Slenderman

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Slenderman

Re: Slenderman

autor: ObserwatorN » 2014-10-12, 18:13

Na YT pojawiają się kolejne tłumaczenia MarbleHornets na PL link: https://www.youtube.com/user/xXKasiunniaXx

Blog: http://slenderverse.blog.pl/

Re: Slenderman

autor: Pandemonium » 2014-09-01, 21:14

Selekcja naturalna.

Re: Slenderman

autor: Ciopazeti » 2014-08-25, 21:24

Skoro mowa o braku rozróżniania rzeczywistości od fikcji :
http://foch.pl/foch/1,132041,16150050,O ... c_dla.html
Dwie nastolatki próbowały zabić koleżankę, ponieważ chciały zaimponować Slenderman'owi. Przykład, jak ludzie potrafią być kompletnie szaleni.

Re: Slenderman

autor: Ivellios » 2014-06-08, 21:29

To teraz powiedz to pewnej grupie społecznej, która nie odróżnia creepypast i innych tanich historyjek od rzeczywistości i potwierdzonych faktów. Szczególnie często spotykam się z takimi jednostkami gdy pojawiają się jakieś "modne" opowiadania typu właśnie Slenderman.

Re: Slenderman

autor: Zwiodimus » 2014-06-08, 20:35

Witam.

Już dawno nie odwiedzałem tego forum i zupełnie zapomniałem że założyłem tutaj kiedyś temat o slenderze. Przeczytałem ponownie cały temat i zupełnie nie rozumiem, dlaczego tyle osób napisało to, co już dawno zostało powiedziane przez użytkownika SithiS na 2 stronie tematu. Myślę że każdy już wie o tym, że slendera po prostu ktoś wymyślił. Jednak nie zmienia to faktu, że ów byt mógł/może istnieć xd

Każdy może sobie wymyślić na przykład różowego węża w zielone kropki który koczuje na palmach, a żywi się tylko ptakiem fogi, który przylatuje na pustynię jedynie na zimę. xd I może okazać się, że taki wąż istnieje, mimo tego iż ktoś tylko sobie go wymyślił dla jaj.

Oczywiście, możemy z góry osądzić że to bez sensu dalej rozmyślać nad Slendem, ale jeżeli komuś
podoba się takie bawienie w dedektywa to dlaczego mamy mu to zepsuć i poraz setny napisać: Wymyślili go na somethingawful.com a więc nie istnieje, pogódź się z tym!

Mnie osobiście przestało już to rajcować, bo swego czasu zbyt wiele czytałem o tego typu bzdetach, co nie wyszło mi na dobre, bo zaniedbałem inne sprawy. Ale jeżeli ktoś nadal ma
jakieś ciekawe informacje, a może nawet relacje z tym "czymś" to zapraszam do dalszej dyskusji.

Pozdrawiam.

Re: Slenderman

autor: ObserwatorN » 2013-12-29, 01:31

Witam!

Związane z tematem Slendermana, jest pięć serii na Youtube:

http://www.youtube.com/user/MarbleHornets
http://www.youtube.com/user/TribeTwelve?feature=watch
http://www.youtube.com/user/EverymanHYB ... ture=watch
http://www.youtube.com/user/DarkHarvest00
http://www.youtube.com/user/MLAndersen0

Historie tworzone przez 2 pierwsze grupy, są ciekawe, a reszty jeszcze nie oglądałem. Do MarbleHornets powstało tłumaczenie na PL od wprowadzenia do Entry 48, reszta po angielsku. :)

Re: Slenderman

autor: MarcinK95 » 2013-07-16, 16:56

Slederman to żart internetowy. W 2009 na stronie Something Awful pojawiła się akcja w ramach której userzy mieli przerobić zdjęcie tak by wyglądało na paranormalne i wymyślić do niego historyjkę.
Jedną z tych przeróbek była ta fotka:
Obrazek

Re: Slenderman

autor: andymurray » 2013-07-03, 10:55

Slenderman- Jak dla mnie bardzo ciekawe zjawisko nw czy naprawdę istnieje ale bardzo chciałbym wiedzieć po co porywa ludzi i co z nimi robi :lol:

Re: Slenderman

autor: Karoolczak » 2013-04-24, 00:24

Proponuje, abys uderzyl się młotkiem (takim 10 kilogramowym) w głowe :)

Re: Slenderman

autor: dreidenfox » 2013-04-23, 12:29

Wybaczcie, ale rozwieję wasze wątpliwości całkowicie.

Otóż kiedyś na jednym z forów o tematyce takiej jak ta lub podobnej (bodajże forum creepypasta.com albo coś takiego) wymyślono konkurs na najlepszą legendę miejską (Urban Legend - przyp. tłumacza). Oczywiście SlenderMan wygrał, ale nikt nie wie, czemu jego fenomen osiągnął taką skalę. To tylko wymyślona postać na konkurs, oczywiście każde zdjęcie to fotoszopka, uwierzcie. Pamiętam jeszcze początki slendermana, kiedy to właśnie czytałem tą historię przetłumaczoną z innego forum, gdzie wygrała konkurs na najelpszą nowowymyśloną historię. I to tyle w tym temacie. To tylko czyjś wymysł.

Re: Slenderman

autor: Hakon » 2013-04-13, 00:36

Slenderman jest kontrowersyjną postacią. Raz gdy z siostrą szedłem lasem, usłyszałem krzyk. Moja siostra także. W internecie znalazłem obraz z bodajże XIV wieku, gdzie ukazywana była wysoka postać bez twarzy, w zbroi. Nie wiem co o tej całej sprawie myśleć.

Re: Slenderman

autor: kuba.ppl » 2013-02-12, 18:52

cześć
ja o slenderze dowiedziałem się niedawno z opowiadań kolegi.
mówił o grze, która jest fajna (jak ktoś chce to na chomikuj) .
a co do tematu może istnieje a może nie(stawiam na to pierwsze

Re: Slenderman

autor: Monomagnum » 2013-01-18, 17:27

Napisałem to głównie dlatego że w jakimś stopniu pasuje to do opisywanego Slenderman'a. Chciałem tylko podsycić atmosferę ewentualnej dyskusji, ale nie myślałem że ktoś będzie przypuszczał że to Slenderman. ;) A o zniknięciach dzieci w tamtym okresie nic mi nie wiadomo. jak już pisałem uważam to za dobrą creepypaste, od samego początku po sam koniec :okulary:
Pozdrawiam!

Re: Slenderman

autor: Zwiodimus » 2013-01-18, 15:26

Monomagnum

Slenderman raczej nie nosi kapelusza, ciekawy jeszcze jestem czy po tym wydarzeniu które opisujesz, miały miejsce na przykład jakieś zniknięcia dzieci...

Re: Slenderman

autor: Monomagnum » 2013-01-04, 16:47

Już to ktoś tutaj napisał, ale nie pomogło - więc z ciekawości, czy to odniesie jakiś skutek, ergo - czy ktokolwiek czyta wcześniejsze posty
Post wcześniej jest niezłe odniesienie i wyjaśnienie dość dosadne całego zajścia. Slenderman, czy Slender Man to nieźle pomyślana historia, z prostym scenariuszem i ciekawym bohaterem. Brak twarzy dodaje tajemniczości i budzi naturalny lęk, niepewność przed tym czego nie znamy. Do tego dystyngowany wygląd, niczym nie budzący podejrzeń. Same te fakty świadczą o tym że legenda ta została wymyślona niedawno. Starsze straszne historie, legendy i tego typu opisywały potwory o nieludzkim wyglądzie, lub zjawiska nadnaturalne, duchy czy demony - kojarzone ze zjawą w obdartych szatach, trupiej, smutnej lub złowrogiej twarzy.
Nawiasem dodam, (w zasadzie może po to by dodać nieco smaczków całej tej historii :twisted: ) że z moją mamą i ciotką wiąże się pewna historia.
W bardzo młodym wieku, moja mama, Ś.P babcia i wspomniana już ciotka wracały do domu. Było ciemno, w miejscu gdzie mieszkały była co prawda ulica, ale nie było chodników, szły uklepanym poboczem. Nagle gdy zbliżały się już do domu, rozbawione dziewczynki zamilkły. Zamilkła także babcia. Z opisu mojej mamy i ciotki wynikało że w kierunku gęsto zalesionego cmentarza wojskowego kroczy nieprzeciętnie wysoki mężczyzna, ubrany w długi płaszcz i kapelusz. Cala trójka pobiegła do domu bez słowa. Podobno nigdy już nie rozmawiały o tym z babcią. :gitara:
Pozdrawiam!

Re: Slenderman

autor: Quantum » 2012-12-26, 23:32

Jak już parę osób pisało, polecam grę - świetna sprawa. Ostatnio grałem na laptopie w pociągu i przestraszyłem cały wagon :D Też gdzieś czytałem wersję o niemieckiej legendzie i Grossmanie czy też Ritterze, ale tak samo jak sam Slender została sfabrykowana żeby dodać smaczku postaci Slendera :)

http://3.bp.blogspot.com/-jem2DzJJF1w/U ... tter-1.jpg

Wiem więcej niż sądzicie

autor: finis » 2012-11-04, 16:55

Slender... hmmm tak to budzi zainteresowanie. Lecz ja zainteresowałam się nim już jakiś rok temu. Wasze forum oczywiście pomogło, lecz szukałam głównie w starych wiadomościach. Znam się trochę na językach wymarłych więc skojarzyłam że Slender man to po łacinie gracili homo.
Znalazłam niegdyś w bibliotece w tak dobrze znanej mi Anglii pewną starą legendę. Występował tam właśnie wymieniony wcześniej "gracili homo". Jednak mało wynikło z tej opowieści. Człowiek który to opisał twierdził że na "Slender mana" została zrzucona klątwa , przez którą "tak" właśnie wygląda (bo jak wygląda Slender można skojarzyc z pierwszej lepszej strony). Występował w niej jednak jeszcze jeden "potwór" nazwany przez autora opowieści "carbo homo". Znaczy to "Człowiek Węgiel". Według autora było to jedno z dzieci które zdołały uciec "Slender Manowi".
Znalazłam tam też wzmiankę która mówiła o tym że "Slender man" porywa dzieci po to by wyssac im duszę by byc nieśmiertelnym. Szukałam przez wiele dni innych opowieści autora lecz zaginął po nim wszelki ślad. To tyle co wiem jeśli ktoś chcę pomóc mi zasięgnąc więcej informacji na ten temat proszę pisac na mój e mail:

sennadama@gmail.com

Re: Slenderman

autor: Patefon » 2012-09-21, 16:58

Już to ktoś tutaj napisał, ale nie pomogło - więc z ciekawości, czy to odniesie jakiś skutek, ergo - czy ktokolwiek czyta wcześniejsze posty - przypominam:

Postać Slender Mana została stworzona przez Victora Surge'a w 2009 roku, w odpowiedzi na konkurs Something Awful na stworzenie FIKCYJNEJ historii o zjawiskach paranormalnych. Postać się spodobała, więc kolejni internauci dokładali do niej "cegiełki" w postaci opowiadań, filmików (polecam "Marble Hornets" - kawał dobrej, nieźle pojechanej roboty).

Popularności tej postaci i szybkiemu rozrostowi mitologii z nią związanej nie ma się co dziwić - jest tu akurat tyle tajemnicy, nieokreśloności i poczucia zagrożenia, ile trzeba, żeby ludzi nakręcić. Niemniej jednak, moi drodzy - jest to LIPA. Całkiem nieźle ZMYŚLONA, fakt, ale lipa. Humbug. Mistyfikacja. Łącznie ze zdjęciami, które w większości - jeśli komuś się chce poszukać - znajdzie się wraz z opisami autorów, wyjaśniających, w jakim "fotoszopie" i jakimi efektami stworzyli "Slender Mana". Dwa najsłynniejsze zresztą ulepił sam Surge na wspomniany wyżej konkurs.

...a grę również polecam - niby nic, a czysta groza łapie za gardło :)

Re: Slenderman

autor: Youmiko » 2012-09-19, 20:10

W czasie pożaru Zgineło bardzo dużo osób większość z nich to były dzieci więc wymyślono "Slender Man'a" By Straszyć dzieci np: Zrobiłeś coś czego nie mogłeś zrobić rodzice ci mówią że jak takie coś się jeszcze raz przydarzy to "Slender Man" Się tobą zainteresuję (Sposób na posłuszeństwo poprzez łatwo wierność).
"Slender" To po prostu Miejska Legenda.

Re: Slenderman

autor: singorita » 2012-09-15, 22:55

Całą historię Slendermana opublikowało dziś memowisko. Jest wszystko łącznie z inspiracjami gościa, który Slendera wymyślił dobrych parę lat temu na forum Something Awful: http://www.memowisko.com/2012/09/slende ... iller.html

Na górę