! Eksperyment !

Odpowiedz

Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: ! Eksperyment !

Re: ! Eksperyment !

autor: Kryptozoolog » 2010-01-13, 14:41

Nie bądzcie naiwni jak dzieci... To totalna ściema.

Re: ! Eksperyment !

autor: Dagmara » 2010-01-13, 14:31

Zwykła ściema nic więcej, wyszłam z pokoju do kuchni, a ono samo się kręciło i punkty nabijało :D
Ja tam wole w realu tego typu zabawy ;)

Re: ! Eksperyment !

autor: pera » 2010-01-02, 18:53

No nie wiem co o tym myśleć jak to może działać przez monitor, ale mój wynik to chyba -35 bo chciałem by się całkowicie zatrzymało.

Re: ! Eksperyment !

autor: Artur225 » 2009-03-10, 00:31

Witam, jestem nowy i troszke zielony. Bawiłem się tym wahadełkiem, co prawda wynik miałem niezły bo 33. Ale waszym zdaniem to może działać poprawnie?

autor: Beth » 2006-09-03, 22:02

też umiem kontrolować żrenice :P

autor: Kratharin » 2006-09-03, 16:23

Temat tym razem ja odkopie.
Jako ze programuje i zyje z programowania to moze wyjasnie o co chodzi...
Program uzywa sprzetowego generatora liczb pseudolosowych, czyli wahadlo się wychyla bardziej, kiedy wieksza liczba zostanie wylosowana.
I w sposob podswiadomy wedlug autorow programow mamy wplywac na ten generator liczb pseudolosowych. A te animacje maja to ulatwic.

Oczywiscie zeby to bylo wiarygodne, nalezy naprawde wiele doswiadczen przeprwoadzic i jesli wiekszosc wynikow bedzie pozytywna (znaczna bo powinno byc ponad 70% tak na moj gust:] ) to znaczy ze to dziala.

Podam inny przyklad - probowaliscie kiedys kontrolowac rozszerzenie swoich zrenic ?? Stancie przed lustrem i skupiajcie się na tym, a jesli zauwazycie zmiane to się trzymajcie tego i poglebiajcie ... ja potrafie :]

A jeszcze inny przyklad z doswiadczenia podobnego do tych programow:
Przeprowadzono taki eksperyment:

Jest sobie dzialko elektronowe (takie cos co wysyla elektrony w jednym kierunku - macie to w monitorach i telewizorach). Jest ono umieszczone w obracajacym się cylindrze ( wiecie jak to wyglada pewnie). Ten cylinder ma 4 otwory na wysokoosci tego dzialka.
Kiedy jest wlaczony to przez kazda z dziurek wylatuje mniej wiecej rowno elektronow.
I eksperyment polegal na tym, ze stoi sobie czlowiek i się skupia na tym aby np przez dziurke A przelatywaly elektrony. I co się okazuje ... wedlug calej "klasycznej" nauki nie powinno to miec wplywu - przez kazdy z otworow powinien przelatywac tyle samo elektrowno. Jednak wyniki sa zaskakujace, bo rzeczywiscie wiekszosc elektrownow zaczyna przelatywac przez wybrany otwor. Liczb wam dokladnych nie podam bo nie pamietam.

Pozdrawiam.

autor: GhostFace » 2006-02-19, 04:47

hmmm stronka i te eksperymenty bardzo ciekawe ale mysle ze to sciema, chociarz jak się oddalam od monitora to przestaje dzialac,a jak np przylozylem reke to wariowalo:P
mozliwe ze w jakis sposob ten programik odczytuje jakies wyladawania magnetyczne monitora, na ktore oddzialowujemu gdy jestesmy blisko :shock:
ale niewiem, czy cos takiego jest wogle mozliwe a na fizyce raczej się nieznam :mrgreen:

autor: Zaworov » 2006-01-10, 18:53

To ja sobie odkopię temat. Błe, he. Muszę się podzielić swoimi przemyśleniami ;)

Z początku myślałem dokładnie tak jak ktoś wyżej napisał, że ma to to wbudowany algorytm i tylko od przypadku zależy jak się porusza. Spojrzałem więc gdzieś w bok i ruch wachadełka obserwowałem tylko kątem oka. No i cholerstwo nie zwalniało, ciągle szeroka amplituda. Zwróciłem oczy w kierunku monitora, a wachadło momentalnie zwolniło. Hem... Czemu nie potrafię ruszać kursorem myślami? ;)
Na złość mi coś się kopło i nie mogę się połaczyć. Tzn. wejść do eksperymentu ponownie. Czy mi się tylko zdawało, czy istniała reakcja na kursor myszy?

Kiedyś mój starszy brat się dowiedział o taki wachadełkach a propos. Wzieliśmy kawałku nitki i przywiązaliśmy śrubki. Chyba nawet gdzieś to mam jeszcze :) Zadawałem pytanie i ruchy okrężne oznaczały tak, podłużne - nie. Nie wiem, czy się zgadzało, ale pamiętam jeden przypadek. Moi rodzicie się spóźniali 20 minut (! - strasznie, nie?) do domu, a jako dziecko się strasznie denerwowałem. Huh, ale wizje miałem przerażające co to się mogło stać. Zapytałem wachadełko, czy coś się stało. Odpowiedziało, że nie. Cóż, miało rację ;P

P.S Jaka jest średnia punktów? ;) Męczące to jest ;P

autor: pe-orth » 2005-09-18, 16:25

witam :) się wtrace :wink:
siakos mi się z tyk komputerowym wahadelkiem nie uklada ;) ale za to cofanie czasu niezle mi idzie 8) :wink: ostateczny wynik 27 (raz probowalam tylko) ale cofalam nawet o ponad pol doby :wink: . nie wiem jak to dziala, ale... dziala jakos :o cos w tym jest... pozdrawiam :)

autor: longerman » 2005-08-30, 13:58

Wedłóg mnie to tylko programik generujący animacje i dla potrzeb takiego "Eksperymentu" wykorzystuje algorytmy oparte na tablicach liczb losowych. Czasami bawie się troche programowaniem w C++ ( jeżeli ktoś nie wie co to, to wyjaśniam: jeden z wielu języków programowania, ale chyba najłatwiejsze i mający najlepze możliwości ) i wydaje mi się że przy odpowiednich wiatrach mógłbym coś podobnego napisać. Sama idea takiego eksperymentu jest oczywiście dobra ale wykonać to należy na przedmiotach materialnych.

autor: Fenikt » 2005-08-16, 21:36

mi wyszlo 19 z krzywa dzwonowa zaraz zobaczymy czy to szwindel, poki co jest wiarygodne, bo jak olalem to bylo po 2 stronie od razu :P

autor: Skóra 66 » 2005-08-12, 23:52

Hie hie, mówiłem, że to szwindel :wink: :]

autor: Maeveen » 2005-08-12, 22:46

Skóra 66 pisze:Nie wiem, czy Maeveen się ze mną zgodzi, ale ona też miała chyba na myśli ten "komputerowy" eksperyment.
Tak, ten eksperyment mialam na mysli, z tym tylko, ze nie wiem, czy aby Solmyr tez nie mowil wlasnie o nim, bo nie zabardzo rozumiem jego post :roll: Mozna jaśniej, , Solmyr ??? prooosze :)
Co do eksperymentu, to wlasnie zapomnialam wczesniej napisac, ale kiedy wykonywalam go jak tylko dowiedzialam się o nim i zalozylam ten temat, to dzialalo idealnie. Wszystko poruszalo się dokladnie tak, jak tego chcialam i wyniki mialam swietne :D Ale kiedy potem Solmyr spytal mnie jak mi wyszedl eksperyment, to juz nie pamietalam tych wynikow, wiec postanowilam to powtorzyc i tu spotkala mnie niespodzianka :? Juz mi kompletnie nie wychodzilo, wiec dalam sobie spokoj i doszlam do wniosku, ze moze jednak ten eksperyment niczego nie dowodzi, bo wszystko szlo mi dokladnie na odwrot, linia na krzywej dzwonowej poruszala się za kazdym razem dokladnie odwrotnie niz chcialam , a w doswiadczeniu z zegarem najlepszy wynik mialam kiedy wyszlam z pokoju i nie skupilam się na wskazowkach ani przez chwile :?

Co do tego, ze wszystkie odpowiedzi są w nas, to zgadzam się w 100%, przeciez nasza nadświadomość wie prawie wszystko :wink: , ale nie rozumiem jak to się odnosi do doswiadczenia :roll:

A co do tego, ze wahadło mozemy wykorzystywac do roznych celow (jak np. przytoczone przez Solmyra wybieranie wlasciwych run) , to rowniez się zgadzam :) ale tez nie wiem, jak to się ma do eksperymentu, bo w nim przeciez nie bierze udzial zwyczajne wahadło, tylko animacja komputerowa :? , a do tego, eksperyment to nie tylko przypadek wahadełka, ale rowniez zegar i linia na krzywej dzwonowej i wszystkie one maja rzekomo dowodzić tego samego :roll:

Generalnie, serdecznie prosiłabym o rozjaśnienie mojego metliku w głowie :wink:

autor: Skóra 66 » 2005-08-12, 20:54

OK, nie przejmuj się :wink:

autor: Solmyr » 2005-08-12, 20:50

Poczytaj od góry prosze, ja wiem że taki rostrzepany ale naprawde nie musisz mi o tym przypominać w każdym poście :roll:

autor: Skóra 66 » 2005-08-12, 20:31

Powiem tyle: Wasza rozmowa jest tak chaotyczna jak sam skurwy... :neutral:
Który eksperyment miałeś Solmyr na myśli :?: :?
Bo w temacie jest rozmowa o tym eksperymencie, który jest podany na stronce internetowej,
a nie chodzi tu wogóle o eksperyment z wahadełkiem. Nie wiem, czy Maeveen się ze mną zgodzi, ale ona też miała chyba na myśli ten "komputerowy" eksperyment. Pozdrawiam! :wink:

Na górę