Strona 3 z 5

Re: Analiza snów

: 2011-08-05, 23:34
autor: Dagmara
Witaj.
Moim zdaniem sen drugi ma bardziej podłoże typowo nerwicowe z wyraźnymi przejawami.
Szczególniejszej symboliki w zasadzie w ogóle nie ma.
Ogólnie to martwisz się losem zaginionej kobiety, wiele o niej jak widać zbierasz, czytasz informacji, stąd też takie wizje wynikające z intensywnego rozmyślania i pewnego rodzaju angażowania się w ową sprawę.
Tego typu sny mogą Ci się również jak najbardziej powtarzać, ponieważ dość emocjonalnie do sprawy podchodzisz, tym samym będą wydawały się bardzo realistyczne.
Czy są prorocze? Raczej nie sądzę.
Pozdrawiam.

Re: Analiza snów

: 2011-08-05, 23:59
autor: damianek1410
No może i masz rację. Ja sobie tłumaczyłem to w taki sposób, że to owinięcie się kołdry, poduszki dookoła mojej głowy to znak, że czegoś się nie widzi, że coś w śledztwie zostało przeoczone.. A to wirowanie dookoła własnej osi, że śledztwo cały czas kręci się w koło i nie ma w nim żadnych postępów.. Nie wiem tylko o co chodzi z tym "głazem na wiatrak".

Może dopadła mnie strzyga? a może to poprostu paraliż senny?


A pierwsza wizja? co myślisz o niej?

Re: Analiza snów

: 2011-08-06, 00:53
autor: Niezarejestrowany
Strzygi nie istnieją, jest tylko paraliż senny - masz na to moje słowo weterana.

A "głaz na wiatrak". He he. Będąc w półśnie słyszy się różne głosy wypowiadające bezsensowne zdania, kiedyś spisywałem je skrupulatnie i robiłem z tego wiersze. "Głaz na wiatrak" nic nie znaczy - to szum twojego mózgu.

A poza tym to chyba nie ten dział, w tym dziale analizujemy sny psychoanalitycznie (tak mi się wydaje).

Re: Analiza snów

: 2011-08-06, 02:41
autor: Sothis
stribog pisze: w tym dziale analizujemy sny psychoanalitycznie (tak mi się wydaje).
Błąd. W tym dziale nie dominuje jakaś konkretna orientacja badawcza. ;]

Re: Analiza snów

: 2011-08-06, 12:41
autor: Dagmara
Sothis pisze: Błąd. W tym dziale nie dominuje jakaś konkretna orientacja badawcza. ;]
To nie znaczy, że ma tu zapanować śmietnik.
Sere, założycielka tematu zaznaczyła na samym początku do czego ma służyć ten temat i lepiej się tego trzymać ;]

Co do pierwszej wizji, to ona również oznacza to, co wcześniej opisałam.
Zbyt emocjonalne podejście, duża chęć pomocy- to znaczy, że bardzo chciałbyś coś w tej sprawie zrobić, ale z drugiej strony czujesz bezradność z wiadomych przyczyn.

A o paraliżach sennych możesz poczytać w jednym obszerniejszym temacie na forum, gdzie użytkownicy wiele razy opisywali swoje przeżycia z tym stanem związane.

Re: Analiza snów

: 2011-08-06, 14:36
autor: Sothis
dagmara pisze: To nie znaczy, że ma tu zapanować śmietnik.
Oczywiście, że nie. Ale póki co śmietnik się nie robi.
dagmara pisze: Sere, założycielka tematu zaznaczyła na samym początku do czego ma służyć ten temat i lepiej się tego trzymać ;]
Z tego co wiem, nie udziela się ona już w temacie, więc jeśli ktoś posiada wiedzę inną niż psychoanalityczna, a dotyczącą symboliki snów, to przecież nie zamkniemy mu ust, tylko z tegoż powodu. :)

Re: Analiza snów

: 2011-08-06, 16:35
autor: Dagmara
Sothis pisze: więc jeśli ktoś posiada wiedzę inną niż psychoanalityczna, a dotyczącą symboliki snów,
Na początku całkiem inaczej zrozumiałam Twoją wypowiedź, sorki mój błąd ;]

Re: Analiza snów

: 2011-08-14, 11:51
autor: Priest
A mi ostatniej nocy śnił się Kaczyński tylko nie wiem czy Jarosław czy jego brat sami wiecie dlaczego,stałem na balkonie na przeciw mam budynek gospodarczy no i właśnie na dachu tego budynku Kaczyński stał i skakał ,ot tak dziwny sen :)

Re: Analiza snów

: 2011-08-14, 15:26
autor: Niezarejestrowany
To proste do wytłumaczenia - w mediach huczy po samobójstwie Leppera, a Kaczyński i Lepper są mimo wszystko podobni z wyglądu i reprezentują/reprezentowali podobną klasę polityczną. W dodatku możesz, jak co najmniej połowa populacji, marzyć skrycie o takim końcu dla pana Kaczyńskiego.

Re: Analiza snów

: 2011-08-24, 22:25
autor: Pooja
Dzisiaj śniło mi się że jestem demonem w ludzkiej postaci i chodzę po mglistym, ciemnym i gęstym lesie zabijając inne demony - zwierzęta oraz znałam różne sztuki walki.
Później zakolegowałam się z innymi demonami takimi jak ja.
(to tylko fragment snu)

Warn za pisanie tych samych postów w innych tematach. Spooky Fox

Re: Analiza snów

: 2011-08-24, 23:23
autor: Niezarejestrowany
hmm, pragniesz (jak każdy) być kimś wyjątkowym, niezwykłym. Jednocześnie szukasz akceptacji, chcesz być częścią jakiejś elitarnej grupy. Prawdopodobnie czytasz dużo mang i/lub oglądasz anime :)

Re: Analiza snów

: 2011-08-27, 11:40
autor: dzidaa
A mi się śniło, że miałam olśniewająco białe zęby, ale miały takie jakby zgniłe korzenie i dziąsła mi mocno krwawiły i mi wszystkie zęby zaczęły wypadać...

Re: Analiza snów

: 2011-08-27, 12:54
autor: Niezarejestrowany
Sen o wypadających zębach jest jednym z najczęstszych snów i pojawia się we wszystkich kulturach. Statystycznie sen częściej zdarza się kobietom, ponieważ oznacza lęk przed utratą atrakcyjności fizycznej.

Re: Analiza snów

: 2011-12-11, 20:46
autor: Spooky Fox
Temat przyklejam, żeby uniknąć nieporządku na forum.

Re: Analiza snów

: 2012-01-06, 17:54
autor: Tesuni
Witam temat jest troszkę stary ale i tak postanowiłem tu napisać.
Miałem kiedyś sen (jeszcze jak paliłem papierosy) , że idę do biedronki (tak wiem bez komentarza) ale idąc nie widziałem swoich rąk ani nic coś jakbym po prostu sterował kamerą. Nagle widziałem siebie wychodzącego z owego sklepu z biała koszulą. Gdy siebie zobaczyłem z bliska zdjąłem koszule i widziałem swoje serce i płuca. Serce było normalne ale płuca były czarne jak smoła. Po tym śnie rzuciłem papierosy gdyż był on dla mnie strasznym koszmarem.
Jak myślicie co on mógł oznaczać?

Pozdrawiam,
Tesuni.

Re: Analiza snów

: 2012-01-06, 22:42
autor: Dagmara
Sen jak najbardziej był odzwierciedleniem Twojego nałogu, a nawet mógł być pewnego rodzaju ostrzeżeniem dla Ciebie, abyś jak najszybciej rzucił palenie.

Re: Analiza snów

: 2012-01-06, 23:41
autor: Pandemonium
^ moim zdaniem działa tutaj tylko i wyłącznie Twoja podświadomość. Każdy palacz zdaję sobie sprawę ze szkodliwości swojego nałogu ,ale zaczyna się nad tym zastanawiać dopiero jak mu się coś przydarzy ,komuś z rodziny ,albo lekarz go nastraszy ; ) Widać u Ciebie strach był wystarczająco duży ,by wygenerował się taki sen.

Re: Analiza snów

: 2012-01-07, 13:40
autor: Tesuni
Tak chyba masz racje. Jestem człowiekiem który stara się prowadzić zdrowy tryb życia.
Można powiedzieć mam fiola na punkcie zdrowego życia dlatego staram się uprawiać różne dyscypliny sportowe i prowadzić dobrą dietę. Może mój nałóg był moim przekleństwem i tak jak napisaliście był to ostatni alarm aby to rzucić... Jedno jest pewne nigdy się nie dowiemy czy to był zwykły sen czy 'ostrzeżenie'.

Korzystając z okazji koleżanka poprosiła mnie abym tutaj wkleił jej sen bo jest nim troszkę zakłopotana. Poniżej wklejam co mi kazała napisać.

Śniło mi się,że robiłam sylwestra u siebie w domu z rodzicami,byli ich znajomi i mieli przyjść moi i w śnie pamiętałam że kiedyś zaprosiłam do siebie na tego sylwestra koleżankę dla której mój były chłopak mnie zostawił i że jego też zaprosiłam. W trakcie imprezy sylwestrowej poszłam się kąpać ,kąpałam się w prysznicu i jak skończyłam to wyszłam i nagle stół z jedzeniem stał w łazience i siedzieli przy nim moi znajomi którzy do tej pory są razem,nagle byłam już ubrana i zaczęłam dość dosadnie ich wyganiać,przeklinałam że mają wyjść ode mnie z domu. Wygoniłam ich na dwór i zaczęłam na tym dworze płakać a oni zrobili 2 rundki koło mojej klatki no i się obudziłam. Co to może oznaczać ?

--------------
To tyle dziękuje z góry za odpowiedzi pomoc!

Pozdrawiam,
Tesuni.

Re: Analiza snów

: 2012-01-07, 15:36
autor: Pandemonium
^ Widać koleżanka podświadomie czuje zawiść do tej znajomej (a może jednak świadomie). Pamiętajmy ,że sny dotyczą naszego życia i naszego aktualnego odczuwania. W snach często odzwierciedla się prawdziwy stan naszego umysłu. Czasami nawet nie musimy sobie zdawać z jego prawdziwości ,bo na jawie wygodnie wierzymy ,że wszystko w naszym życiu jest ok - w snach to jednak nie przejdzie ^^

Re: Analiza snów

: 2012-01-07, 23:21
autor: Dagmara
Sądzę, że ten sen jest pewnego rodzaju przypomnieniem emocji, które towarzyszyły Twojej koleżance wtedy, kiedy się dowiedziała, że jej były chłopak związał się z jej znajomą. Najwidoczniej mocno to przeżyła i może tak nie do końca pogodziła się z tym faktem, woda-symbol uczuć, o których całkowicie chciałaby zapomnieć- symbol stania pod prysznicem, oczyszczenie, zmycie brudu przeszłości.