Pomórnik zagadka rozwiązana?

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Pomórnik zagadka rozwiązana?

Re: Pomórnik zagadka rozwiązana?

autor: Ignorant » 2010-06-24, 15:28

Mam link do artykółu z którego wziołem te informacje może to wam coś pomoże! http://bartek9011.blox.pl/html/1310721, ... html?95742 Jak zjedziecie na dół to tam jest ten artykół o Pomórniku! ;]

-- 2010-07-06, 00:44 --

Więc jak zagadka Pomórnika rozwiązana czy nie bo już nie wiem? ;]

Re: Pomórnik zagadka rozwiązana?

autor: Arek » 2010-06-24, 09:24

więc sobie sprawdzam na niemieckojęzycznych stronach ten cały""""""""Depertement fur Nutztiere Abteilung Veterinarmedizinisches Labor, Zurich."""""""" o którym Asef pisze , i ja także go znależć nie mogę, chyba kolega coś pokiełbasił

Re: Pomórnik zagadka rozwiązana?

autor: Ivellios » 2010-06-10, 23:15

Re: Pomórnik zagadka rozwiązana?

autor: Arek » 2010-06-10, 06:58

Ma ktoś linka do całego artykułu CBUFOiZA?

Re: Pomórnik zagadka rozwiązana?

autor: Ivellios » 2010-06-10, 03:22

Ja czytałem na stronie CBUFOiZA artykuł Bartłomieja Skrzypka (u nas kiedyś dyskutował jako AsaF) dotyczący pomórnika. W celu zweryfikowania prawdziwości podawanych informacji, sprawdziłem w Googlu i dla pewności w paru innych wyszukiwarkach, czy ktoś taki jak Cloud Schelling i wymieniony dalej w tekście Institut fur Nutztierecośtamcośtam naprawdę istnieje. No i? Cloud Schelling poprawiło mi na Claude Schelling, a o tym instytucie nie było dosłownie nic. Przejrzałem spisy prac Schellinga, na które natrafiłem, i nie było tam nic o jakimkolwiek zwierzęciu z Polski (a więc o pomórniku i rosomaku również).

Wniosek z tego wysnułem taki, że albo Skrzypek wszystko zmyślił, albo spartaczył robotę, pisząc artykuł i publikując w sieci tekst z błędami.

Re: Pomórnik zagadka rozwiązana?

autor: Ignorant » 2010-06-09, 23:40

Oczywiście że nie.Przeciesz to tylko jakaś polska podróbka chupacabry. ;]
I to że zagadka Pomórnika została rozwiązana nie świadczy że tym samym zagadka Chupacabry też została rozwiązana bo jednak i Pomórnika i Chupacabre więcej dzieli niż łączyło ;].Ale mam nadzieje że i kiedyś zagadka Chupacabry zostanie rozwiązana. ;]


ps.Jak i zagadki wielu innych stworzeń tego typu ;]

Re: Pomórnik zagadka rozwiązana?

autor: ifar15 » 2010-06-09, 23:19

No tak to pewnie był rosomak. Ludzie jak zwykle źle to zinterpretowali. Nie neguje to jednak istnienia chupacabry, nieprawdaż?

Pomórnik zagadka rozwiązana?

autor: Ignorant » 2010-06-09, 22:52

Chyba wszyscy słyszeliśmy co nieco o pomórniku!Dzisiaj przeczytałem na internecie że zagadkę rozwiązano a oto te rzekome rozwiązanie:


>Rozwiązanie zagadki

Na miejscu zespół badawczy z Centrum Badań UFO i Zjawisk Anomalnych pobrał próbkę sierści. Oddano ją do laboratorium Akademii Rolniczej w Poznaniu w celu przeprowadzenia badania. Wykonano analizę włosów pokryciowych i podszyciowych, na podstawie której wyciągnięto wniosek, że napastnik jest zwierzęciem mięsożernym i drapieżnym. Wykluczono psa, wilka, rysia i żbika. Następnie próbki przekazano do laboratorium molekularnego w Zurichu. Wyodrębniono tam DNA i porównano ją z bazą wzorców. Wyniki wskazywały na to, że pobrany materiał jest specyficznym mikrosatelitą rosomaka i typowy, wyłącznie dla tego gatunku. Badania przeprowadził dr Cloud Schelling. Rosomak mógł przedostać się z terenów północnej Skandynawii lub Rosji i jego pobyt na terenie Polski był krótkotrwały.


Co o tym sadzicie :?:

Na górę