Nautilus

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Nautilus

Re: Nautilus

autor: Ivellios » 2020-05-02, 22:24

Fundacja Nautilus usunęła ze swojego serwera forum dyskusyjne. Powodów można się tylko domyślać, jednak faktem jest że w niektórych tematach krytyka pod adresem Bernatowicza i jego świty sypała się całymi tonami.

Re: Nautilus

autor: Ivellios » 2019-09-01, 18:05

Taką to śmiechotkę toś podrzucił mi na Facebooku :D

https://www.facebook.com/Nautilus-a-Fun ... 840730597/

Re: Nautilus

autor: Ivellios » 2019-04-07, 04:00

To teraz ja coś zaprezentuję... i przy okazji przetestuję nowy moduł do dodawania załączników w postach... ;)

Screen pochodzi oczywiście z youtube, a dokładnie z komentarzy pod wspomnianym w poprzednim poście livestreamem.

Wcześniej napisałem parę krytycznych komentarzy z lewego konta - oczywiście prawie natychmiast poszedł shadowban i komentarze zostały ukryte. Postanowiłem sprawdzić, czy to samo FN zrobi, gdy krytyczny komentarz będzie opatrzony nazwą Radio Paranormalium (za którym szczególnie Pan Bernatowicz jakoś specjalnie nie przepada, z tego co mi wiadomo). Komentarz wysłałem oczywiście z oficjalnego konta RP.

I co? :)

Prawdopodobnie to sam Bernatowicz popełnił ten wyjątkowo wulgarny i obraźliwy wpis w odpowiedzi, widoczny na samym dole. Od uciekinierów z pokładu Nautilusa wiem, że ten człowiek wykazuje wielkie zamiłowanie do smarowania takich pozbawionych jakichkolwiek śladów kultury i uprzejmości komentarzy. Oczywiście podobnego wpisu nigdy nie opatrzy swoim prawdziwym nazwiskiem - ależ skąd! Zawsze jest to jakiś John Wu, Jerzy Rastawicki, albo jakieś inne nazwisko - tylko nie "Robert Bernatowicz".

Swoją drogą, jakiś czas temu na faceboookowej grupie Nieznanego Świata bardzo aktywne było konto pewnej pani. Owo konto wykorzystywało każdą nadarzającą się okazję do zaatakowania szczególnie mnie lub Piotra Cielebiasia. Komentarze były utrzymane w identycznym tonie co wpis "Johna Wu" - równie pełne jadu, bluzgów i wycieczek ad personam.
56580510_759015347825830_3227976310185787392_n.png

Re: Nautilus

autor: ZdzisławZdzisławski » 2019-04-02, 22:23

Uważajcie, bo jak wam teraz coś pokażę, to padniecie ze śmiechu :D Stream Nautilusa z 31 marca - data chyba nieprzypadkowa, bo tuż przed 1 kwietnia; z tego co wiem to Bernatowicz pracuje w Polsacie więc pewnie w poniedziałek musiał być w studiu, dlatego takie primaaprillisowe coś nadali dzień wcześniej

No ale do rzeczy!

https://www.youtube.com/watch?v=J--XfANzMzc

4:00 coś o sprawozdaniach wysyłanych do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego xD

27:00 no gwóźdź programu po prostu - słynne UFO z plasteliny! "wielka historia" :D

32:15, 33:15 filmy z UFO przyklejonym do szyby; widać wyraźnie że nagranie jest mocno spowolnione, przez co spowolniona a przy tym zniekształcona została także ścieżka audio

35:00 "film porównawczy"

36:50 "obiekt przejmuje kontrolę nad dzieckiem i telewizorem"

41:40 "dźwięk jest nie do podrobienia" - pfff hahahaha :D Owszem, JEST do podrobienia, wystarczy podczas spowalniania nagrania odpowiednio pobawić się suwaczkami. Taki efekt pojawia się np. przy spowalnianiu nagrania w programu Vegas - spowalniamy tak, aby "zachowało tonację"

1:27:20 seks z kosmitką na pokładzie UFO xD

Re: Nautilus

autor: Ivellios » 2017-10-06, 19:06

Tu już nie chodzi nawet o samo sianie dezinformacji, po prostu pozew do sądu byłby skazany na oddalenie, bo przecież można pokazać na rozprawie kopie artykułów o "ektoplazmie na boisku", "katowickiej mgle śmierci", itd. Jedyne, do czego mogliby się nautilianie przyczepić, to określenie "sekta" - ale w tym przypadku też znalazłoby się wyjaśnienie, że to prywatna opinia użytkownika, albo pogląd ugruntowany jakimiś osobistymi doświadczeniami czy obserwacjami.

Re: Nautilus

autor: Arek » 2017-10-06, 16:15

Też myślę że przed sądem nie byłoby trudno udowodnić że nautilus sieje dezinformacje i bzdury, że poziom jest taki jak by to dziecko pisało. Dodałbym jeszcze celowe manipulowanie czytelnikiem. Ja już tam od dawna nie zaglądam bo rzetelnych informacji tam raczej znależć nie można

Re: Nautilus

autor: Ivellios » 2017-10-06, 00:39

Ach, machnąłem się, dopiero teraz zauważyłem, że już raz wrzucałem tego screena :P No trudno. Nie, nic nie słychać żeby użytkownika miała ścigać Policja. Zresztą za co mieliby go ścigać? Za wytknięcie Fundacji Nautilus wypisywania bzdur? Czyli co, nie wolno ich krytykować, bo co? Bo są zarejestrowani w KRS-ie? Szczyt żenady i głupoty.

Re: Nautilus

autor: Arek » 2017-10-05, 17:17

Nie wiem jaki stosunek ma Rymuszko do Bernatowicza ale chyba musi go lubieć, w końcu Bernatowicz rozpowszechnia to co nieznany świat sprzedaje. Niestety dla dobra interesu tak powinno być , ale jak widzę co za bzdury na nautilusie piszą to nie wiem czym mam płakać czy się śmiać.

Ale nie słychać nic żeby naprawdę poleciał na policję , albo?

Re: Nautilus

autor: Ivellios » 2017-10-04, 18:55

Tymczasem znów mieliśmy przypadek straszenia sądem przez "Jerzego Rastawickiego". Tym razem w komentarzach pod zajawką spotkania z Robertem Bernatowiczem na fanpejdżu Nieznanego Świata:

Obrazek

Nie, cholera, nie będzie żadnej próby podjęcia polemiki z krytykującym użytkownikiem. NIE! Sądem straszyć, tylko i wyłącznie! Żałosne. Ciekawe, czy redaktor naczelny NŚ, Pan Marek Rymuszko, wie, do czego zdolni są nautilianie. :)

Re: Nautilus

autor: Arek » 2017-10-04, 17:03

Nautilus to jeden wielki syf , ja też się dziwię dlaczego "nieznany świat" wogóle się do tego człowieka przyznaje i zaprasze

Re: Nautilus

autor: Łukasz.skrobisz » 2017-09-10, 17:52

Ja ze swojej strony dodam taką historię. Kilka lat temu (dokładnie w 2012 roku) pisałem na maila do FN w sprawie opublikowania przez nich w dobrej jakości całych audycji Nautilus Radia Zet. Audycje są na różnych stronach ale nie wszystkie i nie w całości. Dostałem odpowiedź że potrzebują zgody radia Zet i na jesieni 2012 mieli wrzucić je do sieci. Zamiast tego jest kanał na YT gdzie są w większości te audycje które już są znane i wrzucone do internetu przez ludzi. Oni powrzucali już to co jest znane a większości tych audycji nadal nie ma.

Re: Nautilus

autor: Ivellios » 2017-09-09, 20:25

Co robi Fundacja Nautilus, widząc krytykę pod swoim adresem? Nie, nie, nie, wcale nie odnosi się do słów krytyki ze strony czytelnika. Zamiast tego, straszy go sądem i żąda usunięcia komentarza! Taka oto wymiana zdań znalazła się na profilu Nieznanego Świata na Facebooku pod zapowiedzią spotkania z Robertem Bernatowiczem:

Obrazek

Nie pierwszy zresztą raz, podobna sytuacja miała miejsce na stronie Łowców Przygód w listopadzie 2016 roku:

Obrazek

Jeden z byłych "załogantów" Nautilusa przekazał mi informację, że Rastawicki to najprawdopodobniej alter ego samego Bernatowicza, ponoć pisze pod zmienionym nazwiskiem po to, żeby Polsat nie robił mu wyrzutów za "negatywny wpływ na wizerunek telewizji" (Bernatowicz jest prezenterem biznesowego kanału Polsatu).

Re: Nautilus

autor: IteratorZX81 » 2014-11-23, 21:24

Ja tam wchodzę na srautilusa jak mam doła i chcę sobie humor poprawić. Najlepsza strona satyryczna w polskim Internecie!

Re: Nautilus

autor: Arek » 2014-11-20, 00:26

Niesprawiedliwość Boga??????? łoj bosze , dej im rozum

Re: Nautilus

autor: Ivellios » 2014-10-25, 14:49

Gdy umiera jakaś znana i popularna osoba, prawie zawsze w jakiś czas potem na stronie FN pojawia się jakaś totalna pierdoła odnosząca się do tej właśnie osoby.

Zwykle staram się omijać witrynę Nautilusa szerokim łukiem, przez co całymi miesiącami tam nie zaglądam. Ale kilka dni po śmierci Anny Przybylskiej w mojej głowie pojawiła się myśl, żeby tę najgłupszą witrynę w polskim Internecie jednak odwiedzić celem sprawdzenia, czy czasem nie napisali czegoś o tej aktorce.

No więc wchodzę, patrzę - w newsach nic, w artykułach nic, myślę sobie "może przynajmniej oni dali jej spokój". Ale nie... ankieta!

CZY ŚMIERĆ Ś.P. ANNY PRZYBYLSKIEJ MOŻE BYĆ DLA CIEBIE DOWODEM NA NIESPRAWIEDLIWOŚĆ BOGA?
TAK.
NIE.
NIE MAM ZDANIA NA TEN TEMAT.


Głupszego pytania już chyba nie było :/

Re: Nautilus

autor: Ivellios » 2014-06-24, 15:58

U nas istnieje specjalnie wydzielony dział "Galeria", tam ludzie zdecydowanie częściej wrzucają coś nowego. Natomiast Nautilus dostanie jedną czy dwie fotki nie-wiadomo-czego i od razu robią z tego artykuł na dziesięć stron A4 i breaking news na głównej ;)

Re: Nautilus

autor: Pandemonium » 2014-06-24, 02:04

Haha no to podziałała im wyobraźnia! :D Mam takie samo wrażenie, że się machnęli, a później zgrywali głupa. I jeszcze to ostatnie przerobione zdjęcie a'la profesjonalizm ^^

No, ale oni przynajmniej wrzucają jakieś foty, u nas rzadko kiedy się zdarza coś interpretować. Nawet jeżeli to są bociany. :3

Re: Nautilus

autor: Ivellios » 2014-06-24, 00:22

Ręce opadają, po raz kolejny.

http://tinyurl.com/srautilus

Najpierw było zdjęcie lądującego bociana podpisane jako "UFO", kilka godzin później dopisek, że to był eksperyment i że tylu ludzi dało się nabrać, tyle soczystych emaili, i że jacy niektórzy są głupi / ślepi, itd.

Nawet jeśli to był faktycznie eksperyment (chociaż może być i tak, że to ludzie z Nautilusa dali się zrobić w jajo i później próbowali zachować twarz, wymyślając tłumaczenie o "eksperymencie"), to moim zdaniem stał na wyjątkowo niskim poziomie. Równie dobrze takie "UFO w Zdanach" też można uznać za eksperyment, podobnie jak NOL zmontowany z baloników w kształcie gitar...

Re: Nautilus

autor: Machno » 2014-03-17, 14:00

Mają całkiem sporo wspólnych punktów, więc to nie jest takie z d* wzięte :D

Re: Nautilus

autor: Ivellios » 2014-03-16, 18:13

Widzieliście, co ostatnio Bernatowicz napisał w "Dzienniku pokładowym" Nautilusa? Wpadł na pomysł, że Lech Kaczyński był reinkarnacją Władysława Sikorskiego :D

Na górę