Inni na temat medytacji....

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Inni na temat medytacji....

autor: Lilith » 2005-11-07, 21:21

Zgadzam się z tym, że nie wychodząc z domu mozna poznać swiat, w końcu nasza dusza, myśli, osobowość tworzą pewnego rodzaju odrębny świat i jest on połączony z wszechświatem, podlega jego prawom. jezeli medytując spojrzymy w siebie, poznamy w ten sposób cały świat...Choć trzeba przyznać, że są rzeczy, które aby zrozumieć, trzeba samemu doświadczyć, szczególnie jeżeli chodzi o życie z innymi ludźmi - tego nie da się nauczyć siedząc samemu w domu.

PS. też czytałam Tao Te Ching - bardzo mi się podobało

Inni na temat medytacji....

autor: Titania (usunela konto) » 2005-10-30, 14:14

Znalazlam przypadkowo ciekawe wypowiedzi na temat medytacji sa bardzo trafne dlatego wklejam :D :

“Bez opuszczania domu człowiek może poznać wszystko, co znajduje się w niebie i na ziemi. Bez wyglądania przez okno może zobaczyć jak urządzone jest niebo. Ci, którzy szukają na zewnątrz, znajdują tym mniej, im więcej podróżują. Mędrzec wie wszystko, nie ruszając się z miejsca, widzi wszystko bez patrzenia. Nie robi nic, a jednak osiąga (najwyższy cel)!” /Lao Tzu Tao Te Czing/Celem twojej medytacji powinno być osiągnięcie połączenia z Bogiem. Urzeczywistnieniu Boga poświęć całą swą uwagę, pamiętając, że Królestwo Boże jest w tobie samym. Ani blisko, ani daleko, lecz wewnątrz ciebie”. /JOEL GOLDSMITH/

Na górę