Badania nad czynnikiem "trzeciej osoby"

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Badania nad czynnikiem "trzeciej osoby"

Re: Badania nad czynnikiem "trzeciej osoby"

autor: AlbertKowalski » 2020-08-26, 00:56

Jerzy Kukuczka podczas jednej z wypraw łączył się przez radio z bazą i rozmawiał z innymi członkami wyprawy. Problem w tym, że - jak się później okazało - przez cały ten czas radio było niesprawne. W trakcie zdobywania Annapurny (8091 m n.p.m.) w 1981 roku dwóch polskich wspinaczy wyraźnie słyszało z kolei, jak łącząca ich lina... śpiewała jeden z hitów Donny Summer :-D . Zbliżone objawy miał też Wojciech Kurtyka, który podczas zejścia ze szczytu Gaszerbruma IV (7925 m n.p.m.) doskonale słyszał piosenkę Barbary Streisand.
Teraz powiąż to z materializacją istot i biblią. 😂

Re: Badania nad czynnikiem "trzeciej osoby"

autor: Pulsar » 2019-06-11, 16:23

Według mnie te "trzecie osoby" to nie jakieś bujna wyobraźnia wspinaczy lub zwidy wywołane niedotlenieniem na dużych wysokościach, - a realne spotkania z niewidzialnymi istotami potrafiącymi się materializować i dematerializować.
Dam taki przykład:

https://pl.allscienceglobe.com/314-why- ... erest.html
Na przykład, gdy alpinista i anestezjolog, dr Jeremy Windsor, wspinał się na Mount Everestin 2008, przeszedł dziwne doświadczenie powszechne w ekstremalnych wspinaczkach górskich. Samotnie w Himalajach, na wysokości ponad 8,1 mil (8,2 km), Windsor halucynował człowieka zwanego Jimmy'ego, który towarzyszył mu przez cały dzień, wypowiedział mu zachęcające słowa, a następnie zniknął bez śladu
Przypomina to biblijne opisy materializacji i dematerializacji aniołów.

Badania nad czynnikiem "trzeciej osoby"

autor: Arek » 2017-12-16, 02:03

Badania nad czynnikiem "trzeciej osoby"

Insbruck (Austria) - alpinista czuje się prześladowany, mówi od rzeczy lub zmienia swoją trasę bez powodu, wspinacze mogą doświadczać epizodów psychotycznych na ekstremalnych wysokościach,które często są udokumentowane w literaturze górskiej. Lekarze kojarzyli to zachowanie głównie jako eksterioryzacja stanu świadomości nazywając to :"izolowaną psychozą wysokości".
Katharina Hüfner i Hermann Brugger z Uniwersytetu w Insbruck, zbadali 80 przypadków kiedy to alpiniści na wysokich wysokościach mieli spotkania z "trzecią osobą". Jakie zmiany zachodzą w mózgu na wysokościach powyżej 7000m, jak to działa na percepcję ludzką, a także zachowanie człowieka , opisują w artykule poniżej
https://www.cambridge.org/core/journals ... ore-reader

Na górę