Ludzkie Filary (Hitobashira)

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Ludzkie Filary (Hitobashira)

Re: Ludzkie Filary (Hitobashira)

autor: Niebieski » 2015-03-23, 00:31

To zwykłe pochodzące z dawnych czasów zabobony których na szczęście ludzkość m.in. poprzez naukę pozbyła się ale również i ja uważam że jest to wątek warty uwagi.

Ludzkie Filary (Hitobashira)

autor: MarcinK95 » 2015-02-10, 16:23

W dawnej Japonii podobno wierzono że budynki można uchronić przed zawaleniem zamurowując w jego ścianach ludzkie ciała. Podobno ludzkie szczątki znajdują się w murach zamku Maruoka i Matsue.
Co najciekawsze zwyczaj ten miał dotrwać nawet do poprzedniego stulecia. W 1994 roku został wybudowany tunel Jomon, który uległ uszkodzeniu w 1968 roku. Podczas prac naprawczych w murach tunelu zostały odnalezione liczne ludzkie szkielety. Ku pamięci ofiar został wzniesiony pomnik:
Obrazek

Krążą również plotki że w filarach kolejowego mostu Koshikawa znajdują się zamurowane ludzkie ciała. Budowa mostu została zakończona w 1939 roku.
Obrazek
http://pinktentacle.com/2010/03/human-pillars/

Na górę