Gry komputerowe z wątkami paranormalnymi

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Gry komputerowe z wątkami paranormalnymi

Re: Gry komputerowe z wątkami paranormalnymi

autor: mgssnake » 2020-09-19, 00:57

Słowianka , "parasite Eve" zostało wydane na PS1 podobnie jak i "SIlent Hill" w którym jest motyw UFO.

Re: Gry komputerowe z wątkami paranormalnymi

autor: Słowianka » 2017-04-05, 13:21

To ode mnie staroć.
Parasite Eve na PS2
Według mnie, genialna pozycja.

https://en.wikipedia.org/wiki/Parasite_Eve_(video_game)

Re: Gry komputerowe z wątkami paranormalnymi

autor: Ivellios » 2017-02-23, 18:52

Paranormalne wątki w GTA V:
https://www.youtube.com/watch?v=foDGvQBmqec

Gry komputerowe z wątkami paranormalnymi

autor: Ivellios » 2017-02-16, 02:41

Temat dla maniaków gier komputerowych :) No właśnie, jakie znacie ciekawe gry z wątkami paranormalnymi?

Postanowiłem założyć taki wątek, bowiem ostatnio wciągnęła mnie jedna gra. "Driver: San Francisco", coś podobnego do GTA, tylko że bez możliwości wychodzenia z samochodu (chociaż sama seria gier "Driver" jest tą, w której po raz pierwszy pojawiły się możliwości znane np. z GTA III). Jak na grę kryminalną, występuje tu ogromne nagromadzenie wątków, nazwałbym to, paranormalnych. W grze bardzo często bohater musi się na przykład przenieść z jednego samochodu do innego - a robi to, wychodząc z ciała i wchodząc w ciało innego kierowcy.

Po wykonaniu określonej ilości misji wychodzi na jaw, że główny antagonista potrafi to samo i jedna z misji polega na uciekaniu przed kierowcami, w ciała których wchodzi bandzior.

Bardzo dużo jest tutaj odniesień do NDE. Wspomina o tym między innymi główny bohater w swoich wypowiedziach. Dużo też jest wątków nawiązujących do "życia w Matriksie", w "wykreowanej rzeczywistości".

Pod koniec zaś okazuje się, że cała akcja gry toczy się tak naprawdę... w umyśle głównego bohatera, który leży w szpitalu, i którego umysł "karmiony" jest wiadomościami podawanymi przez radio stojące nieopodal szpitalnego łóżka.

Nie powiem, gra bardzo mnie wciągnęła, chociaż niektóre misje są wybitnie wnerwiające (np. misja, w której w ciągu 3 minut trzeba wjechać pod dziesięć jadących ciężarówek i w każdej z nich rozbroić bombę). W żadnej innej grze gangsterskiej nie widziałem jednak tak dużego nagromadzenia wątków paranormalnych. Brakuje chyba tylko jasnowidzenia i przechodzenia przez ściany :D

Na górę