SPAM na forum

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: SPAM na forum

Re: SPAM na forum

autor: Darnok » 2011-07-15, 19:05

Ja wiem, że firmy spamiące na komórki to prawdziwe firmy które płacą podatki. Sam od kuchni znam taką, bo w niej robiłem (nie spam typu "wyślij smsa za 3zł a płać 300", bodajże 2zł za obrazek czy tam grę lub muzyczkę). Myślę, że jeżeli ktoś zarabia kilka, kilkanaście tysięcy miesięcznie przez dłuższy czas będzie się w końcu musiał spotkać z skarbówką.

Re: SPAM na forum

autor: Spooky Fox » 2011-07-15, 12:55

I myślę, że to wszystko w tym temacie...

Re: SPAM na forum

autor: IteratorZX81 » 2011-06-28, 17:14

Albo lekko przerobić phpbb, aby linki do rzeczy typu nowy post, itp tak naprawdę wysyłały do spamtrapa a prawdziwe (te które człowiek by wciskał) byłyby obok z takim ustawieniem tagu a, które nie jest standardowe dla phpbb (adres zapisany encją, dziwne ustawienia id).

Re: SPAM na forum

autor: Pawqq » 2011-06-27, 13:49

możecie zrobić przycisk, tak jak np " cytuj ostatniego posta" tylko, że on by zastępował reCapchę "bot" by go nie wcisnął :D

Re: SPAM na forum

autor: Darnok » 2011-06-25, 19:32

Tak na serio, to żeby stworzyć tego typu stronę i jeszcze podłączyć ją pod system płatnych sms-ów to jednak trzeba jakąś wiedzę mieć. Kwestie kosmetyczne to już inna sprawa, liczy się tylko żeby ludzie dawali się nabierać i wysyłali smsy.
Ot- zwykłe premium smsy, które są dostępne od osób trzecich, które dają odpowiednie zaplecze.
Kwestie kosmetyczne to już inna sprawa, liczy się tylko żeby ludzie dawali się nabierać i wysyłali smsy...
Na jednym forum spambot zaczął zabawę "ostatnia litera wyrazu"- oczywiście jego wyraz był kotwicą :D co śmieszne- kilka osób zaczęło zabawę i temat był dosyć popularny ;)

Re: SPAM na forum

autor: amaranth » 2011-06-25, 18:34

Ivellios: dlatego zapytałam, czy "maszyna" może zarejstrować się i zalogować. Nie mam fiołkowego pojęcia, jak to działa. Wystarczy, że spamy mnie wcurzają.

Re: SPAM na forum

autor: Ivellios » 2011-06-25, 15:58

Darnok pisze:Mi się wydaje, że to po prostu wynajęty student albo twórca strony- wątpię, czy ktoś, kto nie potrafi stworzyć ładnie wyglądającej strony ze zwykłym HTML-em i funkcją random() w php potrafiłby obsłużyć boty ;)
Chyba raczej głodny student dostający 5 groszy za jednego posta - sześć takich postów i już ma na małą bułkę :twisted:

Tak na serio, to żeby stworzyć tego typu stronę i jeszcze podłączyć ją pod system płatnych sms-ów to jednak trzeba jakąś wiedzę mieć. Kwestie kosmetyczne to już inna sprawa, liczy się tylko żeby ludzie dawali się nabierać i wysyłali smsy...

amaranth, zdziwiłabyś się co potrafią spamboty :P i do jakich dziwnych celów są czasami wykorzystywane. Widziałem kiedyś spambota, który co prawda nie wklejał linków, ale rozpowszechniał pedofilskie historyjki o "igraszkach z młodszą siostrą"...

Re: SPAM na forum

autor: amaranth » 2011-06-25, 08:23

Wydaje mi się aby dodać spam, taki jak ostatnio, trzeba się na Forum zarejestrować i zalogować.. Czy to też może zrobić "maszyna"? Koleś wlazł na Forum, zalogował się i wkleił ten beznadziejny link. Dlatego napisałam do tego du...., po uprzednim wysłaniu raportu do Adminów.

Re: SPAM na forum

autor: Darnok » 2011-06-25, 02:06

Mi się wydaje, że to po prostu wynajęty student albo twórca strony- wątpię, czy ktoś, kto nie potrafi stworzyć ładnie wyglądającej strony ze zwykłym HTML-em i funkcją random() w php potrafiłby obsłużyć boty ;)

Re: SPAM na forum

autor: Ivellios » 2011-06-24, 16:05

Próbowałem już z reCaptcha na innej stronie, niestety spamboty w dalszym ciągu się rejestrowały. Jeśli spambot jest "sterowany" czy "wspomagany" przez żywego człowieka, to nawet możliwie najbardziej skomplikowane reCaptcha nic tutaj nie pomoże.

Należy pamiętać, że spambot niekoniecznie musi być programem który sam wszystko robi, często bowiem są one obsługiwane przez ludzi - wówczas zasada działania jest podobna jak w dodawarkach do katalogów stron, użytkownik tylko kod przepisuje a program robi resztę.

Re: SPAM na forum

autor: IteratorZX81 » 2011-06-24, 09:11

Może dało by się ustanowić reCaptchę przy rejestracji?

SPAM na forum

autor: Ivellios » 2011-06-23, 22:07

Piszę ten temat w nawiązaniu do sytuacji, jaka ostatnio ma miejsce na forum.

Otóż, jak zapewne zauważyliście, od jakiegoś czasu na Paranormalium pojawiają się posty zawierające linki do stron oferujących "poznanie daty śmierci" za SMS-a kosztującego "tylko" 30 złotych + VAT. Zarówno do autorów tych postów jak i właścicieli owych stron wysyłałem najpierw prośby, a później żądania natychmiastowego zaprzestania spamowania forum Paranormalium. Niestety jednak, moje żądania spotkały się tylko i wyłącznie z ignorancją, ponieważ spam pojawia się w dalszym ciągu.

W związku z powyższym, ponieważ wysyłanie niezamówionej informacji handlowej jest karalne, od paru tygodni zbieram dowody przeciwko firmie, która traktuje nasz serwis jak słup ogłoszeniowy. Proszę, aby na tematy zawierające podejrzane linki NIE ODPISYWAĆ, tylko wysyłać raporty. Odpisywanie w takich tematach karane będzie ostrzeżeniem, nie wspominając już, że pisanie "A regulamin czytałeś?" nic nie da, ponieważ tego typu reklamy wysyłane są przez spamboty (wiem to, ponieważ od dłuższego czasu regularnie obsrywają również forum life-after-life.paranormalium.pl).

Mam też nadzieję, że ten temat podziała jak straszak na wspomnianą firmę i że nie będę musiał wysyłać na nich skargi na policję.

Na górę