Lampa Egipcjan

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Lampa Egipcjan

autor: DragonFire » 2007-06-25, 18:25

"projektowane cheopsiaki" :lol: chcą go wykopać... tego, mumie, czy zwłoki... więc grobowiec prawdziwy jest w innym miejscu. coś mi się zdaje, że w sfinksie - może ja to już pisałem? - ostatnio chyba głowe zgubiłem, nie widzieliście jej gdzieś? :lol:

autor: Arek » 2007-06-25, 16:00

DragonFire pisze:to gdzie ona jest? może się rozebrała z papieru toaletowego i sobie poszła? :lol:
Tak to wygląda, chyba się doczekać nie umiała.

autor: wilku11 » 2007-06-25, 12:26

uwielbiam te słowa archeolodzy zawsze mówią być może , nie wiadomo, prawdopodobnie. a jak jakaś cywilizacja jest nieznanego pochodzenia to z kąd przywędrowała?? No oczywiście z DALEKIEJ Azji. No fantasycznie a potem ustalają bezpieczną granicę daty broń Boże większą niż 3.5-4tys lat p.n.e

autor: DragonFire » 2007-06-25, 01:08

to gdzie ona jest? może się rozebrała z papieru toaletowego i sobie poszła? :lol:

autor: Arek » 2007-06-23, 04:15

Ten grobowiec czyli sarkofag nie jest niczym specjalnym, takich podobnych odkryto w Egipcie mnóstwo, tyle że tutaj nie było mumii. A czy inne podarki tam były tego też nie wiemy....

autor: banita » 2007-06-19, 20:38

DragonFire pisze:troche dziwna kwestia, ale jak sobie przypomne jakieś rekonstrukcje miast, jak pokazywali w tv... to nikt nie uwzględniał tego, że domy miały szyby np.
"Kto i kiedy wpadł na pomysł, żeby zmienić piasek kwarcowy w szkło, dokładnie nie wiadomo. Archeolodzy ustalili, że zaczęto je produkować najpierw w Mezopotamii, a najstarsze ślady jego użytkowania pochodzą sprzed 3,5 tys. lat.
"Science" dowodzi w publikacji - Thilo Rehren z University College w Londynie i Edgar Pusch z Pelizaeus-Museum w Hildesheim w Niemczech o odkryciu w północnym Egipcie pozostałości fabryki szkła z roku 1250 p.n.e"

autor: DragonFire » 2007-06-19, 16:15

Arek pisze:ki jakiegio diabła oni tam ten grobowiec wsadzili
bo ludziom się wydaje, że to grobowiec, ale nie musi tak być.
wątpie aby w wielkim generatorze czegoś, można było sobie cmentarzysko robić.
w zasadzie to nie jestem jednomyślny. wiesz, że wszelkie dobrze wykonane piramidy potrafią robić "czarodziejskie" rzeczy? m.in. potrafią nazwijmy to "leczyć". więc jeśli tam byłby grobowiec, to po pewnym czasie ciało trupa mogło by wrócić do pełnej sprawności... tylko jedno "ale"; kiedy? innymi słowy, nie ulegało by rozkładowi i to nie poprzez mumifikowanie bynajmniej, ale przez konstrukcje całej budowli.
troche namieszałem. nie jestem tu niczego pewny, w obu moich wątkach/drogach myślenia, są minusy... bo znów, jak zmumifikowali zwłoki, to wycieli troche wnętrzności, musiały by się odrodzić od zera... i jeszcze dusza musiałaby wstąpić ponownie. powalone to troche, ale "cuda" się zdarzają, kto wie ;)
Arek pisze:myśle że takiego naczynia szklanego na pewno nie umieli wykonać
troche dziwna kwestia, ale jak sobie przypomne jakieś rekonstrukcje miast, jak pokazywali w tv... to nikt nie uwzględniał tego, że domy miały szyby np.

autor: Arek » 2007-06-19, 15:40

Oczywiście że pomagali a myślisz że kto pozamiatał i całe zaplecze przygotował. Co mnie tak ciekawi ,to ki jakiegio diabła oni tam ten grobowiec wsadzili jak i tak tam nikogo nie pochowano

[ Dodano: 2007-06-19, 14:43 ]
Nie jestsm wprawdzie archeololgiem ale myśle że takiego naczynia szklanego na pewno nie umieli wykonać

autor: DragonFire » 2007-06-18, 17:22

Arek pisze:egipcjanie pomagli "bogom" piramidy budować
hihihihihihi... bogowie mieli ufo, a egipcjanie ziemianki... to mówi samo za siebie.
poza tym... ta lampa była szklana? znaczy ten "zbiornik". egipcjanie znali szkło???

mam wrażenie, że ufo-bogowie budowali te piramidy (projekty mogły być, choć niekoniecznie wspólne), a egipcjanie je tylko ozdabiali.
a co do tych malunków, to jakby nabazgrali tam statki ufo, wraz z tymi ich bogami, to pomyślcie jak bardzo by to zmieniło nasze spojrzenie na nas, tych bogów, wszystkie poprzednie cywilizacje. może to by była zbyt drastyczna zmiana niosąca za sobą wiele strasznych konsekwencji. a tak, mamy jakiś tam ludków i jest ok.

[ Dodano: 2007-06-18, 22:46 ]
mogło by komuś wpaść na myśl, że tych bogów trzeba było czcić i do dzisiaj byśmy to robili. moglibyśmy oddawać dziewice na ich ołtarze... coś jak w tym filmie "machina czasu". to nie było by ok, bo gdzie wolność?

autor: Arek » 2007-06-17, 02:49

Jeżeli założyć że egipcjanie pomagli "bogom" piramidy budować (tak jak niektórzy opowiadają i książki piszą) to można w tym rysunku widzieć ich pracę gdy np. oświetlali wnętrze piramidy podczas budowy. Trzymali w rekach coś co daje światło -- nauczono ich takie coś zbudować, bo o ile się nie myle to jedyny taki przyrząd co nam jest znany, inne kultury czegoś takiego nie znały. Nie pytajcie dlaczego nie ma tam rysunków tch "bogów"

pozdrawiam Ar

autor: Kazzone » 2007-06-17, 01:42

Albo ktoś "z góry" dał im plany budowy tego cacka ^^, zresztą nawet jeśli, to nie jest od nich(egipcjan), to jeszcze bardziej jest zagadkowe jak do tej pory, no cóż pewnie nigdy się tego nie dowiemy skąd to mieli...

autor: Darnok » 2007-06-16, 17:59

De Ruyter,
No tak, tankujesz samochód, ale nie wiesz w 100% jak działa (no, może znasz, nie wiem:P), może widzieli zbiornik, zauważyli, że w miarę użytkowania zbiornik stawał się pusty, i wiedzieli, co to za substancja w środku.

autor: DragonFire » 2007-06-16, 11:01

a kwas trzeba skądś brać.

i może to nie wąż, tylko sznurówka ? :lol:

autor: De Ruyter » 2007-06-15, 20:19

Trochę rozumieć musieli, bo żeby to świeciło trzeba często napełniać kwasem

autor: Darnok » 2007-06-14, 17:43

Czemu wąż? może zdobyli te artefakty np. po Atlantydach i używali tego nie rozumiejąc budowy.

autor: DragonFire » 2007-06-14, 15:18

mnie ta lampa przypomina żarówke-świetlówke.
to by było, jakby się okazało, że budowniczowie piramid używali żarówek. to ciekawe czego jeszcze ;) ... może to nie były takie osły za jakich ich brano w naszej cywilizacji.

Koffee, dojdzie kiedyś do tego, że uczniowie będą uczyli nauczycieli o tym, o czym oni nie mają bladego pojęcia, jak się tak zamkną w 4 ścianach z tymi ich głupotami w zeszytach.
kiedyś mnie babka na biologii uczyła z czego się składa krowa (w zasadzie to było coś o matkach karmiących piersią, ale zeszło na krowy :-P), jak już była taka zadowolona z przedstawionego wykładu, że wie gdzie każdą kosteczke ma to przeurocze zwierze, to się jej zapytałem, z czego się robi to mleko... i wiesz co się okazało? że kobita nie wie :| ... w rezultacie wyszło, że krowa żre trawe i w magiczny sposób przerabia to na mleko. i dziwić się teraz, że jak się zapyta dziecko skąd się bierze mleko, to odpowiada, że ze sklepu?
jak dla mnie poziom edukacji w "szkole" jest dla przedszkolaków, a nie dla poważnych ludzi.

autor: banita » 2007-06-10, 00:07

Koffee pisze:przed mieszkiem byli jeszcze inni wladcy juz zjednoczonej polski
zależy o jakiej Polsce mówimy, jeśli o Polsce nazywanej Polską, to o takiej możemy mówić dopiero w XI wieku :)

autor: De Ruyter » 2007-02-28, 23:38

Nightwalker pisze:
De Ruyter pisze:Tak zwana butelka lejdejska.
Butelka lejdejska to kondensator a nie lampa.

Na temat tych lamp było kiedyś w jakimś programie z Danikenem. Pokazywali tam jak działały i jak mogły być zasilane.
Wytwarza łuk elektryczny - więc działa jak lampa.
Ale sam zbiornik rzeczywiście jest jedynie kondensatorem

autor: Kazzone » 2007-02-28, 22:17

hmmm... na to wygląda że w lampie możebyć Apop, przedstawiali go w taki sposób może dlatego, żeby podkreślić że, został on pokonany, gdy egipcjanie stwożyli ową lampke ;]

autor: Koffee » 2007-02-28, 21:00

Wadżet (także: egip. Uto-Wadżet, Uadżet, Uadżit; gr. Uto, Buto, Edżo, Udżo; łac. Uraeus, stąd forma ureusz) – bogini staroegipska czczona w Dolnym Egipcie.

Centralny ośrodek jej kultu znajdował się w Buto. Przedstawiana była w postaci kobry. Była jedną z dwóch bogiń, obok Nechbet, występującą na podwójnej koronie władców Egiptu (pszent). Miała tam postać atakującej kobry, co symbolizowało opiekę boską nad faraonem i wierzono, że zapewnia mu bezpieczeństwo. W symbolicznym zestawieniu z górnoegipską Nechbet była przedstawicielką Dolnego Egiptu.
Apop - olbrzymi wężowy demon postrzegany jako przeciwnik Słońca (boga Ra) i symbol sił ciemności.

Według mitu, Apop atakuje słoneczną barkę podczas wschodu i zachodu Słońca. Krew zranionego demona zabarwia wówczas niebo na czerwono. Pomimo ciągłych porażek, próbuje jednak zatrzymać Słońce podczas jego wędrówki i codziennie na nowo zostaje przez nie pokonany i zraniony. Apopa często utożsamiano z Setem, wrogiem bogów i władcą panującym nad niszczycielskimi siłami.
Tenemu - w mitologii egipskiej prabóstwo z Hermopolis o postaci żaby. Wraz ze swoją partnerką, wężem Gerhet, stanowili jedną z par Wielkiej Ósemki.
w ogóle weze byly swiete, egipt ma ksztalt weza.... ale chyba akurat tutaj chodzilo o dlugi wijacy się ksztalt ;)

Na górę