To będzie kolejnym przełom w historii..LECIMY NA SŁOŃCE!

Odpowiedz

Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: To będzie kolejnym przełom w historii..LECIMY NA SŁOŃCE!

Re: To będzie kolejnym przełom w historii..LECIMY NA SŁOŃCE!

autor: Pulimiot » 2014-07-20, 22:31

A czemu na 'chłodniejszą' Wenus w takim razie nic nie posyłają skoro mają już odpowiednią technologie?

Re: To będzie kolejnym przełom w historii..LECIMY NA SŁOŃCE!

autor: Svetlana » 2012-12-16, 22:29

Obawiam się, że ten świetny pomysł może nie zostać zrealizowany, ale jak będzie.. to zobaczymy, do 2017 jest trochę czasu.

Re: To będzie kolejnym przełom w historii..LECIMY NA SŁOŃCE!

autor: IteratorZX81 » 2012-01-20, 07:17

Aż przypomina mi się kawał o ruskich:
Po wysłaniu załogowej misji na księżyc przez USA, ruskie myślą jak by tu ich przebić. W końcu wołają astronautów.
- Amerykańce polecieli na księżyc, wy polecicie na słońce.
- Ale nie poparzy nas?
- Spokojnie, będziecie lecieć w nocy.
:)

A co do samego projektu to jest on zacny i wart realizacji, tylko czas wybrali nieodpowiedni. Mogliby się najpierw wyjściem z kryzysu zająć.

To będzie kolejnym przełom w historii..LECIMY NA SŁOŃCE!

autor: media1234 » 2011-10-07, 15:31

To będzie kolejne przełomowe wydarzenie w historii ludzkości.ludzkości. Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) planuje wysłać misję w kierunku Słońca. To, co przez lata wydawało się niemożliwe i pojawiało się głównie w sferze wyobraźni pisarzy oraz filmowców, stanie się wkrótce faktem. Istotną rolę w tym dziejowym przedsięwzięciu odegrają także polscy naukowcy.

W głośnym filmie "W stronę słońca" z 2007 r., grupa śmiałków rusza w kierunku najbliższej nam gwiazdy. Ekspedycja ma jeden cel - "pobudzić" centralne ciało naszego Układu i w ten sposób uchronić ludzkość przed zagładą. Realizacja takiego scenariusza w najbliższym czasie nam na szczęście nie grozi. Nie należy się też spodziewać, by w niedalekiej przyszłości, w kierunku Słońca wyruszyła misja załogowa. Ale i tak możemy powoli zacząć mówić, że wkrótce nasz gatunek znajdzie się bliżej gorejącej kuli.

W ramach misji Solar Orbiter, której właściwy etap rozpocznie się już w 2017 r., naukowcy z Europejskiej Agencji Kosmicznej zamierzają wysłać sondę, która zbliży się do Słońca na odległość zaledwie 42 milionów kilometrów. Urządzenia, które zostaną wystrzelone w kosmos, przeprowadzą dokładne pomiary cząstek energetycznych i pół magnetycznych gwiazdy - poinformował serwis BBC. Możliwe też stanie się "spojrzenie" na ten kosmiczny obiekt z perspektywy, jakiej go jeszcze nie obserwowaliśmy.

"Słoneczny orbiter będzie miał za zadanie nie tylko wykonać zdjęcia w wysokiej rozdzielczości , choć te z pewnością uda się zdobyć. Chodzi głównie o zbliżenie się do gwiazdy i skojarzenie tego, co dzieje się na niej z tym, co dzieje się w przestrzeni kosmicznej" - powiedział Tim Horbury z Imperial College London, który zaangażowany jest w przygotowanie misji. "Wciąż dokładnie nie wiemy, skąd pochodzą i w jaki sposób powstają wiatry słoneczne oraz koronalne wyrzuty masy, które stanowią w istocie wielkie uwolnienie materiału wprost ze Słońca. Orbiter słoneczny może nam pomóc to wszystko zrozumieć".

Inicjatywa wystrzelenia w przestrzeń kosmiczną aparatury, która zbliży się do najjaśniejszego obiektu, jaki dostrzec możemy na niebie, od początku był faworytem wśród projektów, które ESA planuje doprowadzić do realizacji w najbliższym czasie. Decyzja o wysłaniu misji w kierunku Słońca zapadła w tym tygodniu. Jest ona pokłosiem procesu, którego korzenie sięgają początku lat 90-tych.

Koszt całej operacji ma pochłonąć ok. 1 miliarda euro. Gros tej sumy, bo aż 600 milionów euro, pochodzić będzie z budżetu ESA. Resztę potrzebnych środków wyłożą rządy krajów, które zrzeszone są w Europejskiej Agencji Kosmicznej. Swoją cegiełkę dołoży także NASA. Amerykańska agencja wspomoże projekt m.in. poprzez budową rakiety, która wyniesie sondę oraz poszczególne instrumenty badawcze w przestrzeń kosmiczną. Polska, która nie jest stowarzyszona w ESA, ale jest oficjalnym współpracownikiem europejskiej agencji, także wesprze misję. Serwis kosmonauta.net poinformował, że naukowcy z Polskiej Akademii Nauk zbudują jednostkę przetwarzania i dostarczą oprogramowanie niskiego poziomu instrumentu STIX. Nasi eksperci będą także odpowiedzialni za elektrykę naziemną oraz testy termiczne.

Źródło-http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,pag ... omosc.html

Na górę