Rok 2012 - Pewne fakty

Awatar użytkownika
Rishro
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2010-02-13, 18:17

Rok 2012 - Pewne fakty

Post autor: Rishro » 2010-11-22, 17:16

Czas, jaki pozostał do popularnego już roku 2012, jest coraz krótszy. Istnieje wiele poglądów na temat tego co się może stać. Wśród nich istnieją chyba wszystkie możliwe opinie, począwszy od całkowitego sceptycyzmu, bez próby analizy tematu, aż po branie zagadnienia na pewniaka, że lekko nie będzie. W ten sposób powstają grupy ludzi, które budują dla swoich rodzin bunkry z zapasami, podchodząc do roku dwunastego 2012 całkowicie poważnie.

Postaram się podejść do tego w sposób obiektywny, tzn. ukazać zbieżne ze sobą informacje, pochodzące ze skrajnie różnych od siebie źródeł. Mowa o źródłach naukowych i tych za takie nie uważanych.

Na pierwszy ogień idzie znany w środowisku nienaukowym potężny materiał na temat roku 2012. Zwie się „The 2012 Nexus Event” i jest streszczeniem wiedzy z „Project Camelot”, utworzonym przez niejakiego „Astralwalkera”.Dowiadujemy się, że ziemia przechodzi przez pewne cykle, dzięki którym można określić zmiany jakie na niej zachodzą(dla zaznajomionych w temacie, znamienite właśnie przejście z ery Ryby, w erę Wodnika) Dzieje się to za sprawą czarnej dziury, zwanej przez środowisko naukowców „Sagittarius A*”. Zgodnie z zapisami starożytnych majów, jest to miejsce z którego najwyższy stwórca, tworzy i niszczy, a wszystko co istnieje w tym rejonie kosmosu pochodzi od niego(taki schemat istnienia świata można znaleźć też w hinduizmie pod pojęciem „Trimurti” co oznacza „wyobrażenie trzech aspektów boga w formach Brahmy, Wisznu i Śiwy. Każda z postaci ma określoną rolę do spełnienia w cyklu życia wszechświata: Brahma go stwarza, Wisznu utrzymuje, a Śiwa unicestwia.”). Dnia 21 grudnia roku 2012 o godzinie 11:11 czasu uniwersalnego, nasze słońce i nasza planeta będzie perfekcyjnie ustawiona z centrum galaktyki. Wtedy ziemia będzie zbombardowana przez najbardziej zabójcze promienie gamma, emitowane z centrum galaktyki. 3,5 trylionów elektronowoltów. Fizycy znaleźli dowód na fotony wyższej energii niż kiedykolwiek, pochodzące z równika Drogi Mlecznej. Badań tych dokonali naukowcy z „New York University”. Według danych z kręgów zbożowych, będziemy wystawieni na strumień promieni gamma co najmniej na kilka miesięcy, kiedy będzie miało miejsce przeprogramowanie naszego DNA. Tak samo ma dojść do przejścia ludzkości w wyższą świadomość. Odnośnik, zresztą bardzo powszechny w temacie zmiany duchowości w związku z rokiem 2012, znajduje się na samym dole w źródle pod nazwą „Iluzja i rzeczywistość Istota duszy”, chodzi mi głównie o zmianę częstotliwości jądra ziemi, na przestrzeni lat, co zmienia wibracje i czyni organizmy bardziej złożonymi.

„The 2012 Nexus Event” zaczął być publikowany na forum „Project Avalon”, od napisania pierwszego posta, dokładnie 12-02-2008. Ta informacja o promieniach gamma, pochodzących ze źródła naszej galaktyki została upubliczniona na oficjalnej stronie NASA dnia 11-09-2010, przetłumaczona na język polski i udostępniona dnia 10-11-2010. Dlaczego przekazanie takiej informacji do opinii publicznej trwało ponad dwa lata, tego nie wiadomo. W każdym razie, do tego doszło.

Ciągnąc wątek dalej, Majowie uważali (według Nexus 2012), że olbrzymia emisja nieznanej energii z centrum „Mlecznej drogi” przybędzie i zmieni fundamentalna prawa fizyki naszego świata i będą trwały do końca tego cyklu. Tutaj odnośnikiem będzie opisane doświadczenie bycia poza ciałem, Roberta Monroe z książki „Dalekie podróże” rozdziału szesnastego nazwanego „Zgromadzenie”. Oto cytaty:

„Percept, który natychmiast otrzymałem, ukazywał Ziemię jako oddalony punkcik odbitego światła, nie większy od małej gwiazdy. Wychodziły zeń nieregularne fale wielowymiarowej pulsującej energii, przerywane przez pojawiające się od czasu do czasu szybkie błyski. Wyglądało to jak nie uporządkowany wzór jakiejś energii, której nie potrafiłem określić. Nie była to bowiem ani energia świetlna, ani elektromagnetyczna, ani grawitacyjna. Byłem tak zafascynowany tym widokiem, że w pierwszej chwili nie zauważyłem tego, co działo się na dalszym planie. Tak daleko, jak tylko sięgał mój wzrok, wokół Ziemi pełno było istot; wydawało się, że są ich niezliczone ilości. Niektóre miały kształt, inne wyglądały jak mgliste, eteryczne chmurki, a wszystkie błyszczały, choć z niejednakową siłą. Od tych, które znajdowały się najbliżej, odebrałem percept oczekiwania na coś, co ma nastąpić. To będzie chyba potężne widowisko, skoro wzbudziło powszechną uwagę.” „(Rzeczywiście, jest to rzadkie zjawisko. Trzeba na nie bardzo długo czekać.) (Nie można zaręczyć, że ów fenomen będzie powtarzał się zawsze z jednakową częstotliwością, bo jeśli w systemie pojawią się nieprzewidziane, przypadkowe elementy, mogą wpłynąć na jego zmianę.)” „Używając ludzkich obrazowych określeń należałoby powiedzieć, że wszyscy zgromadzili się tutaj, aby obserwować wydarzenie, podczas którego może narodzić się nowa energia”.

To już kolejne zbieżne ze sobą informacje. Zgodnie z tym co przekazuje Nexus 2012, wpływ centrum galaktyki wpływa na wszystkie ciała niebieskie, ich zachowanie. W ten sposób można łatwo się domyślić, że wpływa to także na nasze słońce powodując zmiany w jego aktywności. Ocieplenie klimatu ma związek, między innymi właśnie z tym wydarzeniem. Otóż, informacja ta zostaje potwierdzona przez zapowiedzi naukowców o burzach na naszej gwieździe.

„NASA: Już w 2012 roku czeka nas kataklizm. Burze słoneczne mogą skutecznie sparaliżować życie na naszej planecie. Staną pociągi, nie wystartują samoloty, zamilkną telefony i przestanie działać internet - ostrzega beforeitsnews.com .

Eksperci z NASA nie chcą wskazywać dokładnych dat, ale twierdzą, że aktywność Słońca wzrasta i istnieją realne przesłanki, by założyć, że w latach 2012-2013 czeka nas olbrzymia awaria sieci elektrycznych i telekomunikacyjnych.
Nikt z astronomów nie ma wątpliwości, że w najbliższych 2-3 latach czeka nas najsilniejsza burza słoneczna od 100 lat - mówi dr Dave Reneke.

Dodaje, że burze magnetyczne będą silniejsze niż te, które dotknęły Ziemię w 1859 i 1921 roku. Będą one miały ogromny wpływ na światową gospodarkę. Problemy czekają linie lotnicze, firmy telekomunikacyjne, ale przede wszystkim zwykłych ludzi - podkreśla Reneke.”

Istnieje jeszcze inna wzmianka o tym na „beforeitsnews.com” o tytule „2012-2013 Solar Storm Could Be Be Disastrous For Our Electrical And Communication Grids”, bazujący na tej informacji artykuł znajduje się też na „twojapogoda.pl ” gdzie mowa jest o mającej nastąpić silnej aktywności słonecznej.

Wspomnieć można tu też kontrowersyjne kontakty z Plejadianami w książce „UFO z Plejad” Guido Moosbruggera. Na samym początku, można tam znaleźć opis tego, czym jest przejście z ery ryb w erę wodnika i jakie niesie to za sobą zmiany.

Nie będę osądzał czy jest to wystarczający dowód czy nie. Podane są niezależne od siebie źródła tych informacji. Na dole w źródle znajdują się wszystkie odnośniki z jakich korzystałem, oraz które zostały zacytowane. Ciekawym jest właśnie fakt istnienia zgodnych ze sobą wątków, a pochodzących z innych całkowicie źródeł, o całkowicie odmiennym spojrzeniu na świat.

Źródło: http://sceptycznie.prv.pl


Awatar użytkownika
Iluzjonista
 
 
Posty: 220
Rejestracja: 2010-10-03, 22:54

Re: Rok 2012 - Pewne fakty

Post autor: Iluzjonista » 2010-11-22, 18:03

Nie wytrzymam i skomentuję ! xD
Po pierwsze jest już trochę podobnych artykułów o tej tematyce więc stworzyłeś kolejny niepotrzebny twór ;]
Po drugie zaś - brednie i jeszcze raz brednie ! ;]
Tak samo ma dojść do przejścia ludzkości w wyższą świadomość.
Czyli pospolity Kowalski zacznie dostrzegać to,czego wcześniej nie widział ? Niemożliwe ;P
Wtedy ziemia będzie zbombardowana przez najbardziej zabójcze promienie gamma,[...]
Fizycy znaleźli dowód na fotony wyższej energii niż kiedykolwiek, pochodzące z równika Drogi Mlecznej.
A zwykły zjadacz chleba będzie się trząsł ze strachu ...

Podsumowując - za 2 lata nie będzie "końca świata", jak i kolejnych ze śmiesznych przepowiedni.
A teraz możesz bronić swych racji ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
szwagier0s
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 132
Rejestracja: 2010-09-30, 03:20
Lokalizacja: Wroclove

Re: Rok 2012 - Pewne fakty

Post autor: szwagier0s » 2010-11-22, 20:27

Ja nie rozumiem Rishro, czy Wy z jakiejś sekty jesteście czy co? Pamiętasz paranoję przed 2000? Było to samo. No może odrobinę mniej, bo i mniej osób miało dostęp do internetu. Prawie wszystko co tu napisałeś czytałem już na tym forum. Mało, że nie odkryłeś nic nowego to powieliłeś kilka bredni... Swoją drogą, witam na forum...
Przywracam do życia groby zostawiając po sobie wypalone ślady kopyt...

รzฬคﻮเєг๏ร
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Rok 2012 - Pewne fakty

Post autor: Spooky Fox » 2010-11-22, 22:48

Temat zamykam.
Zbadaliśmy kosmos i zbudowaliśmy laser, mamy siedem cudów świata i planetarny zasięg
Rozbiliśmy atom, mamy cyfrową jakość, znamy Kamasutre, czy choćby kalkulator
A nie umiemy cieszyć się życiem jak zagubieni w czasie, chciwość w ludzkim jadłospisie jak zazdrość i kradzież
Zabijamy się o Bliski Wschód i o ropę, wkrótcę zobaczę Chiński Mur w Europie
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Kontakt:

Re: Rok 2012 - Pewne fakty

Post autor: Darnok » 2010-11-23, 00:28

Wtedy ziemia będzie zbombardowana przez najbardziej zabójcze promienie gamma,[...]
Fizycy znaleźli dowód na fotony wyższej energii niż kiedykolwiek, pochodzące z równika Drogi Mlecznej.
Dodam jeszcze coś od siebie:

Jeżeli w tym momencie komuś nie zapaliło się czerwone światło (czytaj- nie zorientował się, że cały ten tekst to totalne kłamstwo), to nie polecam czytać stron typu Paranormalium, bo mogą w głowie namieszać.
Brak dowodu na nieistnienie nie sprawia że coś istnieje.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4755
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Nastrój:
Kontakt:

Re: Rok 2012 - Pewne fakty

Post autor: Ivellios » 2010-11-23, 02:29

A potem taki maniak, wchodząc w ten temat, dostanie ciężkiego szoku i długo z niego nie wyjdzie, bo wasze posty odwrócą mu do góry nogami całe postrzeganie świata :P
Nie lubię warszawskich fryzjerów i kwietniowych wilkołaków. Bo nie. I już.
Awatar użytkownika
PrzemekZ
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 55
Rejestracja: 2010-04-02, 13:19

Re: Rok 2012 - Pewne fakty

Post autor: PrzemekZ » 2010-11-23, 08:01

Ale się uśmiałem czytając te brednie :D Co wy macie z tym ,,końcem świata''? Tak spieszno wam umrzeć? :lol:
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości