Pytania w debatach

Propozycje nowych audycji, tematów, itd. oraz uwagi i propozycje dotyczące działania strony. W tym dziale są również umieszczane ogłoszenia od administratorów
Awatar użytkownika
Neolog
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2015-02-18, 09:33

Pytania w debatach

Post autor: Neolog » 2015-02-23, 01:16

Witam!

Mam propozycję dotyczącą metody prowadzenia debat. Oczywiście nie chcę jej narzucać, ponieważ nie jestem gospodarzem i nie ja decyduję o ogólnym koncepcie debat, ale wydaje mi się, iż pomoże to usprawnić odpowiadanie na pytania słuchaczy.

Z założenia debatujący zapraszani do radia są w pewnym stopniu znawcami, bądź ekspertami dotyczących poruszanych tematów, aczkolwiek zauważyłem pewną powtarzającą się tendencję. Każdy lubi czasem polemizować, dywagować i zbaczać w dygresjach. Jak każdy człowiek z szeroką wiedzą na dany temat - i każdy ma do tego prawo. Jednak ów tendencja jest niekorzystna w kwestii zgłaszanych pytań. Po ostatniej debacie stwierdziłem, że napiszę tę propozycję. Nie czułbym się dobrze z zostawieniem propozycji mówiąc o gościach pejoratywnie, bo przecież poświęcają słuchaczom swój czas, oraz dzielą się cenną wiedzą. Aczkolwiek odpowiadanie na kilka pytań przez kilka godzin jest nieco nużące i de facto rozstraja merytorykę wątków. Proponuję zatem wprowadzenie dwóch reguł prostujących tę rzecz:

- Krótkie i merytoryczne, bądź nieprzesadnie dłuższe odpowiadanie na zadane pytanie,

- Ustawienie pytań na koniec, bądź początek audycji, co pozwoli debatującym na polemikę, dywagacje i dygresje
/ lub /
- Jeśli debata ma opierać się wyłącznie na pytaniach debatujących, odpowiadanie w sposób wymieniony w pierwszej propozycji.


Obrazek
Awatar użytkownika
Darti
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 78
Rejestracja: 2011-10-07, 15:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pytania w debatach

Post autor: Darti » 2015-02-23, 01:24

Wystarczy stworzyc pokoj na czacie do zadawania pytan oraz pokoj do prowadzenia dyskusji, aczkolwiek uwaga dobra :)
Seek wisdom and share wisdom

GG - 9720816
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości