Ghost Rockets

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Ghost Rockets

Ghost Rockets

autor: Arek » 2017-10-05, 17:30

Rusza następna wyprawa!!
Od II wojny światowej, tak zwane „widmowe rakiety” są integralną częścią szwedzkiego folkloru jeżeli chodzi o UFO. Najwięcej z nich pojawiło się zaraz po zakończeniu wojny, ale i póżniej dochodziło do takich przypadków. Od kilku lat szwedzcy naukowcy szukają takiej rakiety która wpadła w 1980r. do jeziora Nammajaure. W 2014 r. przy pomocy radaru udało się zlokalizować w tym miejscu dziwny solidny obiekt, teraz badacze planują następą ekspedycję.
Clas Svahn z „UFO Sverige“ odnosi się do zapisu z radara "To z pewnością solidny,koniczny obiekt zanurzony w błocie dna jeziora. Widoczne są warstwy kilku-metrowych osadów na dnie Nammajaure. Zakres wyszukiwania jest całkowicie jednorodny, z wyjątkiem niewielkich nierówności, jak można by oczekiwać w normalnych okolicznościach. Przedstawiono tylko charakterystyczne poziome linie osadów. Ale w lewej części obrazu coś uderza lekko w górę. Oznacza to przynajmniej, że tutaj coś jest". Naukowcy jeszcze nie chcieli mówić o wynikach badań, jednakże, ponieważ sam obraz nie ujawnia dokładnie tego obiektu. "Warto odnośnie tego szczegółu przeprowadzić dalsze dochodzenia " - kontynuje Svahn.
Warto przypomnieć świadków: para Liz i Bo Berg 31 lipca 1980r. krótko przed południem usłyszeli dżwięk jakby silników samolotu odrzutowego, który przeleciał nad ich głowami , cylindryczny obiekt tracił na wysokości , kręcił się dookoła aż usiadł na wodzie. „Wzięliśmy nasze lornetki i zobaczyliśmy, że obiekt usiadł na wodzie i powoli tonie, pokazały się bąbelki”, powiedział Bo Borg później. Para oszacowała długość stalowo-szarego obiektu na 3 do 4 metrów i opisywała jego kształt jak rakieta. Sprawa została następnie zbadana nie tylko przez szwedzkich badaczy UFO, ale także przez wojsko, opatrzona "niewyjaśnione" i "tajne" trafiła do akt.
Grupa Svahna rozpoczęła już przygotowania do zimowej wyprawy na Nammajaure, w ostatnich dwóch latach, ale nie można było przeprowadzić badań z powodu nieodpowiednich warunków pogodowych i chorób uczestników.
"Mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie będziemy mogli wrócić do jeziora. Jeśli lód będzie wystarczająco gruby, chcemy zbadać teren za pomocą radaru naziemnego, a następnie mieć nadzieję na stworzenie obrazu 3D obiektu. Kiedy dokładnie ta wyprawa rozpocznie się, zależy nie tylko od pogody ".

Obrazek

http://www.grenzwissenschaft-aktuell.de ... e20170921/

Na górę