ZAIKS zmieni zasady pobierania opłat za puszczanie muzyki

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: ZAIKS zmieni zasady pobierania opłat za puszczanie muzyki

autor: Alvard » 2008-05-22, 10:02

Ave !
Sprawa nie jest taka prosta, jakby się mogło wydawać. ZAIKS to jedno, ale w Polsce działają jeszcze 3 inne organizacje "chroniące" praw autorskich. Paradoks polega na tym, że jak masz wykupiony zaiks, a wykonawcy i utwory, które nadajesz są zarejestrowane w którejś z pozostałych organizacji, to ta organizacja automatycznie dobierze Ci się do tyłka. W ten sposób własnie zostało wykończonych wiele dyskotek, a część lokali najnormalniej w świecie przestała publicznie odtwarzać muzyke. Inną kwestią po za radiem, jest legalnośc muzyki u samych prezenterów. Problem polega na tym, że prezenterzy muszą mieć legalne płyty z nadawaną muzyką 9wystarczy cd z muzą kupiona w "tesco" + paragon), albo też utwory od innych wykonawców, którzy wyrazili bezpośrednią zgode na ich odtwarzanie w danym radio/lokalu.
Obejściem zaiks-u jest wykupienie licencji GEMA, albo też wykorzystanie pewnej luki w przepisach, czyli wykorzystywanie utworów mających wiecej niż 20 lat, na te - jak dobrze zrozumiałem - nie potrzeba zgody. Info jakie Wam podałem, mam do znajomego pracującego w "sony music polska".
Pozdrawiam.

autor: Darnok » 2007-02-04, 12:28

Głupie... jak zawsze....

ZAIKS zmieni zasady pobierania opłat za puszczanie muzyki

autor: Ivellios » 2007-02-04, 00:00

PiS chce zmienić zasady działania i pobierania opłat przez ZAiKS... chcą wprowadzić u nich pewną reformę - płacić będą wszyscy, kórzy za puszczanie muzyki w sklepach itd. będą pobierać korzyści... Gdyby zostało to wprowadzone to pusczanie muzyki w radiu internetowym byłoby legalne, wnioskując :) byłoby to wielkie zawalenie rynku radii internetowych, każdy byłby legalny. Co o tym myślicie ? ;)

Na górę