i lektora (wyjątek stanowi Dr House - chyba każdy wie dlaczego). Przeważnie po oglądaniu takich filmów, jeśli już coś mi się śni i ktoś coś do mnie nawija, to jest to przeważnie po angielskiemu.

Re: Sen w innym języku?

: 2011-01-08, 12:53
autor: Ruskof
Takie sny mialem przez jakis czas,nawet w jezykach o ktorych nic nie wiedzialem..Ale to nic paranormalnego..Jesli ma cos byc paranormalne w nich,to juz to,ze nauczylem się niejdnego obcego slowa w takich snach.Nie wpadlbym na to by napisac o tym temat chociaz to mialem :D
Pamietam tez,jak bylem bardzo bardzo maly,gdy pierwszy raz o cyganach uslyszalem,to snilem o nich (byli w nim tacy jak sobie ich wtedy wyobrazilem) i najprosciej mowiac,slyszalem jak gadaja ale nie wiedzialem w jakim jezyku :D