Teorie spiskowe

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Teorie spiskowe

Re: Teorie spiskowe

autor: Drevni Kocur » 2012-05-05, 13:21

Ja mam sceptyczne podejście.
Poczytać mogę, obejrzeć też, ale żeby coś brać tak na serio...? Wiele to pewnie zbieg okoliczności, część ktoś faktycznie mógł sobie zaplanować, a jeszcze inna część to manipulacja, a reszta to dorabianie teorii na siłę albo paranoja jakaś...

Jakoś tak na co dzień mam więcej swoich problemów, żeby się przejmować i nadzwyczajnie interesować spiskami wielkiego całego świata?
Hmmm... Mam jedno życie, jedynego synka i jakoś szkoda mi wkładać mój czas w zainteresowanie czymś, co nic nie zmieni.

Bo co wiedza o tym da? Wiele ludzi jest zwykłymi obywatelami, żyjącymi swoim życiem i nie mającymi żadnej władzy "u góry", aby wiedza ta miała jakoś wpłynąć na cały świat.
I tak ci "u góry" mają nas gdzieś. ;)

Może i są kosmici, może rząd w USA wie już wiele na ich temat... Może Rosja coś spisuje, a w Iranie mają tajną broń... I co z tego?

Pozdrawiam,

Re: Teorie spiskowe

autor: Arek » 2011-09-26, 06:54

Haha, dosłownie to wzięli
Hitler też za wszystko obwiniał żydów

Re: Teorie spiskowe

autor: Darnok » 2011-09-25, 20:40

Najlepsza teoria spiskowa to: "Za wszystkim stoją Żydzi".
http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/3 ... -zydzi.jpg

Re: Teorie spiskowe

autor: wielki_mis » 2011-09-25, 19:29

Masoni i rząd światowy

Re: Teorie spiskowe

autor: Spock » 2011-09-25, 15:59

Najlepsza teoria spiskowa to: "Za wszystkim stoją Żydzi".

Re: Teorie spiskowe

autor: Darnok » 2011-09-25, 13:56

państwowych i różne cele programowe nagle się zmówiły i nas okłamywały
Nie jest to trudne do wyobrażenia, ale nie muszą się zmawiać. Patrz na sytuację z PO. PiS chciał pozbyć się korupcji (z uporem maniaka, z wpadkami, ale dążył do dobrej rzeczy, bo chciał zmienić w końcu system)- dziennikarze starego systemu zrobili im taki niedorzeczny PR, że do teraz nie mogą się pozbierać (a sama osoba Kaczyńskiego im nie pomaga też). Teraz natomiast widzimy, że dziennikarze odnoszą się negatywnie do PO- pewnie widzą, że Tusk prowadzi nas w głębszy kryzys, a to oznaczałoby mniejsze pensje. Wszystkim sterują pieniądze, a nie "światowe rządy".

Re: Teorie spiskowe

autor: Arek » 2011-09-25, 02:34

Na pewno niektóre teorie można wyrzucić na śmietnik, inne są prawdziwe i już dawno wyszło na jaw że np. USA kłamało że wie że Irak posiada broń chemiczną, także jest pewne że w czasach gdy USA mówiło że nie interesuje się ufo , zbierało nadal informacje o tym, informacje te zostały przesyłane do najwyższych służb nie wykluczając nawet Białego Domu.
O niektórych takich spiskowych teoriach można nawet na naszym forum poczytać

Re: Teorie spiskowe

autor: wielki_mis » 2011-09-23, 10:11

Moze coś jest w tych teoriach spiskowych ale większość to bujda.
Je wśród na wielu co pisze że media 'manipulują wyrzuciłem telewizor i nie jestem manipulowany'.
To oni manipulują bo jak jest możliwe żeby telewizje gazety radio które ma różnych właścicieli -prywatnych - państwowych i różne cele programowe nagle się zmówiły i nas okłamywały..Jakoś nie chce mi się w to wierzyć
Nie mówiąc o dotrzymaniu tajemnicy w instytucjach mających tyle pracowników.
Podaje się tu argument reklamy ale co to za argument reklama z założenia ma tak być zrobiona żeby towar się sprzedał.A nie można tego mylić z programem informacyjnym który gdy nie jest rzetelny stacja traci widzów.
Niestety też w tym radio które uważam za fajnym pomysł.
Gdy jest prowadzona audycja na ciekawy temat np ufo prowadzący wstawia zdania o rządzie światowym czy też że Poska już nie ma suwerenności bo jest w Uni europejskiej.
I tu traci się na wiarygodności tego tupu wypowiedziami.

Re: Teorie spiskowe

autor: Timon » 2011-05-03, 01:32

ogolnie jestem dosc sceptycznie nastawiony na tego typu teorie (Spooky Fox podal dobry przyklad z chemikaliami) choc nie powiem ze niektore brzmia calkiem rozsadnie i rzucaja cien podejrzen na sprawe.

nie odrzucam z miejsca zalozen osob ktore widza jakies niescislosci ale czesto zmusza mnie do tego sama glupota tych teorii.

Re: Teorie spiskowe

autor: MAG_AZOTUS » 2011-05-03, 01:07

Nie ma teorii spiskowych sa tylko praktyki spiskowe. Co ludzie nie wiecie, że w kazdej firmie która zatrudnia wiecej niz 2 ludzi są spiski (mam na mysli kliki). Już w pzredszkolu przedszkolaki spiskuja pzreciwko paniom pzredszkolankom, uczniowie spiskuja przeciwko nauczycielom (czyż wagary to nie najprymitywniejszy spisek, który prowadzi do przeciwstawienia się jakims uznanym zasadom społecznym), dzieci pzreciwko rodzicom, w kazdym zakładzie pracy jest klika która ma jakies swoje interesy i tacy sa ludzie z ich problemami , wadami i zaletami. Uciekanie od tematu spisków to głupota i twierdzxenie, że ich nie ma to obłuda, każdy spiskuje w mniejszym lub wiekszym stopniu, przypomnijcie sobie ile zeście zorganizowali spisków w swoim zyciu a w ilu żeście uczestniczyli dla swojego interesu. Logiczne jest wysnucie wniosku, jeżeli wszsycy spiskujemy na różnych poziomach, to od naszej inteligencji, sprawności i braku lub siły etyczności zależy na jakim poziomie spisku się znajdujemy, lub jaka dysponujemy osłona przed spiskiem. Cała ludzkośc to wielki spisek. sataniści spiskuja przeciwko Bogu. Katolicy niby w swoim spisku popieraja Boga itd. I tak się dzieje że wszystkie spiski sa tajne taka ich natura. tez logiczne, że sa spiski słabo zorganizowane odrazu widoczne, sa tak głeboko zakonspirowane, ze nikomu nawet do głowy nie przyjdzie nawet, że cos takiego istnieje. Istnieje spisek wielkich korporacji przeciwko masom ludzkim, jak zrobic w konia konsumentów, żeby jak najwięcej zapłacili za byle co. Istnieje spisek kościołów jak zrobic w konia wiernych, istnieje spisek rządzących jak zrobic w konia podwladnych. istnieje spisek koncernów farmakologicznych jak wepchnąć leki tępym, naiwnym ludziom, których wczesniej się obrabia z innej strony, aby stracili zdrowie. To tez logiczne, że im człowiek ma mniej świadomości tym bardziej jest podatny na to co mu się wciśnie. Sekty spiskuja przeciwko ogółowi i utartym szablonom społecznym = stereotypom.
istnieje spisek koncernów mody jak wepchnąć ludziom nowe modele, żeby na tym zarobic, a tak naprawdę człowiek musi byc tylko ciepło, prosto, funkcjonalnie i schludnie ubrany, po co mu moda?
Oczywiście, na to co napisałem, będzie wykrzyczenie przez kogos kto nie pzryjmuje do wiadomości rzeczywistości - sekta! To go uspokoi ten slogan, to hasło, które działa magicznie na tych, którzy zamknieci w swych ciasnych mózgach, nie potrafia nic przyjąc do siebie, wola posłuzyć się hasłem, które ich uspokoi. Zabroni im myslec samodzielnie!

-- 2011-05-03, 00:11 --
Spooky Fox pisze:
NM_ONE pisze:Celem tego postu jest zwrócenie uwagi na niesprawiedliwe przedstawienie teorii spiskowych jako niedorzecznych, nienormalnych i niewartych Twojego czasu i uwagi.
I myślisz, że Ci się udało, pisząc dziesięć linijek tekstu? Nie za dużo oczekujesz?
NM_ONE pisze:Nie wiem co o tym myśleć, zawsze gdy pada takie hasło ludzie dziwnie reagują, irytuje mnie to że sama nazwa skreśla takie działy na samym początku.
Nie dziwota. Zaznaczam, że sam jestem "fanem" takowych teorii, zwłaszcza 9.11, ale jeśli ktoś stara mi się wmówić, że smuga kondensacyjna to chmura chemikaliów, którymi trują Nas Bildenberdzy, nazywając mnie przy tym idiotą, debilem i nieukiem, nie mogąc przy tym udowodnić chociażby składu takiego "chemtrailsa", to wybacz, ale nie trudno zauważyć, że taka teoria jest niedorzeczna, nienormalna i niewarta mojego czasu. Zwłaszcza, jeśli za próbę wmówienia mi takich rzeczy bierze się grupa paranoików.

Co się tyczy tych paraników to ktos zręcznie ich wymyślił (to jak z grupa klakierów w teatrze), zeby zdyskredytować lub podtrzymac innych. Wówczas ten rzeczywisty spisek dobzre się ma kiedy wymysla się takie durne spiski, żeby zmylic wszystkich, to takie proste zabbiegi manipulacyjne, ale kto na to zwróci uwage? Wystarczy uzyć zręcznie wyobraźni i poczytac jakich kombinacji dokonyały słyżby sopecjalne w czasie wojny, jakie manewry mylace wymyslano, wszyscy wtedy wierza bo była wojna, że to możliwe. lecz gdy jest pokój (sprawa względna, wojna zawsze trwa, tylko nawini sądza, że jej nie ma - chociazby wojna ekonomiczna, informacyjna i wpływy, o władze) to jakos juz nikomu do glowy nie przyjdzioe, że Ci specjaliści, którzy wymyslali takie fortele wobez pzreciwnika się po wojnie gdzies zmyli, nie ma ich, oni pracuja nadal tylko, że wojna jest juz na innych poziomach, a nam biednym się wydaje, że jej nie ma, że wojna się skonczyła 60 lat temu, kupa smiechu! najciekawsze jest to, że juz nuie Niemiec jest wrogiem, czy Ruski, ale społeczeństwo staje się wrogiem dla zroganizowanych struktur, a celem jest ogołocenie go.

Re: Teorie spiskowe

autor: Spooky Fox » 2011-04-25, 20:17

NM_ONE pisze:Celem tego postu jest zwrócenie uwagi na niesprawiedliwe przedstawienie teorii spiskowych jako niedorzecznych, nienormalnych i niewartych Twojego czasu i uwagi.
I myślisz, że Ci się udało, pisząc dziesięć linijek tekstu? Nie za dużo oczekujesz?
NM_ONE pisze:Nie wiem co o tym myśleć, zawsze gdy pada takie hasło ludzie dziwnie reagują, irytuje mnie to że sama nazwa skreśla takie działy na samym początku.
Nie dziwota. Zaznaczam, że sam jestem "fanem" takowych teorii, zwłaszcza 9.11, ale jeśli ktoś stara mi się wmówić, że smuga kondensacyjna to chmura chemikaliów, którymi trują Nas Bildenberdzy, nazywając mnie przy tym idiotą, debilem i nieukiem, nie mogąc przy tym udowodnić chociażby składu takiego "chemtrailsa", to wybacz, ale nie trudno zauważyć, że taka teoria jest niedorzeczna, nienormalna i niewarta mojego czasu. Zwłaszcza, jeśli za próbę wmówienia mi takich rzeczy bierze się grupa paranoików.

Re: Teorie spiskowe

autor: Darnok » 2011-04-23, 01:53

Bardziej dokładną nazwą byłaby "hipoteza spiskowa", a takie trzeba udowodnić konkretnymi dowodami, a nie poszlakami. Dlatego może ludzie nie chcą słuchać o zbiegach okoliczności.

Teorie spiskowe

autor: NM_ONE » 2011-04-23, 01:26

Teorie spiskowe to nazwa która odgórnie narzuca nam, co mamy myśleć na temat tego co przedstawia nam dany "spiskowiec". Jest wiele teorii spiskowych, każdy znalazłby coś dla siebie, jednak sam termin nie zachęca nas do zgłębiania tego tematu.
Celem tego postu jest zwrócenie uwagi na niesprawiedliwe przedstawienie teorii spiskowych jako niedorzecznych, nienormalnych i niewartych Twojego czasu i uwagi.
Nie wiem co o tym myśleć, zawsze gdy pada takie hasło ludzie dziwnie reagują, irytuje mnie to że sama nazwa skreśla takie działy na samym początku.
Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Na górę