dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

Odpowiedz

Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

Re: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

autor: Arek » 2009-06-21, 02:59

Tak, Fakto dobrze mnie poprawił . Nie pytam po co ? bo jak widziałem wczorajszy filmik który wstawił Fakto o "hardkorach" to już się nie pytam po co.
Wklejam tutaj 1 z 3 film z miejscowości Leszczyny


Zdjęcia i artykuł o dziurze w Osinach powinien obalić rozmyślania o zwierzakach czy wulkanie, :
W Osinach pojawiła się tajemnicza dziura




Dziura, a właściwie pionowy kanał, został odkryty przez właściciela pola p.Tadeusza Majchrowskiego (44 l.) w dniu 14 listopada 2003. Dziura była wykonana idealnie, miała równe krawędzie i pionowo prowadziła w dół. Jej średnica wynosiła 30 centymetrów. Na obrzeżach otworu znajdowała się substancja przypominająca popiół. Pan Tadeusz zmierzył głębokość dziury za pomocą sznurka z odważnikiem. Ciężarek spuszczony do dziury, na głębokości ośmiu metrów natrafił na przeszkodę - kamień lub przedmiot z metalu (tak początkowo twierdził Tadeusz Majchrowski). Wtedy jego znajomy zadzwonił do regionalnego ośrodka telewizji, a ten z kolei zawiadomił "Warszawę" i w ten sposób materiał o dziurze nadał Teleekspress. Do dziury ruszyły istne tłumy, co dało taki skutek, że pionowy tunel zaczął być przez ciekawskich stopniowo zasypywany. Przybyli na miejsce miłośnicy "tajemnic" rzucali do środka grudki ziemi lub kamyczki i zasypali ją prawie do połowy głębokości! Od Tadeusza Majchrowskiego dowiedzieliśmy się jednak o istotnym szczególe, który zauważył tuż po odkryciu dziury i świeceniu do jej wnętrza silną latarką. Właściciel pola opowiadał o wyraźnym bocznym kanale, który można było dostrzec na dnie otworu (dlaczego to jest ważne - za chwilę).


We wtorek, 18 listopada ok.godz.10.00 do Osin przyjechał Wojciech Nowicki z naszej załogi i wykonał zdjęcia otworu wtedy, kiedy jeszcze nie był on rozkopany. Udało mu się porozmawiać z Państwem Anną i Tadeuszem Majchrowskimi - właścicielami pola. Było dokładnie tak, jak informowały miejscowe media. Właściciele pola nie zauważyli żadnych dziwnych zjawisk w okolicy powstałego otworu. Niestety, w momencie przyjazdu Wojciecha Nowickiego dziura była już częściowo zasypana. Miała w tym momencie głębokość 5 m. Średnica otworu przy ziemi wynosiła 40 cm, niżej było bardziej wąsko - ok.35 cm. Ściany nie były gładkie, widać było na nich spiralny ślad, a raczej rodzaj regularnych "tarasów" wykonanych ze spieczonej ziemi.aństwo Majchrowscy twierdzili, że nie zauważyli żadnych dziwnych zjawisk nad polem, na którym powstał dziwny otwór. Nie słyszeli żadnych wybuchów ani eksplozji (która była słyszana podczas powstawania takiego samego otworu w miejscowości Stawiska). Sprawą zainteresowała się redakcja dziennika Fakt, która postanowiła odkopać ten otwór. I tak 20 listopada na pole wjechała 25-tonowa koparka. Operator koparki Roman Boczek był przekonany, że dziurę odkopie w 3-4 godziny. Szybko jednak się okazało, że na głębokości ok. 6.5 metrów łyżka koparki natrafiła na twardą skałę, zaś dalsze kopanie było możliwe dopiero po sprowadzeniu specjalistycznego sprzętu. Otwór był bardzo widoczny, ktokolwiek go zrobił bez problemu poradził sobie z "kamienną" warstwą.


Na polu Majchrowskich powstał potężny wykop niczym w trakcie prac wykopaliskowych. Obejrzeliśmy go 23 listopada, kiedy duża ekipa kilkunastu osób z Fundacji NAUTILUS dotarła do Osin. Zrobiliśmy pomiary radioaktywności i pola magnetycznego, ale nie wykazały absolutnie żadnych zmian. Zejście Rafała (ochotnika z naszej załogi) na samo dno wykopu wymagało przepasania się linką samochodową i asekuracji z góry, gdyż krawędź wykopu była naprawdę stroma. Bardzo życzliwie przyjął nas właściciel pola, który od kilku dni żałował, że sprawa stała się "ogólnopolską sensacją". Co chwilę można było zobaczyć zabawny widok, kiedy w okolice "pola z dziurą" podjeżdżały samochody z rodzinami, które po mszy niedzielnej chciały pojechać i obejrzeć miejscową "sensację". Tadeusz Majchrowski cały czas twierdził, że tej dziury wcześniej w tym miejscu nie było. Jego zdaniem sprawiała ona wrażenie, jakby została zrobiona dosłownie "przed chwilą". Absolutnie nie było widać śladów pracy żadnych urządzeń mechanicznych, nie było także ziemi, która powinna być rozrzucona wokół po takim odwiercie. Przyjazd kilku samochodów na miejsce sprawił, że wokół dziury zgromadziło się kilku miejscowych. To wtedy po raz pierwszy usłyszeliśmy, że w okolicach 20 lat temu były wykonywane odwierty i to pewnie "taka dziura, co ją kiedyś panie ktoś zrobił, a teraz się odsypała". Takie argumenty były śmieszne dla każdego, kto choć raz widział, jak wygląda wywiercony otwór w ziemi po kilku dniach, nie mówiąc już o latach... Tymczasem dziura w Osinach wyglądała "jak spod igły" i prawdę mówiąc hipotezy o "starych odwiertach, które się same odsypały" są śmiechu warte. Na tym polu są prowadzone normalne prace rolne i wielokrotnie teren ten był orany pługiem. Jest więcej niż pewne, że otwór był świeży. Przekonuje o tym także to, że w momencie odkrycia na dnie dziury świadek zauważył kamień, a obok mały korytarz prowadzący w bok. Dlaczego to jest tak ciekawe?


Dziura ta była praktycznie identyczna jak ta, którą badaliśmy w miejscowości Stawiska koło Wylatowa. W październiku 2002 roku Robert Bernatowicz namówił Andrzeja Kolberga (na którego polu powstał dziwny otwór), aby przy pomocy koparki sprawdzić, co jest na dnie. W ciągu kilku godzin udało się wykopać dół o głębokości 5 metrów, w którym tunel tajemniczej dziury był bardzo widoczny. Struktura tego otworu była identyczna jak tej w Osinach. W dziurze w Stawiskach także natrafiliśmy na charakterystyczne małe "tunele w bok", które tworzyły coś w rodzaju niszy. Identycznie wyglądała także sprawa "tarasów" z ziemi, które niczym kołnierze wypełniały oba otwory. Nie ma wątpliwości, że oba otwory miały identyczne pochodzenie! W przypadku Stawisk jest jednak o tyle ciekawiej, że mamy świadków powstania dziwnego otworu. Andrzej Kolberg akurat pracował na polu, kiedy powietrze przeszyła ogłuszająca eksplozja. Grzmot był tak silny, że rolnik o mało nie spadł z traktora, a jego rodzina z budynku oddalonego o ok. 300 metrów wyszła z domu aby zobaczyć, co się stało na polu. Kiedy poszedł na miejsce, skąd dobiegł go ten huk, znalazł idealny otwór w ziemi. On też miał wewnątrz "tarasy z ziemi", które sprawiały wrażenie gwintu.

Inny ze znanych nam przypadków odkrycia "niezidentyfikowanych dziur" miał miejsce w Polsce, w 1995 roku. Stało się to na polu Jana Kamionki we wsi Biskupice w okolicach Radziejowa. Obiekt ten odkryto 26 października 1995 roku na polu, na którym rosły marchewki. Jan Kamionka opowiadał, że kiedy wziął 8 metrową tyczkę, aby zbadać głębokość dziury, tyczka okazała się zbyt krótka. Kiedy przyniósł sznurek z ciężarkiem ze zdziwieniem zauważył, że tą metodą nie może ustalić głębokości dziury, gdyż ciężarek nie może osiągnąć dna. Dziura miała trzydzieści kilka centymetrów średnicy. Ściany były jednak zupełnie gładkie, niczym po pracy jakiegoś super-świdra. Interesujące, że tunel nie biegł prostopadle w dół, tylko pod kątem 15 do 20 stopni.

Wracając do dziury w Osinach - rodzina Majchrowskich była zdecydowana, aby tajemniczą dziurę jak najszybciej zasypać. Obawiali się, ze ktoś może sobie zrobić krzywdę wchodząc do wykopu, gdyż mogła wtedy na przykład obsunąć się ziemia. Majchrowski umówił się jednak z redakcją Faktu, że oni doprowadzą sprawę do końca i wyjaśni się, co było na samym dnie. Kiedy ponownie na miejsce sprowadzono specjalistyczny sprzęt okazało się, że na końcu dziury jest... skamieniała kość (?).Znajduje się ona teraz w posiadaniu p. Majchrowskich.

W opublikowanym 22 listopada tekście dziennikarze Faktu "wyjaśnili" całą historię określając dziurę naturalnym zjawiskiem, pozostałością po dawnych pracach wiertniczych, a sama dziura została zasypana.

Z prośbą o wypowiedź w tej sprawie zwróciliśmy się do Ericha von Dänikena. "To bzdury, tego typu dziury są zjawiskiem występującym od dawna w Niemczech, a pochodzenie tego zjawiska jest nieznane" - odpowiedział nam szwajcarski badacz. Jego zdaniem obce cywilizacje przybywające na Ziemię prowadzą w jakimś celu badania geologiczne. Däniken zastrzegł jednak, że są to jedynie spekulacje.



Wreszcie dostaliśmy materiały z Niemiec potwierdzające informacje Dänikena. Na początku kwietnia niemiecki BILD opisał szczegółowo przypadek takiego otworu, który powstał w tym roku w miejscowości Bitterfeld. Właściciel pola Heinz Renn w materiale opisującym jego historię pokazuje dziurę o średnicy 1.10 metra i o głębokości 1.30 metra. Dostrzegliśmy podobne cechy, jak w przypadku dziur "polskich": idealne wykonanie, wyraźne pierścienie twardej ziemi wewnątrz dziury, brak jakichkolwiek śladów pracy urządzeń mechanicznych. Artykuł o dziurze w Bitterfeld znajduje się w naszym Archiwum wiadomości ( przeczytaj ). Nie byliśmy w stanie potwierdzić kolejnej informacji ze Stanów Zjednoczonych, w której była mowa o dziurze powstałej pośrodku asfaltowej drogi. Jej średnica wynosiła 30 cm, zaś głębokość wstępnie oceniono na... 70 metrów!

Podsumowując: zdecydowanie wykluczamy zabawy "w odwierty" geologów zwłaszcza na czyimś polu buraków, a tym bardziej w nocy. Prace wiertnicze musiałyby być związane z wjechaniem na teren potężnego specjalistycznego sprzętu, który został by zauważony przez okolicznych gospodarzy. Nie przemawiają do nas też argumenty o "starych odwiertach sprzed 20 lat, które nagle znowu zajaśniały pełnym blaskiem". Naszym zdaniem najbardziej prawdopodobna hipoteza wyjaśniająca tajemnicze dziury w ziemi jest związana jednak ze zjawiskiem UFO. Przekonuje nas o tym choćby to, że w styczniu br. podobna dziura została odnaleziona w Dąbrówce koło Mogilna, a wcześniej nad tym samym miejscem był obserwowany unoszący się obiekt UFO w kształcie trójkąta. Warto zwrócić uwagę na eksplozję, która towarzyszyła powstaniu dziury w Stawiskach. Wyobraźmy sobie taką hipotezę: oto na polu ląduje obiekt, który wykonuje dziwny otwór. Ten sam obiekt po chwili startuje z gigantyczną prędkością tym samym przekraczając prędkość dźwięku i tworzy falę uderzeniową. To właśnie taka fala uderzeniowa o mało nie strąciła z traktora Andrzeja Kolberga. Przypomnijmy, że z podobną eksplozją spotkali się mieszkańcy Emilcina (leżącym zaledwie kilka kilometrów od Osin), kiedy w 1978 roku doszło do najsłynniejszego Bliskiego Spotkania Trzeciego Stopnia opisanego w książce "Zdarzenie w Emilcinie" Zbigniewa Blani-Bolnara. Tam obiekt w kształcie czworościanu nadleciał nad zabudowania Emilcina, po czym wystrzelił w górę wywołując falę uderzeniową spowodowaną prawdopodobnie przekroczeniem bariery dźwięku. Fala uderzeniowa wydaje nam się najprostszym wyjaśnieniem eksplozji huku, o której mówili świadkowie w Stawiskach. Mamy także podejrzenia, że dziury w ziemi robi jakiś rodzaj energii, który niczym wystrzelona z działa uderza w ziemię. Naszym zdaniem może to przypominać nagłe wstrzelenie energii w ziemię, którą w pewnym momencie na samym końcu może delikatnie "odbić w bok", co miało miejsce w Stawiskach, a także teraz w Osinach. Taka może być przyczyna powstawania małych zagłębień i nieregularności w samym przebiegu tunelu. Wykluczamy użycie mechanicznego wiertła czy też innych konwencjonalnych narzędzi. Ewidentnie mamy do czynienia z nieznaną techniką wykonywania takich otworów.
Na uwagę zasługuję także sposób wykonywania "wewnętrznych pierścieni", gdyż tak naprawdę są to właśnie pierścienie, a nie gwint, jak się powszechnie przyjęło uważać. To wyklucza użycie świdra, co byłoby rozwiązaniem najprostszym. Kolejne zagadnienie związane z tajemniczymi otworami jest związane z ziemią, a dokładniej mówiąc z tym, co wypełnia wnętrze dziury i co przypomina rodzaj twardej spieczonej krzemionki. Wyraźnie widać, że podczas powstawania takiego otworu jest użyta wysoka temperatura lub zachodzi jakieś nieznane zjawisko fizyczne. Powtarzamy wyraźnie: próby stworzenia takiego otworu zwykłymi metodami nie pozwolą uzyskać takiego efektu. Kolejną sprawą jest dziwny popiół, który był znaleziony na obrzeżach otworu w Osinach. Był on suchy jak pieprz, sprawiał wrażenie, że został rozsypany kilka godzin wcześniej. Tłumaczenie, że przed dziesiątkami lat właśnie popiołu używano do poprawy skuteczności wierteł podczas pracy w twardych materiałach, także jest zupełnie nietrafione. Pozostaje fundamentalne pytanie: czy coś do tej dziury wleciało, czy... wprost przeciwnie! Można bowiem założyć, że "coś" przez dłuższy czas przebywało w ziemi, aż w pewnym momencie zostało z niej wyciągnięte lub też "samo wyleciało". No i najważniejsze - co to było. Ale to już są czyste spekulacje.

Zapraszamy do wysłuchania krótkiej rozmowy z panem Tadeuszem Majchrowskim.

Foto: 1, 2 Wojciech Nowicki
Wizualizacja: Jerzy Łukaszewski

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3af ... 814e3.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/177 ... a9e4a.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f81 ... d72d0.html


Tekst: Fundacja NAUTILUS
I chwała im za to!

Re: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

autor: DanaS » 2009-06-20, 21:04

Z drugiej strony wiemy JAK wulkan by to zrobił, więc ta teoria jest dla mnie bardziej prawdopodobna jednak.

Re: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

autor: FaKtoMaaN » 2009-06-20, 10:43

dlaczego to jeszcze nic.. ALE JAK!!?..

Re: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

autor: Arek » 2009-06-20, 02:33

Jakieś teorie dlaczego by to ludzie zrobili?

Re: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

autor: DanaS » 2009-06-18, 12:43

Wygasły wulkan. Moim zdanie możliwa jest jednak działalność geologiczna. Jeśli gdzieś w głębi ziemi jest jest źródło gorąca (wulkan, terma) to wydzielające się taką pionową szczeliną, mogącą powstać w sposób idealnie naturalny, gazy mogą prowadzić do okopczenia (nadpalenia) ścian. Według mnie jest to bardzo ciekawa zagadka, z tym że o podłożu geologicznym.

Re: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

autor: FaKtoMaaN » 2009-06-18, 10:47

no ale również posiada te same właściwości co inne??

Re: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

autor: Arek » 2009-06-18, 06:56

Do tego dochodzi że nie wszystkie tunele są pionowe, niektóre idą w dół pod pewnym kątem (nie pamiętam dokładnie jakim, w artykule jest napisane)

Re: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

autor: FaKtoMaaN » 2009-06-17, 19:25

dzieło człowieka odpada, zwierzęcia tym bardziej, zmiany geologiczne? hmm a co to ma do idealnie równych pionowych długich tuneli?? owszem powstają głębokie szczeliny na wskutek ruchu płyt tektonicznych, ale to zjawisko znacznie różni się od tego w temacie..
wiec najbardziej przekonywująca dla mnie teoria jest właśnie o UFO.

Re: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

autor: (R)ivenion(10) » 2009-06-17, 09:43

Tak ale z tą spaloną ziemią dało by się wytłumaczyć zmianami geologicznymi i warunkami tam panującymi, ale jak mówiłem chciałem odskoczyć trochę od teorii UFO bo wtedy może ktoś jeszcze wpadnie na kolejne ciekawe przypuszczenie.

Temat jest dość bardzo ciekawy więc trzeba szukać jak najwięcej informacji które mogą nas pokierować w przybliżenie odkrycia tej zagadki

Re: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

autor: FaKtoMaaN » 2009-06-17, 08:31

ale co by taki ,,kret,, zrobiłby z tą ilością ziemi po wykopaniu takiego głębokiego pionowego tunelu?? :shock: przecież by jej nie połknął.. po drugie nie wiem czy śledziłeś temat, ale badania wykazały iż ściany do okoła są zwęglone, wypalone.. krety chyba kopią w ziemi, a nie topią ziemi wysoką temperaturą ciała:P chyba ze to jakiś zmutowany kret xP

Re: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

autor: (R)ivenion(10) » 2009-06-16, 21:55

A może trzeba podejść do tego zupełnie inaczej, zupełnie z innej beczki.
Najpierw teoria o ufo - no cóż dość prawdopodobne, choć bardzo zagadkowe, bo jak niezidentyfikowany otwór w ziemi to odrazu wiążemy z UFO którego jak narazie też oficjalnie wyjaśnić nie potrafimy. Choć jest takie przysłowie czy powiedzenie jak się nie mylę, może nie zapiszę go dokładnie ale objaśni ono o co mi chodzi: "Aby pokonać wroga musisz go poznać od środka". Ale też z drugiej strony mieliśmy już kilka takich "ogłoszeń obcych" iź sami się niszczymy, niszcząc ziemie - więc może stąd właśnie oni wiedzą po takich badaniach.

Można by kombinować też jeszcze na sposób racjonalny w który zupełnie nie wierze, choć zapewne w jakimś tam stopniu może dać do zrozumienia. Krety zwierzaczki tępione przez ogrodników mogłyby być jakimś tam wyjaśnieniem ale...
I tu się zaczynaja schodzy, taki otwór jest prawdopodobnie do stworzenia przez kreta ale tylko o małej szerokości a co by mogło potwierdzać jamkę na końcu. A co do ścianek, zauważmy że w lesie takie zjawisko z udziałem kreta mogłoby się udać bo tam kret mógłby wyryć taką dziurę a później ona mogła by się "obrabiać" do tak ładnego stopnia. No ale, to tylko przy małych otworach, a co do dużych no to już musiałyby być Krety olbrzymy.

Oczywiście w krety raczej nie wierzę, a piszę to by troszkę odstąpić od tematu UFO, bo przy sprzyjających warunkach zwierzaczki mogłyby to zrobić oczywiście tylko w ziemi.

Re: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

autor: FaKtoMaaN » 2009-06-16, 08:41

może potwierdzono.. tylko hmm zmowa milczenia?..

Re: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

autor: Arek » 2009-06-16, 07:04

Od uderzenia pioruna z piasku robi się szkło.
Możecie mnie uważać za świra ale dla mnie to wygląda jakby ktoś wielkim laserem wyjął tą całą ziemię. I właśnie od lasera są te "opalone" ściany.
Zwykłe mechaniczne "wyciągnięcie" ziemi nie pozostawiło by takich śladów. A swoją drogą to nie pamiętam by w jakimś artykule pisano czy zbadano te próbki tych "opalonych" ścian. Jeżeli działała tam wielka temperatura, laser także to przecież łatwo to potwierdzić

Re: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

autor: cleric » 2009-06-16, 00:33

topi się piasek od uderzenia pioruna

Re: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

autor: FaKtoMaaN » 2009-06-15, 20:51

to by wyjaśniało brak ziemi na wierzchu.. ale kurde to by musiała być potworna temperatura..

Re: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

autor: cleric » 2009-06-15, 19:50

tak, przez bardzo wysoka temp. topi się piasek

Re: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

autor: FaKtoMaaN » 2009-06-15, 18:35

no ale jeśli ściany otworów wskazują tak jakby na wypalenie.. Możliwe jest w ogóle wypalić dziurę w ziemi??

Re: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

autor: Arek » 2009-06-15, 06:45

może w różnych zakątkach świata głęboko pod ziemią, ukryte jest coś, co nie należy oraz nigdy nie należało do nas.. a teraz ,,ktoś,, po to przybył..
Ciekawe, naprawdę, ale wziął to razem z całą ziemią z dziury, ponieważziemi tej nie znaleziono

Na górę