Puma Punku w Boliwji

Awatar użytkownika
Arcetron
Tropiciel
Tropiciel
Posty: 34
Rejestracja: 2016-11-19, 03:15
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Puma Punku w Boliwji

Post autor: Arcetron » 2017-08-29, 15:00

Mam pewną hipotezę w jaki sposób zbudowano te budowle które stwarzają dużą niewiadomą kto je stworzył i jakiej technologij użył aby je zbudować.

Na dzień dzisiejszy żaden inżynier budowlany nie jest w stanie osiągnąć takiego samego efektu dokładności aby zbudować prosty budynek jak w Puma Punku.

Skład mineralny ruin w Puma punku wskazuje że materiał jakiego użyto jest podobny do Dolorytu (Diabaz), jest to magmowa skała wulkaniczna.

Trochę wczuję się w kolonizatora innej planety i opiszę w jaki sposób mógłbym budować budynki przy minimalnym nakładzie pracy fizycznej.


Po co budować fabryki do wykonywania cegieł ?
Po co budować piec do wypalania cegieł ?

Wykorzystać magmę z jakiegoś wulkanu jako plastyczna forma materiału na bloki lub cegły konstrukcji, wielka łycha koparki zaczerpująca magmę wlewa magmę do formy , forma jest schładzana i po zastygnięciu mamy gotowe bloki do budowli , dodatkowo w formie są wyżłobienia aby bloki były przystosowane do łączenia za pomocą metalowych kotw na gorąco

Materiał użyty w Puma punku jest magnetyczny gdyż według mnie była wykorzystana magma z dna oceanu a nie z lądu .Dzięki temu była do dyspozycji woda do chłodzenia form.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości