Templariusze...

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Templariusze...

autor: polikopolik » 2007-10-24, 23:12

no początek to był te datki od króla a potem w Jerozolimie coś tam niby znaleźli

[ Dodano: 2007-10-27, 14:10 ]
ja myślę że jednak odnaleźli gralla czymkolwiek on jest a te datki od króla mogą być po prostu przykrywką ...

autor: polikopolik » 2007-10-24, 20:59

no na początku tak ale potem już nie a te bogactwa to nie tylko te w Jerozolimie ale też Filip IV Piękny ich sponsorował przez jaki czas i byli baardzo ale to bardzo bogaci...

autor: Darnok » 2007-10-24, 17:29

Templariusze to zakon zrobiony przez bogatą szlachtę. Dlaczego mielib się nie rozwijać, jak kasę mieli?

autor: polikopolik » 2007-10-23, 20:15

ciemny wilk no własnie o to chodzi, że skarb templariuszy to bogactwa odnalezione w Jerozolimie + Święty Grall... Klaus fajny avatar

autor: polikopolik » 2007-10-22, 18:30

watykan bogaty można by było opchnąć hehehehe

autor: Mancias » 2007-10-22, 11:15

Wiesz mam jakieś imię, Maciek jeśli cię to interesuje, i wolałbym żebyś pisał mi po imieniu. Więc nie wiem o co biega i ty się wypowiedz, tak żeby każdy zrozumiał i wiedział o co chodzi. Ale napisz to tak, żeby każdy zrozumiał i było to w 100% jasne i klarowne.
A) Kielichem w który zebrano krew Jezusa..
A ja napisałem: "(...)Graal może być naczyniem w który, podczas Ostatniej Wieczerzy pili apostołowie krew Chrystusa"
I te dwie wersje są różne.
Po drugie, napisałem
A wiele osób uważa Graala za jakiś kielich wykładany rubinami i zrobiony z czystego złota, ale pomyśleć logicznie jak Jezus w starożytnej Palestynie zdobył taki skarb to już nie łaska.
Chodziło mi w tej wypowiedzi o to, żeby pokazać że Graal nie jest jakąś kosztownością, tylko był zwykłym naczyniem, które mógł ofiarować każdy na czas Ostatniej Wieczerzy.

PS Trochę dystansu, ja nie chcę się z tobą kłócić. Zauważ, że nasza sprzeczka wynikła z tego, że trochę głupio napisałeś swój jeden argument.

autor: polikopolik » 2007-10-21, 22:14

no wlasnie o taki grall mi chodzilo i czyms innym i niczym co zdobyl jezus czlowieku tak na serio nie wiesz o co biega i się wypowiadasz

autor: Mancias » 2007-10-21, 21:57

Ale bez nerwów, czilałt :) . Zauważ jak sformułowałeś swój post. Jakbyś napisał że istnieje taka i taka kaplica, której los opisał Brown w swojej książce to co innego. Bo równie dobrze mogłeś napisać, że Graal jest ukryty w Pałacu Kultury bo tak napisał w swojej książce pan Heniek.
Grall może być tak A) Kielichem w który zebrano krew Jezusa.. B) jak inni myślą Marią Magdaleną i C) czymś innym (czego i tak nie zdobył JEzus!! więc najpierw się dowiedz o czym mówisz a potem pisz,
He he może być czymś innym :P Czyli wszystkim, tutaj trochę niestety z twojego postu można się ponabijać. Widzisz, a znów niektórzy twierdzą, że Graal może być naczyniem w który, podczas Ostatniej Wieczerzy pili apostołowie krew Chrystusa.

autor: polikopolik » 2007-10-21, 18:10

człowieku pomyśl zanim odpowiesz... napisałem o Kodzie tylko dlatego, że autor wykorzystał tam tą kaplicę nie mówię, że to prawda mi chodzi o kaplice a nie o KOD... a w dodatku jeśli chcesz wiedzieć to Gralla (jeśli istnieje) nie zdobył Jezus!! Grall może być tak A) Kielichem w który zebrano krew Jezusa.. B) jak inni myślą Marią Magdaleną i C) czymś innym (czego i tak nie zdobył JEzus!! więc najpierw się dowiedz o czym mówisz a potem pisz, że Jezus nie mógł zdobyć skarbu w Palestynie (swoją drogą to XD)

autor: Mancias » 2007-10-21, 13:40

(...) Jeśli oglądaliście bądź czytaliście Kod Leonarda Da Vinci to zapewne pamiętacie kaplice Roseline.(...)
Litości! Toż to była książka fabularna, i jeśli będziesz dawał argumenty w tym stylu to nie mamy o czym mówić :( . Wiesz nie żebym od razu skreślał tą a tą teorię, ale nie róbcie zaraz wielkich teorii spiskowych, bo wiele razy powtórzone kłamstwo staje się prawdą. A może Krzyżacy też znaleźli Graala i dlatego nas bili? Zauważcie, że zawsze zakony posądzamy o jakieś niecne knowania, bo po prostu nie znamy ich życia codziennego, a boimy się tego czego nie znamy.
A wiele osób uważa Graala za jakiś kielich wykładany rubinami i zrobiony z czystego złota, ale pomyśleć logicznie jak Jezus w starożytnej Palestynie zdobył taki skarb to już nie łaska.

autor: polikopolik » 2007-10-21, 12:29

możliwe ale przyznasz, że ta pułapka w domu wydaję się co najmniej dziwna...

Na górę