Puma Punku w Boliwji

Odpowiedz

Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Puma Punku w Boliwji

Puma Punku w Boliwji

autor: Usunięto użytkownika 104128 » 2017-08-29, 15:00

Mam pewną hipotezę w jaki sposób zbudowano te budowle które stwarzają dużą niewiadomą kto je stworzył i jakiej technologij użył aby je zbudować.

Na dzień dzisiejszy żaden inżynier budowlany nie jest w stanie osiągnąć takiego samego efektu dokładności aby zbudować prosty budynek jak w Puma Punku.

Skład mineralny ruin w Puma punku wskazuje że materiał jakiego użyto jest podobny do Dolorytu (Diabaz), jest to magmowa skała wulkaniczna.

Trochę wczuję się w kolonizatora innej planety i opiszę w jaki sposób mógłbym budować budynki przy minimalnym nakładzie pracy fizycznej.


Po co budować fabryki do wykonywania cegieł ?
Po co budować piec do wypalania cegieł ?

Wykorzystać magmę z jakiegoś wulkanu jako plastyczna forma materiału na bloki lub cegły konstrukcji, wielka łycha koparki zaczerpująca magmę wlewa magmę do formy , forma jest schładzana i po zastygnięciu mamy gotowe bloki do budowli , dodatkowo w formie są wyżłobienia aby bloki były przystosowane do łączenia za pomocą metalowych kotw na gorąco

Materiał użyty w Puma punku jest magnetyczny gdyż według mnie była wykorzystana magma z dna oceanu a nie z lądu .Dzięki temu była do dyspozycji woda do chłodzenia form.

Na górę