Strona 1 z 1

Przemiana amuletu w inny przedmiot ?

: 2017-03-17, 09:55
autor: kasalia
Witam,
mam amulet w formie srebrnego łańcuszka z krzyżem. Został mi przekazany jako ostatni prezent przed śmiercią mojego ojca.
Amulet ma naprawdę dużą energię, w co nigdy nie wierzyłam, a jednak: odkąd go dostałam za każdym razem, gdy trzymam go w rękach lub założę, czuję silne mrowienie i przepływ energii. Jest to bardzo specyficzne odczucie, na które nie mają wpływu uczucia, po prostu czuje się, że to jest coś magicznego. Ojciec dał mi go, aby mnie chronił.

Moje pytanie jest następujące: czy jeśli przetopię go u złotnika, straci on swoje właściwości? Nie ukrywam, że łańcuszek nie wygląda atrakcyjnie dla kobiety, jestem osobą niewierzącą, więc krzyża też nie będę nosić. Chciałabym przetopić go na np. pierścionek, aby móc go nosić przy sobie właśnie ze względu na jego właściwości. Czy straci on wówczas energię, która została mu nadana przez mojego ojca, czy też nic nie powinno się z nim stać?

Jest to katolicki krzyż z ukrzyżowanym jezusem, z tyłu ma natomiast na planie krzyża napisane "semper". Nie widziałam jeszcze nigdy takiego połączenia.

Będę wdzięczna za odpowiedź.

Re: Przemiana amuletu w inny przedmiot ?

: 2017-03-21, 17:01
autor: Słowianka
A nie mogłaś zapytać mnie???
Ech... Jest bardzo duża szansa, że straci swą moc. Nic z nim nie rób.

Re: Przemiana amuletu w inny przedmiot ?

: 2017-03-24, 22:35
autor: Ivellios
Zawsze możesz nosić go np. schowanego pod koszulą, lub w kieszeni, torebce, itd. Nie jest nigdzie powiedziane, że łańcuszek koniecznie musi być widoczny.