Pytanko dotyczące medytacji

Świadomość, Światło i Miłość to wartości, które są naturalne dla każdej istoty ludzkiej, dlatego znajdują się ponad religiami czy systemami filozoficznymi. W tym dziale podyskutujesz na tematy związane z rozwojem duchowym
Artur28
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 107
Rejestracja: 2007-12-27, 13:12
Lokalizacja: Radomsko

Pytanko dotyczące medytacji

Post autor: Artur28 » 2008-07-16, 21:02

Czy może mi ktoś napisać o czym się myśli w medytacji tzn.czy się mysli czy wizualizuje itp.


''(...)Życie jest długie... ...i czasami męczące(...)'' - JA
KIRO
Tropiciel
Tropiciel
Posty: 33
Rejestracja: 2008-06-25, 16:04

Re: Pytanko dotyczące medytacji

Post autor: KIRO » 2008-08-10, 14:41

W czasie medytacji najlepiej jest sobie coś wizualizować np. energię lub miejsce przestać się przejmować drobnostkami i skupić się na oddychaniu jak byś chciał to mogę ci podać parę ćwiczeń oddechowych i medytacyjnych
Kartel
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 126
Rejestracja: 2008-08-04, 23:52
Lokalizacja: Radom

Re: Pytanko dotyczące medytacji

Post autor: Kartel » 2008-08-10, 14:53

Mógłbyś podać, bo sam jestem zainteresowany.
See I think, drugs have done some good things for us. I really do. And if you don't believe drugs have done good things for us. Do me a favor, go home tonight, take all your albums, all your tapes, and all your CDs, and burn them. 'Cause you know what? The musicians who made all that great music that's enhanced your lives throughout the years? Reeeeeeeal fucking high on drugs. - Bill Hicks
KIRO
Tropiciel
Tropiciel
Posty: 33
Rejestracja: 2008-06-25, 16:04

Re: Pytanko dotyczące medytacji

Post autor: KIRO » 2008-08-10, 16:01

Ćwiczenia oddechowe 5 żywiołów trzeba je wykonywać w pozycji siedzącej
1 ziemia
Spleć palce,trzymając opuszki kciuków dotykające się.Zrób wydech i opróżnij płuca,napinając harę (hara miejsce pod pępkiem).Żywioł ziemi wiąże się ze śledzioną.Stanowi ona centrum fizycznego i duchowego ciała.Koncentrując się na tym rejonie,doświadcza się wrażeń czuciowych i smakowych .Zmartwienia niekorzystnie wpływają na śledzionę,która w przerwie energii kieruje wątrobą.Zbyt długie siedzenie w tej pozycji może doprowadzić do skrajnego wyczerpania.
Zrób głęboki i pełny wdech,wypełniając od dołu ku górze,tak jak napełnia się szklankę wodą.Wyobraź sobie energię życia (np. w postaci pary) zawartą w powietrzu wciąganą głęboko w ciało i wypełniającą je witalnością.Wznieś ręce z zaplecionymi palcami aż na wysokość gardła.Jeżeli masz ochotę,powtórz w myślach : Wchłaniam dobre powietrze.Odwróć ręce i podczas wydechu wypchnij je w górę ponad głową.Usuwając wszystkie nieczystości i trucizny,powiedz : Wydycham złe powietrze.Utrzymaj tę pozycję,po czym opuść ręce do wysokości czubka głowy weź głęboki wdech i pomyśl : Niech wniknie we mnie uzdrawiające białe światło . Zrób wydech ,opuszczając ręce aż na uda.Powtórz to ćwiczenie dziewięć razy

2 woda
Rozpocznij z rękoma lekko spoczywającymi na kolanach.Robiąc głęboki wdech,jak to miało miejsce poprzednio,wznieś ręce,pozwalając nadgarstkom swobodnie zwisać.Potem zrób wydech.opróżniając płuca do końca , a ręce powoli opuść.Powtórz to dziewięć razy.Pomoże to wpompować utlenioną krew do nerek,które reprezentują żywioł wody oraz pobudzają siłę woli.Można tu doświadczyć wrażeń słuchowych.Ta technika również pielęgnuje i ożywia układ odpornościowy.
3 powietrze
Powietrze jest reprezentowane przez płuca i jelito grube.Z rękoma spoczywającymi na udach w pozycji skierowanej ku dołowi ze zgiętymi palcami wskazującymi i kciukami spoczywającymi na nich oraz wyprostowanymi ku sobie
ze stykającymi się palcami środkowymi.Oddychaj głęboko i po cichu,wyłącznie przez nos.Wyobraź sobie , iż energia płynąc,wznosi się tyłem,a spływa przodem ciała.Powtórz to ćwiczenie siedem razy.Pamiętaj zbytnie pochylenie się ku przodowi niekorzystnie wpływa na orkany ponieważ mało powietrza dostaje się do organizmu.
4 ogień
Serce reprezentuje żywioł ognia.W nim zgromadzona jest cała psychiczna energia.Z niemalże dotykającymi się opuszkami palców wznieś ręce uformowane w obręcz.Robiąc wdech,wyobraź sobie , iż energia wpływa palcami prawej ręki,przepływa przez serce i , podczas wydechu, wychodzi przez palce lewej ręki.Powtórz to trzy razy.
5 drzewo/próżnia
Zrób wdech, wznosząc ręce bokiem nad głowę,z dłońmi początkowo skierowanymi ku dołowi.Zrób wydech,wyobraź sobie,że ciągniesz w dół niewidzialny słup umiejscowiony w centralnej osi swojego ciała.Zatrzymaj się na wysokości gardła ,wstrzymując bez specjalnego napięcia połowę pełnego oddechu.Spójrz pomiędzy dłonie i wyobraź sobie , że trzymasz energetyczną kulę.Po chwili odczujesz mrowienie lecz nie zawsze od razu i za pierwszym razem.Później może się z darzyć że zaczniesz dostrzegać energię.Powtórz to ćwiczenie dziewięć razy.

Ktoś ma jakieś pytania to walić śmiało dziś jeszcze opisze inne ćwiczenia postaram się jak najszybciej.
KIRO
Tropiciel
Tropiciel
Posty: 33
Rejestracja: 2008-06-25, 16:04

Re: Pytanko dotyczące medytacji

Post autor: KIRO » 2008-08-10, 18:14

ODDYCHANIE SERCEM:
To ćwiczenie stosuje się do rozładowania emocji w sobie i w swoim otoczeniu.
Patrząc na osobę która przed chwilą mocno Cię zdenerwowała bądź wywołała się między wami kłótnia... wyobraź sobie że oddychasz przez czakram serce (środek klatki piersiowej)i w myśli lub nawet na głos podczas wdechu powiedz KOCHAM, podczas wydechu KOCHAJ.

wiele osób po tym ćwiczeniu wybucha śmiechem, bo ego zupełnie nie wie już o co chodzi. Nie reagujesz według jego planu, ale według swojego.
KIRO
Tropiciel
Tropiciel
Posty: 33
Rejestracja: 2008-06-25, 16:04

Re: Pytanko dotyczące medytacji

Post autor: KIRO » 2008-08-10, 18:18

To ćwiczenie na odnalezienie swojego duchowego/astralnego opiekuna

Weź 3 głębokie wdechy i wydechy. Z każdym oddechem kontroluj swoje ciało fizyczne, pozwól by relaksowało się coraz głębiej...
Wyobraź sobie złotą energię idącą powoli od palców stóp aż do czubka Twojej głowy. Poczuj jak bardzo jesteś zrelaksowany i spokojny.
Teraz wyobraź sobie że Twoje oczy otacza pierścień elektrycznego, niebieskiego światła. Pierścień otacza ci dookoła całą głowę i zakrywa Ci oczy niczym zasłona. Następnie wyobraź sobie że na Twojej głowie znajduje się czapka zbudowana z fioletowej energii...
Tak teraz jesteś jeszcze bardziej zrelaksowany.
Teraz, wyobraź sobie że jesteś we frontowym pokoju twego domu, to bezpieczne miejsce.
Wyobraź sobie, że KTOŚ puka do Twoich drzwi. Stuka delikatnie i łagodnie.
Nie podchodź do drzwi lecz POSZYBUJ DO NICH.
Stań przed zamkniętymi drzwiami. Niech z niebieskiego pierścienia wokół Twojej głowy wyjdzie niebieski promień światła, przejdzie przez drzwi i dotrze do istoty po ich drugiej stronie.
Istota ta również ma niebieski pierścień na oczach, teraz łączy was niebieski promień. Poczuj iż znasz tą istotę, że jest Tobie bliska.
POŁÓŻ DŁONIE NA DRZWIACH, wyobraź sobie że ta istota również to robi. Przez dłonie oboje wysyłacie niebieskie promienie energii. Jesteście silni i mądrzy. Teraz siłą waszej woli zmieńcie strukturę molekularną drzwi które są między Wami. Widzisz, jak drzwi zaczynają się rozpuszczać.
Gdy drzwi znikają, widzisz piękną istotę z Kosmosu. To twój starszy Brat Opiekun. Poczuj ciepło jego dłoni, poczuj nacisk dłoni istoty na twoje dłonie. Popatrzcie na siebie...
Teraz przenieś swoje zmysły tak, byś ty był tą istotą patrzącą na siebie samego, potem wróć do siebie i patrz na istotę. Powtórz to kilka razy.
TERAZ, pożegnajcie się w myśli, niech drzwi znowu zaczną się tworzyć, niech powrócą na swoje miejsce.Ale tym razem drzwi mają małe okienko- będzie to okienko które pozwoli patrzeć na inną rzeczywistość.
Zdejmijcie dłonie z drzwi. Jeśli miałeś zamknięte oczy otwórz je.
Kartel
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 126
Rejestracja: 2008-08-04, 23:52
Lokalizacja: Radom

Re: Pytanko dotyczące medytacji

Post autor: Kartel » 2008-08-11, 03:14

Prosiłbym jeśli możesz, bo przed czyszczeniem fora też był temat, ale zero odzewu. Wracając, chciałbym poczytać coś "ładnego" na temat czakr itd. tzn chodzi mi ogólnie o ezoterykę i doskonalenie samego siebie, bo na razie tylko czytam jak rzucają "otwieraniem czakr" a ja cholera nie mam pojęcia o co biega.
See I think, drugs have done some good things for us. I really do. And if you don't believe drugs have done good things for us. Do me a favor, go home tonight, take all your albums, all your tapes, and all your CDs, and burn them. 'Cause you know what? The musicians who made all that great music that's enhanced your lives throughout the years? Reeeeeeeal fucking high on drugs. - Bill Hicks
KIRO
Tropiciel
Tropiciel
Posty: 33
Rejestracja: 2008-06-25, 16:04

Re: Pytanko dotyczące medytacji

Post autor: KIRO » 2008-08-11, 10:14

Najczęściej wyróżniane jest 7 czakr głównych, z których każdej przypisywany jest inny kolor, funkcja i położenie. Liczba wszystkich ćakr w ciele człowieka jest określana na kilkadziesiąt tysięcy.

Każda czakra główna ma posiadać określoną funkcję i być przyporządkowana do określonej płaszczyzny percepcji. Ćakry mają cały czas wirować raz w jedną, raz w drugą stronę, przy czym u mężczyzn kierunek dominujący dla poszczególnych czakr jest odwrotny niż u kobiet. Ta sama czakra u mężczyzny ma wirować na przykład zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara, a u kobiety odwrotnie. Czakry parzyste wirują w kierunku przeciwnym do czakr nieparzystych.

czakry mają być elementami ciała energetycznego człowieka, dlatego ich rozmiar nie jest ograniczony do rozmiaru ciała fizycznego. W literaturze spotyka się czasem opisy czakr o dużym rozmiarze, ale należy ten opis odnosić do pola energetycznego czakry. Rzeczywisty rozmiar czakry ma być porównywalny do wielkości piłeczki ping-pongowej , a mimo to siła energii, którą promieniuje może podobno sprawiać, że będzie ona postrzegana jako kula wykraczająca poza obrys człowieka. Ma to funkcjonować w podobny sposób jak żarówka, która chociaż jest mała, może świecąc z dużą mocą sprawić, iż nie widzimy samej żarówki, lecz jedynie jej świetlną poświatę.

Otwieranie czakr z tego co ja wiem można je otworzyć za pomocą :
-Narysowania symboli w ich kolorze i ze skupieniem wpatrywanie się w nie
-W czasie medytacji usiąść wygodnie zrobić parę głębokich wdechów wyobrazić sobie symbol czakramu i jego kolor energii który jest zamknięty np w jakimś pomieszczeniu w którym znajdują się drzwi a następnie otwórz je i wypuść czakram
-kamieniami ezoterycznymi
-ostrzem astralnym
Kartel
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 126
Rejestracja: 2008-08-04, 23:52
Lokalizacja: Radom

Re: Pytanko dotyczące medytacji

Post autor: Kartel » 2008-08-11, 14:17

Przepraszam że tak męczę, ale czy mógłbyś jeszcze podać dokładne umiejscowienie czakr głównych, ich kolory i symbole?
See I think, drugs have done some good things for us. I really do. And if you don't believe drugs have done good things for us. Do me a favor, go home tonight, take all your albums, all your tapes, and all your CDs, and burn them. 'Cause you know what? The musicians who made all that great music that's enhanced your lives throughout the years? Reeeeeeeal fucking high on drugs. - Bill Hicks
KIRO
Tropiciel
Tropiciel
Posty: 33
Rejestracja: 2008-06-25, 16:04

Re: Pytanko dotyczące medytacji

Post autor: KIRO » 2008-08-11, 15:57

http://www.aquarius.4me.pl/czakry.html wejdź na tę stronę jest tam dokładny ich opis i inne ciekawe wiadomości
veganka
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2009-05-04, 15:41
Kontakt:

Re: Pytanko dotyczące medytacji

Post autor: veganka » 2009-05-04, 16:26

Artur28 pisze:Czy może mi ktoś napisać o czym się myśli w medytacji tzn.czy się mysli czy wizualizuje itp.
ja rękami i nogami głosuję na myślenie o Bogu albo o sługach Boga (np. Jezus)

no bo o czym innym chcesz myśleć?
- o sobie? - wmawiając sobie jakieś - jestem wspaniały, jestem ok .. :)
- o płomieniu świecy? :)
- o czakrach? może i warto jeśli dotyczy to jakieś specjalnej techniki medytacyjnej

pozdro
Veganka
Podpis usunięty przez administratora z powodu złamania regulaminu.
Pein
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 100
Rejestracja: 2008-12-17, 22:26

Re: Pytanko dotyczące medytacji

Post autor: Pein » 2009-11-11, 20:49

Mi jest ciężko o niczym myśleć ale kiedy pracowałem nad różnymi wizualicjami to teraz podczas medytacji jest o wiele lepiej :) Po medytacji bardzo dobrze się czuje i często zamykam oczy i medytuje kiedy jestem w nerwach:)
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Re: Pytanko dotyczące medytacji

Post autor: Dagmara » 2009-11-14, 03:45

Medytacja
Ćwiczenie1.
* Połóż się wygodnie na łóżku, pod kark możesz umieścić małą poduszkę (na odprężenie głowy)
Pod plecy również można sobie coś położyć, co również pozwoli na zwolnienie mięśni, ważne, żeby się czuło wygodę.
* Oddech- zaczynamy powoli, wolny wdech, wolniejszy wydech, wraz z wydechem zamykamy powoli oczy.
* Wraz z kolejnym wydechem zaczynamy zwalniać mięśnie, zaczynając od głowy skończywszy na stopach- powinno przebiegać to powoli.
* Wyobraźcie sobie, że części waszego ciała stają się bardzo lekkie.
* Oddychamy rytmicznie.
Wyobraźmy sobie, że wszystkie niepotrzebne myśli są skumulowane w czakrze korony- czubek głowy- wraz z wolnym wydechem opróżniamy umysł z tych myśli,
wyobraźmy sobie, że są one niczym woda spływająca po naszej głowie, szyj, wzdłuż naszego ciała i znikają z naszej świadomości.
* Poczujcie w umyślę pustkę, rozluźnienie, cały czas oddychając spokojnie, uczucie lekkości powinno wami zawładnąć.

Oto proste ćwiczenie z medytacji dla początkujących, na oczyszczenie umysłu z myśli :)
Można po tym ćwiczeniu poczuć przyjemne mrowienie na czubku głowy.
kresowianka
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2012-08-26, 04:26

Re: Pytanko dotyczące medytacji

Post autor: kresowianka » 2012-08-29, 02:39

Artur28 pisze:Czy może mi ktoś napisać o czym się myśli w medytacji tzn.czy się mysli czy wizualizuje itp.
..."każdy człowiek musi umieć i mieć możliwość relaksowac. Oprócz uzdrowienia fizycznego ciała relaksacja nie ma żadnych poważnych skutków. ....Medytacja to jest sposób obcowania z Panem Bogiem. Medytacją kieruje Pan Bog, a nie człowiek. Przy medytacji człowiek w ciagu kilku pierwszych minut wchodzi do Światła( czy aktywnie łączy się z Panem Bogiem), a potem oddaje się Panu Bogu i nie kieruje procesem."-Surja z "Medytacja i Relaksacja"
http://jogaswiatla-rozwoj.blog.onet.pl/ ... 52919767,n
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości