Déjà vu

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Déjà vu

Re: Deja vi

autor: DanaS » 2010-07-28, 10:32

Voozie ma rację. Wielokrotnie spotykałam się właśnie z takim wytłumaczeniem zjawiska deja vu. Nie jest to jednak spowodowane w najmniejszej mierze rozchwianiem, zaburzeniami psychicznymi czy innymi tego typu kwiatkami. Niemniej zmęczenie może mieć znaczący wpływ na kolejność przesyłania sygnałów nerwowych do mózgu.

Re: Deja vi

autor: Barggy » 2010-07-26, 18:08

Słyszałem gdzieś że Deja Vu występuje w stanie zmęczenia psychicznego(cokolwiek to znaczy). Często miewam deja vu gdy jestem zmęczony np. w długiej podróży albo w szkole.

Re: Deja vi

autor: quar » 2010-06-22, 22:28

Albo mi się zdaje, ale zjawisko Deja Vu zostało już naukowo wytłumaczone. Odpowiadają za to pewne kolizje neuronów w naszych mózgach. Można to też ująć inaczej. Odpowiadają za to nasze wspomnienia z dzieciństwa połączone z pewnymi predyspozycjami psychicznymi (takimi jak np. lękliwość). Za to zjawisko mogą też odpowiadać choroby lub leki, co zostało potwierdzone. Nie wydaje mi się prawdopodobnym żeby miało to jakiś związek z poprzednimi wcieleniami, w tym przypadku raczej nie mam do czynienia z deja vu. Większość z nas miało do czynienia z deja vu, niektórzy mają je regularnie.

Re: Deja vi

autor: Crowley » 2010-02-08, 20:43

Oczywiście. Według mnie deja vu doznał chyba każdy. Te 20 procent chyba nie bardzo wie na czym to zjawisko polega i dlatego zaprzecza;)

Re: Deja vi

autor: DanaS » 2010-02-08, 15:58

Ja jakoś padaczki nie mam, ani nie jestem w żaden inny sposób "rozchwiana" a zdarza mi się mieć deja vu co jakiś czas :P

Re: Deja vi

autor: DanaS » 2010-02-08, 10:20

Nie znamy do końca umysłu człowieka, może na tej pofałdowanej powierzchni (choć niektórzy jak na nich popatrzeć wydają się nie mieć tych fałd ;) ) zdarzają się kolizje wydarzeń. Z dzieciństwa, ze snu, z opowiadań innych. Gdyby każdy kto ma deja vu był uznawany za jasnowidza to musieliby założyć związki zawodowe, tylu by ich było.

Re: Deja vi

autor: |-_-| » 2010-02-07, 22:34

Ale jak się nie wie jak coś się poprawnie pisze to się nie znajdzie, choćby się szukało :P
Prawda.:P
No to dla leniwych...
http://www.paranormalium.pl/deja-vuacut ... tykul.html
http://www.paranormalium.pl/nowe-spojrz ... tykul.html
http://www.paranormalium.pl/odnaleziono ... tykul.html
To nie jest zdarzenie które wydarzyło się w przeszłości!( Bo tak piszecie)
Ależ skąd. Bardziej prawdopodobna wydaje mi się teoria DanaS. ;)

Re: Deja vi

autor: Crowley » 2010-02-07, 22:22

No albo złudzenie, tak jak mówisz:)

Re: Deja vi

autor: DanaS » 2010-02-07, 21:06

Złudzenie zwykłe znaczy się. I nie wszyscy Crowley, nie wszyscy :P

Re: Deja vi

autor: Crowley » 2010-02-07, 21:01

To nie jest zdarzenie które wydarzyło się w przeszłości!( Bo tak piszecie). To jest wydarzenie podobne do wydarzenia z przeszłości...

Re: Deja vi

autor: DanaS » 2010-02-07, 19:40

Ale jak się nie wie jak coś się poprawnie pisze to się nie znajdzie, choćby się szukało :P

A tak moim zdaniem, to deja vu może być także efektem reakcji: myśli - sny - rzeczywistość. Kiedy o czymś intensywnie myślimy to jest duże prawdopodobieństwo, że to nam się przyśni a jeśli podobna sytuacja się wydarzy w życiu realnym to wtedy można mówić o deja vu, ale nie o poprzednich wcieleniach. Takie jest oczywiście tylko moje zdanie.

Re: Deja vi

autor: |-_-| » 2010-02-07, 17:16

Na stronie mamy kilka artykułów o zjawisku deja vu , i jego przyczynach. Polecam je przejrzeć. ;)

Re: Deja vi

autor: FaKtoMaaN » 2010-02-07, 16:16

Po prostu ktoś kto wierzy w reinkarnacje, jest głęboko przekonany ze deja vu jest uczuciem w którym uświadamiamy sobie, że owe zdarzenie miało już miejsce w przeszłości ( we wcześniejszym wcieleniu) są nawet tacy ludzie którzy dokładnie pamiętają poprzednie wcielenia.. ale to już inna historia.

Ludzie zaś którzy nie wierzą że dusza ludzka skacze z ciała do ciała, po prostu starają się znaleźć logiczne naukowe wyjaśnienia, i dlatego mamy takie błędne koło, zresztą jak z wszystkimi zjawiskami paranormalnymi.
Kwestia wiary..

Re: Deja vi

autor: Patrol » 2010-02-07, 14:42

Sorry za błąd ale czytałem że deja vu to niby przypomnienie np umarliśmy przezywamy życie znów i Bóg nam przypomina w ten sposób o błędach że coś zaraz się wydarzy twój błąd na przykład

Déjà vu

autor: Patrol » 2010-02-07, 01:09

Nie wiem czy już był taki temat ale to jest naprawdę dziwne uczucie niektórzy mówią że to jest zdarzenie z naszego poprzedniego życia to jeśli to prawda to czy przezywamy wszytko na nowo

Hunter: Poprawiony temat ;) Na drugi raz jak będziesz zakładał temat, to postaraj się sprawdzić poprawną pisownię

Na górę