Kabała luriańska

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Kabała luriańska

Re: Kabała luriańska

autor: Neolog » 2015-03-15, 16:47

Kurcze, z tym ksero to brzmi trochę jakby słowo okultyzm nadal miało swój polot i patos :D

Znalazłem obie pozycje na stronie Lubimy czytać (dość popularnej i bardzo praktycznej)
Wątek bardzo się przyda. Mnie się przydał, bo zauważyłem, że nie ma takiej pozycji w rodzaju Kybalionu Trzech Wtajemniczonych - a szkoda. Szukałem dość merytorycznych książek, bez siódmych wód po kisielu, a tu bęc - są.

Dziękuję.

autor: Maestro » 2005-07-21, 14:46

Hmm... znajde troche czasu to zadzwonie do księgarni skąd biore przedruki i kserówki. Chłopaki zrobią ksero i wyślą najwyżej. A mają prawie wszystko, łącznei z książkami już nei wydawanymi. Dzięki za wskazanie lekturki.

autor: Fenikt » 2005-07-21, 14:43

Co do wahadla, to jest najnormalniejsza ksiazka ;) dostaniesz w kazdej bibliotece, a co do Kabały i jej symboliki to poszukaj najpierw u siebie, jak nie to się odezwij, dogadamy się tak ze poszukam Ci na Kazimierzu w Krakowie w jakiejs zydowskiej ksiegarni i wysle Ci do domku, z tym ze bedziesz zmuszony zaplacic pierwszy :P

autor: Maestro » 2005-07-21, 14:39

Wiesz gdzie można dorwać to na sieci czy będe musiał latać po księgarniach i płacić masakryczne sumy ?

autor: Fenikt » 2005-07-21, 14:36

No na posta to troche bym musial się rozpisac :P polecam zajrzec do ksiazki Sholema "Kabała i jej symbolika" co do sefirot to polecam przeczytac "wahadło Foucoulta (czy jakos tak nigdy nie pamietam pisowni:P)" Umberto Eco, na poczatku kazdego rozdzialu masz opis danej sefiroty. Co do parzufim o ile dobrze pamietam to bylo odnowienie, czy poznanie na nowo oblicza Boga ale moge się mylic :P Milej lektury :D:D:D

Kabała luriańska

autor: Maestro » 2005-07-21, 13:35

Poszukuje wszelkich informacji na temat kabaly luriańskiej (w ramach małej pomocy moe powiedzieć że to kabalistyczny mistycyzm Izaaka Lurii).

Poszukuje najbardziej ich wyjaśnienia drzewa życia, jego kosmologii oraz teorię 'sefir' i 'parzufim'. Mam nadzieję że znajdzie się tu ktoś kto zdoła pomóc.

Na górę