Prędkość światła a prędkość wszechświata

Wszystko, co związane jest z nauką. Odkrycia, ciekawostki, teorie, doświadczenia, badania naukowe...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Re: Prędkość światła a prędkość wszechświata

Post autor: Darnok » 2011-05-07, 16:22

No nie wiadomo czy tylko w jedną stronę bo jeszcze nikt tam nie wleciał
Ale nic też nie wyleciało.

Brak dowodu na nieistnienie nie sprawia że coś istnieje.
toriam
Nowa Krew
Nowa Krew

Post autor: toriam » 2011-05-07, 20:49

ale czarne dziury są dość niesamowitym tworem więc wszystko jest możliwe. Zresztą coś się wydostaje z tych czarnych dziur (promieniowanie Hawkinga)
Awatar użytkownika
Sylvester93
Zaawansowany
Zaawansowany

Post autor: Sylvester93 » 2011-05-08, 21:25

No tak ale można prowadzić spór na temat czarnych dziur bo wszelkie przeprowadzone badania opierają się tylko na teoriach:(
Świat odległy mnie zadziwia, niepewnością się okrywa...

,,Jedynym dowodem na to że istnieje jakaś poza ziemska inteligencja jest to że się z nami nie kontaktuje" - Albert Einstein
Energy Source
Zaawansowany
Zaawansowany

Post autor: Energy Source » 2011-05-19, 19:20

Sylvester przecież czarne dziury to nie teoria. Ostatnio na discovery leciał program, w którym doświadczalnie stwierdzili, że w środku naszej galaktyki jest mała czarna dziura. Zrobili to na zasadzie obserwacji zaginania się światła. Poza tym to ma sens bo w końcu galaktyka to zbiór planet i słońc, które muszą się okrążać, a za tym idzie, że potrzebna jest duża grawitacja, a taką grawitację posiada tylko czarna dziura.

A tak przy okazji co do tej prędkości światła. Możliwe, że istnieje większa prędkość niż prędkość światła, ale z przyczyn technicznych nie jest możliwe zbadania tego. To jest bardzo proste. Wszystkie prędkości, które mierzymy są mierzone za pomocą narzędzia "światła". I to jest chyba logiczne, że nie możemy zmierzyć większej prędkości niż prędkość światła bo zakres pomiaru jest większy od zakresu naszego narzędzia pomiarowego.
Awatar użytkownika
Beowulf
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony

Post autor: Beowulf » 2011-12-27, 22:39

Co do Discovery to coraz częściej zauważam na ich stacjach rażące pomyłki. Błędy w tłumaczeniu, albo merytoryczne niedociągnięcia... To nie to samo Discovery jak dla mnie. Chyba że wcześniej mniej wiedziałem i nie dostrzegałem tego...

Co do prędkości światła. To ciągle irytuje mnie czy w Zderzaczu Hadronów faktycznie przekroczona została prędkość światła, czy to błąd w obliczeniach bo odpowiedzi tyle ile ludzi, każda inna, media wiadomo- nie doskonałe źródło informacji. A fora internetowe też mają różne zdania an temat. Wie ktoś co w trawie piszczy?

Pozdrawiam...
  • Racjonalność istnieje.Istnieją tylko ludzie, którzy nie myślą racjonalnie.

-Beowulf
Darnok
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Darnok » 2011-12-27, 23:24

To ciągle irytuje mnie czy w Zderzaczu Hadronów faktycznie przekroczona została prędkość światła, czy to błąd w obliczeniach bo odpowiedzi tyle ile ludzi, każda inna, media wiadomo- nie doskonałe źródło informacji. A fora internetowe też mają różne zdania an temat. Wie ktoś co w trawie piszczy?
Dwie cząstki pędzą szybciej niż połowa prędkości światła (chyba 90%, nie wiem dokładnie). Zderzając się czołowo ktoś mógł napisać, że to ponad prędkość światła. Tak niestety nie jest.
Brak dowodu na nieistnienie nie sprawia że coś istnieje.
Awatar użytkownika
Beowulf
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony

Post autor: Beowulf » 2011-12-27, 23:53

Więc tak to wygląda... Dzięki za wyjaśnienie.
  • Racjonalność istnieje.Istnieją tylko ludzie, którzy nie myślą racjonalnie.

-Beowulf
kuba9449
Tropiciel
Tropiciel

Post autor: kuba9449 » 2011-12-29, 10:09

A jeśli chodzi o nadświetlną prędkość neutrin, to o ile się orientuję nie została potwierdzona.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Spock » 2011-12-29, 13:02

To jest w ogóle dziwne i prawde mówiąc, nikt za dobrze nie wie co tym myśleć.

Ja uważam, że tak jak mechanika Newtonowska nie działa w szczególnych przypadkach wielkich prędkości (gdzie zaczyna obowiązywać mechanika Einsteina), tak samo Einstein zawodzi w innych szczegółnych przypadkach. I na taki właśnie szczególny przypadek natrafiliśmy.
Ufać i kontrolować
Awatar użytkownika
Pandemonium
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Pandemonium » 2011-12-29, 22:40

A tak przy okazji co do tej prędkości światła. Możliwe, że istnieje większa prędkość niż prędkość światła, ale z przyczyn technicznych nie jest możliwe zbadania tego. To jest bardzo proste. Wszystkie prędkości, które mierzymy są mierzone za pomocą narzędzia "światła". I to jest chyba logiczne, że nie możemy zmierzyć większej prędkości niż prędkość światła bo zakres pomiaru jest większy od zakresu naszego narzędzia pomiarowego.
Z tego co słyszałem/oglądałem to naukowcy minimalnie przekroczyli prędkość światła za pomocą niebieskiego (bodaj) lasera i paru odpowiednio ułożonych zwierciadeł. Ile w tym zaś prawdy nie potrafię stwierdzić.
呪い
ODPOWIEDZ