Kamienna twarz sprzed 3 milionów lat?

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Kamienna twarz sprzed 3 milionów lat?

autor: wilku11 » 2007-07-05, 23:12

Dokładnie zgadzam się forsa to nie wszystko trzeba mieć jeszcze pasję do wykonywania danego zawodu lecz niektórzy tego nie mają lub z czasem to tracą.No wiadomo że powinno zależeć:) naukowcom lecz niektórzy mają to gdzieś. Po pewnym czasie często jest tak że młody ambitny człowiek traci tą pasję i zaczyna mu już zależeć tylko na forsie -"smutne ale prawdziwe"
Nie no dobra nie kontynuujmy już tego sporu bo prawda pewnie leży gdzieś pośrodku:)

autor: Spock » 2007-07-05, 00:45

Pewnie że nie każdemu zależy. Ale kurde - naukowcowi powinno zależeć. Każdemu zresztą powinno. Bo forsa to nie wszystko.

autor: wilku11 » 2007-07-04, 23:57

Cóż za górnolotne słowa wzruszyłem się...
chęć ulepszenia świata?? czy ty myślisz że każdemu na ulepszaniu świata zależy
popatrz na naszych polityków (sorry poniżej pasa)
Choć z resztą się zgadzam z tym twierdzeniem lecz to jest tylko teoria tak powinno być co nie znaczy że jest...
No wiadomo ze pieniądz nie rządzi wszystkimi lecz niestety dużo takich jest...
jacyś tam młodzi i ambitni naukowcy to może i mają jakieś tam systemy wartości ale to nie jest profesja w której aniołowie tylko są...

autor: Spock » 2007-07-04, 23:30

Myślisz że prawdziwa nauka to jakaś robocizna ? Że "macie tu tyle a tyle kasy, więcej nie będzie, i za rok chcę tu widzieć wechikuł czasu, a jak nie to wypad" ?
Tak można powiedzieć inżynierowi na etacie, o ile jesli jest się wystarczającym ignorantem.
Nauka to coś więcej. Tu trzeba pasji, motywacji i odpowiedzialności. Pieniądze oczywiście też się liczą, jak zresztą dla każdego z nas. Ale tym co naprawdę napędza, jest ciekawość i chęć ulepszenia świata.

autor: wilku11 » 2007-07-04, 22:31

Bo ja wiem trudne- a co oni są grupa gwiazd kina w klimatyzowanej limuzynie??
To naukowcy oni nie powinni zwracać uwagi czy "trudne"
"nieciekawe"- a co ich to obchodzi czy nudne co będą film sensacyjny kręcić??
"nieopłacalne"-czy ja wiem chyba dla nich wiesz jak grasz w lotto to tez się wydaje nieopłacalne lecz czasami można wygrać
czy nieopłacalne jest pogrzebać jeszcze trochę wokół piramid np.??
coś tam pod tym piaskiem wykryli...

autor: Spock » 2007-07-01, 11:03

Pewnie że byłoby fajnie porozmawiać z Obcymi.

Po kij naukowcy mieliby fałszować badania ? Nie jestem jakimś odkrywcą, ale wiem ile pracy wymaga zaprojektowanie rzeczy, które już są dobrze znane (np. konstrukcja mostów). I jestem w stanie wyobrazić sobie jak trudno jest stworzyć coś zupełnie nowego od podstaw, przecierać nieznane szlaki.
To prawda że niektóre badania są niechętnie podejmowane - bo trudne, nieciekawe, nieopłacalne. Ale celowe tworzenie falsyfikatów to zbyt duży wysiłek.

autor: DragonFire » 2007-07-01, 02:51

jeśli by wziąść pod uwage jakąś inną cywilizacje (dla utrudnienia sfałszowania nauki, najlepiej z innego układu w kosmosie :-P), z którą można by porównać nasze naukowe "prawdy" i oni by się zgodzili z tym, a mądrzejsi by pewnie byli nieco bardziej od nas :> to mozna by ująć, że nie jesteśmy okłamywani. a tak? - skazani jesteśmy na coraz to bardziej świrniętych "naukowców".

autor: Spock » 2007-06-29, 22:45

Taa
Budują zmyślone teorie, wyprowadzają fałszywe równania a dla lepszego picu zwołują konferencje. Studentów na uczelniach też ogłupiają.
A wszystko tylko po to żeby taki DragonFire albo Spock nie mogli się połapać. Czuję się wyróżniony :lol:

autor: DragonFire » 2007-06-29, 00:28

no weź, tego nie wiesz napewno.
jak się tak zastanowić, to g. wiemy, bo naukowcy mogą nas wodzić za nos jak chcą. i tak nikt z nas się tym nie zainteresuje, by zrobić raban, że coś jest nie tak.

autor: Spock » 2007-06-28, 22:22

Jak zwał tak zwał.
Australopiteki nie robiły takich rzeczy.

autor: DragonFire » 2007-06-28, 19:03

tych Homo, których nie lubi giertych? O.o :lol:

dla nich to nie musiało się sztuką nazywać.

autor: Spock » 2007-06-28, 00:56

Nie przesadzajmy, australopiteki nie były jeszcze ludźmi. Miały swoje relacje społeczne, używały kijów i kamieni, ale sztuka ? Najstarsze zabytki liczą ok 40 000 lat i są dziełem Homo

autor: DragonFire » 2007-06-27, 21:19

...pewnie tysięczny odcinek Klanu na TVP.

"Nie doceniamy australopiteków" - nikogo nie doceniamy.

"Nawet bez spiskowych teorii życie nie jest cukierkowe" - ale jest bardziej idealne naszym wyobrażeniom. a z nimi jest tak, że człowiek prędzej da się zastrzelić, niż zejść ze swojego zdania.

"że to jest możliwe" - wszystko jest możliwe...

autor: wilku11 » 2007-06-27, 16:16

Hmm niestety Cień tu się z tobą muszę zgodzić, że ludzi coraz mniej interesuje przeszłość to smutne ale jak najbardziej prawdziwe:(.a przecież historia lubi się powtarzać i dlatego warto ją znać:)
Metoda radiowęglowa przybliża a przy dzisiejszym stanie atmosfery...to już lepiej nie gadać.
Jest coś takiego u wielu ludzi jak pycha, zarozumiałość, i niepotrzebna duma.
Niestety można się z tym spotkać nawet w życiu codziennym...
W Egipcie nie bada się wielu istotnych poszlak...
Ja im bardziej się w to zagłębiam tym bardziej wątpię może niesłusznie,nie wierzę we wszystkie te teorie spiskowe ale cześć należy rozważyć.
Jeszcze ludzkość "wszystkich rozumów nie zjadła", nie wiemy wszystkiego, nie wiemy nawet do końca co zabiło dinozaury...

autor: Cień » 2007-06-27, 14:36

Ta ich historia to kolos na glinianych nogach co np 5tys lat temu ludzie biegali z dzidami i walili się maczugami po głowach a już 1tys lat pózniej były miasta i cywilizacje to co najmądrzejsi jaskiniowcy się zebrali zdecydowali koniec panowie szlachta tworzymy cywilizacje tak ???
kultury tworzą się stopniowo a dla człowieka 1000 lat to dużo więc uważam że to jest możliwe, zwłaszcza że człowiek podobno szybko się uczy ;)
"Nie męczą was te spiskowe teorie" - a ciebie nie męczy życie w cukierkowym świecie?
Nawet bez spiskowych teorii życie nie jest cukierkowe :P
"3 mln lat temu mogłyby go wyrzeźbić tylko australopiteki - ale nie przypomina twarzy australopiteków." - przypominała by, gdyby byli oni mistrzami w "lepieniu" gliny...
To chyba nie jest zrobione z gliny.
Te wgłębienia wyglądają jakby zostały odciśnięte (przynajmniej na zdjęciu tak to widzę), nie mają ostrych krawędzi, są jakby oszlifowane co może być działaniem wody.
Bednarik zauważa: "nigdy nie widziałem naturalnego kamienia z tak niezwykłymi wizualnymi własnościami". Być może obiekt ten wcale nie powostał naturalnie i jak twierdzi Bednarik: "pokazuje, że zachowania australopiteka w sensie kulturowym i poznawczym wybiegały daleko poza powszechnie przyjętą dziś naukę."
Nie doceniamy australopiteków
Ty mi lepiej powiedz czemu wszystkie zabytki są badane metodą radiowęglową
która w żadnym wypadku nie oddaje prawdziwego wieku budynku.
ale póki co, jest to chyba najlepsza metoda określająca przybliżony wiek znalezisk.

Co do naukowców, to nie zgodzę się, że jest im wygodniej "nie tykać historii", gdyby tak było zaprzestano by jakichkolwiek badań a jak wiadomo nadal trwają próby rozszyfrowania pewnych nie do końca wyjaśnionych zjawisk z przeszłości. Tylko najczęściej o odkryciach się nie mówi, bo niby gdzie i po co? Przeciętnego człowieka oglądającego telewizję czy czytającego gazety nie interesują losy zaginionych cywilizacji czy naszych przodków więc po co zajmować czas antenowy pierdołami kiedy można puścić setny raz Rambo, Terminatora czy inny odmóżdżający badziew i na tym zarobić. Np. Słyszał ktoś o odnalezieniu "Atlantydy Północy"? Pewnie niewiele osób, bo żadna z telewizji o tym nie wspomniała, a jest to niezwykłe odkrycie, no chyba że na Discovery tam od czasu do czasu można coś znalezć.

A wracając do pochodzenia twarzy (wykluczając działanie natury, której teorii jestem raczej zwolennikiem) może w wyniku równoległej ewolucji powstał gatunek o bardziej rozwiniętej kulturze niż australopiteki, który wykonał to "dzieło sztuki", albo to sabotaż samego naukowca chcącego zdobyć sławę :P

autor: wilku11 » 2007-06-26, 21:54

A to mnie ORION POJECHAł no tak to czemu 3.5tys lat temu ludzie wybudowali piramidy a dzisiaj gdy budowali 2metrową był problem?????

Czemu nie pozwalają na badanie np. szybu w piramidzie.
No w sumie DF wszystko powiedział :)
Ty mi lepiej powiedz czemu wszystkie zabytki są badane metodą radiowęglową
która w żadnym wypadku nie oddaje prawdziwego wieku budynku.
Czemu wielu dociekliwych naukowców popada w nie sławne i zostaje okrzykniętych mianem szarlatanów. Poza tym to są raczej nasze (dobra moje na pewno) tylko pewne zastrzeżenia co do niektórych aspektów historii ludzkości... No 1000 lat temu to wczesne średniowiecze poza tym patrzysz tylko na Europę... popatrz na cywilizację Arabską ( nie chodzi o broń tylko dorobek kulturalny). to były czasy nowego porządku i ludzie pewnie pożałowali upadku cesarstwa rzymskiego
kiedy zaczęli zdychać z głodu.Egipt, czy Grecja to zupełnie inny poziom cywilizacyjny (być może faktycznie jacyś nie dobidkowie Atlantydów ) a i tak kulturalnie są na poziomie naszych czasów lub trochę wyżej.Chodzi mi o niechęć i konserwatyzm naukowców do wszelkich nowinek i odkryć a tym bardziej przesuwania dat wstecz.

[ Dodano: 2007-06-26, 21:00 ]
Poza tym czerpaliśmy z dorobku poprzednich cywilizacji i szybciej osiągnęliśmy ten poziom który mamy teraz a zdaniem naukowców wtedy to miedziane dłutka mieli a 1tys lat temu metal został po Grekach i innych starożytnych cywilizacjach.przypomnę że Rzymianie mieli projekt maszyny parowej np.

autor: DragonFire » 2007-06-25, 22:21

"A macie realne dowody poza pseudonaukowymi dyrdymałami za istnieniem cywilizacji starszej niż nasza??" - my mamy mieć????????? ty chyba na głowe upadłeś!!!!
nawet jeśli ktoś z nas ma, to nie jest tym ukochanym przez nas tu "naukowcem", żeby ci udowodnić, że te "dowody" są "prawdą".

"w kosmos leci się po śmierci." - choć jak na razie, to wszyscy po równo wlatują na cmentarz :lol:

"Nie męczą was te spiskowe teorie" - a ciebie nie męczy życie w cukierkowym świecie?
wszystko jest takie jasne i przejrzyste do czasu, do kiedy się tym nie zainteresujesz. wtedy się wszystko wali i nie trzeba do tego teorii, tylko poprostu wyjścia z pięknego świata do REALIZMU!

[ Dodano: 2007-06-25, 21:25 ]
"3 mln lat temu mogłyby go wyrzeźbić tylko australopiteki - ale nie przypomina twarzy australopiteków." - przypominała by, gdyby byli oni mistrzami w "lepieniu" gliny...

"Skoro paleolityczni łowcy mieli z tym kłopot, trudno oczekiwać takiej umiejętności od australopiteków." - przecież nie każdy uczy się w podobnym tempie. każdy uczy się swoich sztuk i nabiera doświadczenia w zależności od otoczenia, ale przedewszystkim od tego, czy ma chłonny umysł, czy ma zapał do tego, czy interesuje się swoją fuchą. łowcy byli od zwierzyny... więc trudno, żeby sobie w glinie dłubali.

autor: Spock » 2007-06-25, 21:49

Teorie spiskowe jeszcze bardzo długo pozostaną żywe. A w miarę postępu cywilizacji, sploty najbardziej nieprawdopodobnych przypadków staną się codziennością.

A co do samej twarzy w kamieniu - myśle że to jednak naturalna skała.
3 mln lat temu mogłyby go wyrzeźbić tylko australopiteki - ale nie przypomina twarzy australopiteków.
Nawet figurki sprzed 12 000 lat, bardzo rzadko mają zaznaczone rysy twarzy. Skoro paleolityczni łowcy mieli z tym kłopot, trudno oczekiwać takiej umiejętności od australopiteków.

autor: Orion6 » 2007-06-25, 19:12

A macie realne dowody poza pseudonaukowymi dyrdymałami za istnieniem cywilizacji starszej niż nasza??
5tys lat temu ludzie biegali z dzidami i walili się maczugami po głowach a już 1tys lat pózniej były miasta i cywilizacje to co najmądrzejsi jaskiniowcy się zebrali zdecydowali koniec panowie szlachta tworzymy cywilizacje tak ???
No to teraz sobie popatrz na naszą cywilizację 1000 lat temu, ludzie też biegali z maczugami, mieczami i walili się po głowach teraz do siebie strzelają i wysadzają w powietrze, latają w kosmos chociaż nie tak daleko jakby chcieli... a 1000 lat temu uważali, że ziemia jest płaska a w kosmos leci się po śmierci.
Nie męczą was te spiskowe teorie, że wszyscy was okłamują, naukowcy tworzą teorię by zamydlić wam oczy, byście nie dociekali ukrytych prawd, które znają tylko kosmici i rząd USA?

autor: DragonFire » 2007-06-25, 18:37

a co, jeśli wcześniejsze cywilizacje/ludność była mądrzejsza od nas i mieli podobne miasta do nas, technike to miejmy nadzieje lepszą... itp, itd.? to dopiero nie do pomyślenia, bo lepiej jest wierzyć, że wcześniej były mamuty, maczugi i ludzie prowadzili handel płacąc kamyczkami... lepiej tak, bo prościej... i tymbardziej prościej wmawiać ludziom kolejne teorie, zwykłe czy ewolucyjne.

z tą twarzą, to może to być poprostu jakiś wybryk dziecka, ot postanowiło się pobawić czymś innym, niż mieczem laserowym :> - dzisiaj też się robi rzeczy z gliny i jakoś wielkie halo z tego nie jest.
będe czekał z niecierpliwością, aż znajdą czyiś nocnik i ocenią go na 10 tyś lat... :/

Na górę