Amulety.

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Amulety.

Re: Amulety.

autor: Dagmara » 2011-06-17, 00:25

NightRaven nie wiem dlaczego, ale do Twojej osoby pasuje mi karneol o intensywnej pomarańczowej barwie w srebrze z białymi dodatkami.

Wstrzymaj się do soboty, jak będę u rodziców na necie wieczorem prześle Ci tytuły dwóch książek o minerałach może okażą się pomocne ;)

Re: Amulety.

autor: NightRaven » 2011-06-16, 21:21

Dlatego właśnie mówię, że przydałby się jakiś porządny katalog właściwości energetycznych różnych minerałów i roślin.
Kryształów górskich kilka mam i na moje to jest zbyt spokojny minerał do takich działań. Najbliższym, co znalazłem odpowiedniego, był ciemny ametyst.
Tak czy inaczej, dziękuję Wam za pomoc. ;)

Re: Amulety.

autor: Vampirio » 2011-06-14, 21:03

Nigdy nie robiłem amuletu który miał mieć taki skutek. Jedyny przedmiot który widziałem (na żywo) i może mieć takie działanie to kryształ górski. Zapewne nie pomogłem ci tak jakbyś tego chciał.
Amaranth ma wiele racji to też w dużym stopniu jest kwestia indywidualna, ja np. nienawidzę cytrynu a amaranth się z nim prawie nie rozstaje.

Re: Amulety.

autor: amaranth » 2011-06-14, 00:10

Na mnie dobrze wpływa cytryn...wymieszany z brzozą. Miał służyć zrównoważeniu emocji po bolesnym doświadczeniu, a... dodał mi energii.Jest pewna sosna..... za dużo ludzi jest czasem, aby rozkoszować się ciepłem od niej płynącym.....ale.... jak włóczę się z psem o nieprzyzwoitych porach,wracam odnowiona i pełna sił. Sądzę jednak, że to kwestia różnic indywidualnych.

Re: Amulety.

autor: NightRaven » 2011-06-13, 22:52

To akurat są podstawy podstaw. Wierz mi, magazynów ani źródeł energii nie nie brakuje. Szukam elementów o właściwościach chwilowego pobudzania energii uśpionych i "podkręcania" naturalnego przepływu energii.

Re: Amulety.

autor: Vampirio » 2011-06-12, 11:17

Zawsze możesz naładować go energią a później z niego pobierać. Za taki magazyn energii może służyć każdy minerał.

Re: Amulety.

autor: NightRaven » 2011-06-12, 00:16

Nie chodzi o powrót do naturalnego poziomu energii, tylko na chwilowe zintensyfikowanie, ponad normalny poziom.

Re: Amulety.

autor: Vampirio » 2011-06-12, 00:03

Apatyt pomaga odbudować poziom energii. Buk może też się przydać.

Re: Amulety.

autor: NightRaven » 2011-06-11, 23:52

Ma pobudzać, wznosić, głównie w kontekście energetycznym.

Re: Amulety.

autor: Vampirio » 2011-06-07, 16:22

zależy jaki efekt chcesz osiągnąć. Napisz jakie właściwości ma mieć ten amulet a może będę w stanie ci coś doradzić.

Re: Amulety.

autor: NightRaven » 2011-06-07, 15:58

Ale nadal, jeśli chcę osiągnąć określony efekt, a nie mam listy właściwości poszczególnych materiałów, muszę testować wszystkie po kolei zanim natrafię na te właściwe.

Re: Amulety.

autor: Vampirio » 2011-06-06, 21:15

Oczywiście miejsca powstania minerału nie możemy stwierdzić. Jednak jeśli np. leżał przez sto lat na cmentarzu to z pewnością nie będzie miał pozytywnej energii. Z tymi minerałami sprawa jest bardziej skomplikowana. Z drzewami jest bardzo łatwo bo raczej się nie przemieszczają.

Re: Amulety.

autor: amaranth » 2011-06-06, 21:08

A to rzeczywiście istotne informacje. drzewo wybrałam "na czuja". Na osiedlu mam 3 brzozy....od dwóch mnie 'odrzuciło"....Nie wiem, gdzie powstał kamień...po prostu poczułam jego ciepło.... był najbardziej kanciasty..sprawiał wrażenie najbardziej naturalnego.... ale najpierw był dotyk....

Re: Amulety.

autor: Vampirio » 2011-06-06, 20:55

Zapomniałem o czymś. Ważny jest nie tyle kształt co miejsce w którym powstał dany minerał czy wyrosło drzewo. Kształt jest trzeciorzędną sprawą.

Re: Amulety.

autor: amaranth » 2011-06-06, 20:51

Ostatnio wybierałam cytryn..spośród wielu. Tylko jeden kamień był w dotyku inny. Po prostu wiedziałam, że to "ten". Dotykasz..i wiesz... I stał się częścią mojego amuletu. Dlatego rezygnuję z kupna kamieni przez internet. Najpierw muszę dotknąć i poczuć.

Re: Amulety.

autor: Vampirio » 2011-06-06, 20:50

Napiszę to przykładem. Idziesz drogą nagle znajdujesz kamień oraz zrywasz pierwszą z brzegu gałązkę. U obu coś wyczuwasz. Jednak nawet nie wiesz jakie działanie mają te rzeczy (np. kamień uspokaja a drzewo pobudza), taki amulet może nie mieć żadnego działania albo nawet negatywne. Sprawdzając czy ze sobą współgrają możesz nawet bez wiedzy o działaniu tych przedmiotów sprawdzić czy ich połączenie będzie skuteczne.

Re: Amulety.

autor: Basted » 2011-06-06, 20:29

A energię można czerpać np. nie tylko z rodzaju drzewa ale też z niezwykłego kształtu? Jestem w posiadaniu pewnego kamienia ze Szkocji i nie mogę się zdecydować czy wyryć na nim runy, powiązać go np. z kawałkiem drewna czy zostawić takim jakim jest.

NightRaven pisze:W rzeczy samej, jednak po prostu nie widzi mi się zbieranie kilkudziesięciu rodzajów drewna i kamieni półszlachetnych i siedzenie nad każdą kombinacją sprawdzając czy pasuje. Szukam literatury po to aby wyszczególnić kilka elementów które mogą mnie interesować i potem z nimi sobie eksperymentować.
Sadzę że nie oto chodzi. Według mnie nie wybiera się z kilkudziesięciu kamieni czy liści, ale kiedy zbierze się jakiś "zwykły" i wyczuje się jego moc, lub więź to bierze się go jako amulet. Sądzę że o to mniej więcej chodzi. Poprawcie mnie jeśli się mylę. Ja tak robię.

Re: Amulety.

autor: NightRaven » 2011-06-04, 23:32

W rzeczy samej, jednak po prostu nie widzi mi się zbieranie kilkudziesięciu rodzajów drewna i kamieni półszlachetnych i siedzenie nad każdą kombinacją sprawdzając czy pasuje. Szukam literatury po to aby wyszczególnić kilka elementów które mogą mnie interesować i potem z nimi sobie eksperymentować.

Re: Amulety.

autor: Vampirio » 2011-06-04, 16:05

Jak już pisałem swoją wiedzę nabywam z praktyki (to jest trudne z powodu moich marnych umiejętności technicznych). Z tego co wiem jesteś doświadczony w praktykach magicznych. Nie powinno więc stanowić dla ciebie kłopotu ,,poczucie'' minerału lub drzewa. Jak uda ci się ,,poczuć'' te przedmioty będziesz wiedział czy ich energia współgra ze sobą. Jeśli tak to masz dobry zestaw. Odnośnie właściwości poszczególnych składników nie znam żadnych linków ani książek.

Re: Amulety.

autor: NightRaven » 2011-06-04, 12:05

Bardzo ciekawy temat. Osobiście preferuję tworzenie artefaktów, ale chciałbym się też zapoznać ze sztuką komponowania naturalnych amuletów. Bylibyście w stanie polecić jakąś literaturę, albo chociaż dobry artykuł na ten temat?

Na górę