Dlaczego wszyscy chcemy być badaczami?

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Dlaczego wszyscy chcemy być badaczami?

Re: Dlaczego wszyscy chcemy być badaczami?

autor: Niebieski » 2015-03-17, 13:43

Również i ja lubię poznawać. Lubię czytać o kosmosie, przyrodzie, zjawiskach paranormalnych. Pamiętam że jak nie miałem dostępu do internetu ponieważ albo go jeszcze nie było lub internet był wówczas mało popularny to czytałem książki. Kupowałem w księgarni książki z serii "Zwierzęta Świata" albo "Linie Czasu". Po za tym lubiłem czytać Biblię - Stary i Nowy Testament.
Myślę że wszyscy tak naprawdę jesteśmy ciekawi otaczającego nas świata albo przynajmniej takich osób jest wiele.

Re: Dlaczego wszyscy chcemy być badaczami?

autor: Sothis » 2013-04-14, 19:08

Czyli wszystko jasne...

Re: Dlaczego wszyscy chcemy być badaczami?

autor: PemdyBanus » 2013-04-13, 22:36

Nie szukam poklasku, a do fanatyka mi daleko. Zarejestrowałem się aby wymieniać się spostrzeżeniami i pozyskiwać wiedzę. Ostatnio zły powrócił, kilka lat spokoju i znowu sobie mnie upodobał. Kiedyś myślałem, że to ze mną jest coś nie tak. Rodzice też tak myśleli, dlatego wysłali mnie do tych psycholi którzy mnie psychicznie zniszczyli i jeszcze bardziej wystawili na działanie złego.

Re: Dlaczego wszyscy chcemy być badaczami?

autor: Iluzjonista » 2013-04-13, 21:11

Szukasz poklasku, czy jak?
Coraz bardziej przypominasz pewnego użytkownika, Artura, straszny z niego był fanatyk.

Re: Dlaczego wszyscy chcemy być badaczami?

autor: Sothis » 2013-04-13, 20:38

OMFG... :roll:

Re: Dlaczego wszyscy chcemy być badaczami?

autor: PemdyBanus » 2013-04-13, 19:51

Wiem, że to on, daje mi to do zrozumienie w snach, często się pojawia i zapowiada wydarzenia które później faktycznie się spełniają. Zły jest tak silny, że ostatnio nie mogłem dojść do toalety, bo korytarz raz się zwężał a raz poszerzał. Mam dość tej bestii, ostatnio w mojej toalecie potrzaskała się żarówka, stało się to po licznych halucynacjach i tajemniczych dźwiękach. Piekielny nie próżnuje, mam już go dosyć. On zawsze wyczuwa moje słabości i wtedy zadaje mi największe ciosy.

Re: Dlaczego wszyscy chcemy być badaczami?

autor: Sothis » 2013-04-13, 19:44

Skąd pomysł, by halucynacje wzrokowo-słuchowe łączyć z osobą diabła?

Re: Dlaczego wszyscy chcemy być badaczami?

autor: PemdyBanus » 2013-04-13, 19:39

Ogólnie mówiąc działania złego. Hałasy, stuki, halucynacje, bóle głowy i negatywna energia. Zły chce mnie wykończyć psychicznie

Re: Dlaczego wszyscy chcemy być badaczami?

autor: Veritas » 2013-04-13, 18:23

PemdyBanus czy możesz mi podać przykłady zjawisk paranormalnych które spotykają cię (nas) na co dzień? Pytam, bo jestem ciekaw twojej odpowiedzi, w żaden sposób nie chcę cię wyśmiewać.
Pozdrawiam.

Re: Dlaczego wszyscy chcemy być badaczami?

autor: PemdyBanus » 2013-04-13, 14:16

Nie zgodzę się z tym, że badaczy jest coraz więcej. Nigdy nie liczyłem sezonowców po kilku programach telewizyjnych, bo są to najczęściej osoby, które rejestrują się na forum, a po kilku dniach już ich nie ma, a konto pozostaje puste na długie lata. Gdyby faktycznie ludzie byli coraz bardziej świadomi zjawisk paranormalnych, to nie spotykałbym się na każdym kroku z wyśmianiem. Nigdy w życiu nie poruszę takich tematów przy rodzinie czy kolegach, bo reakcja jest zawsze taka sama czyli negatywna. Dlatego wasza teoria, że zainteresowanie tą dziedziną jest większe w moim przypadku się nie sprawdza. Pozdrawiam

Re: Dlaczego wszyscy chcemy być badaczami?

autor: blood.luna » 2011-04-13, 18:10

Z tym rośnięciem świadomości ludzi, to słyszałam już kilka razy, niektórzy ezoterycy twierdzą, że wkrótce wszyscy będziemy widzieć świat astralny czy coś takiego i rozpocznie się wielka wojna z jakimiś bytami :grin:

A tak bardziej poważnie, to zjawiskami niewyjaśnionymi zawsze wszyscy się interesowali (przede wszystkim dziwacy i masy żądne sensacji). A odkąd zaistniała era internetu, to już nie tylko kółka znajomych w USA mają zdjęcia UFO, ale cały świat. I każdy szary Jan może trafić na facebooku na jakiś filmik o UFO i się zainspirować. Ja bym raczej zwróciła uwagę na postępujący rozwój technologiczny, ułatwiający mało zaangażowanym jednostkom spełnianie się w dotychczas nieosiągalnych polach zainteresowań, takich jak marzenie z dzieciństwa, że nagrasz sensacyjny film i będziesz sławny. Nie wiem, czy wzięliście coś takiego pod uwagę.

Re: Dlaczego wszyscy chcemy być badaczami?

autor: artur9620 » 2011-04-08, 20:45

Różnie to bywa,na przykład w moim środowisku jak kiedyś się przyznałem że jestem fanem zjawisk paranormalnych to wyśmiali mnie że wierzę i czytam o takich głupotach.Ale ja uważam że to jest ciekawe i wciągające.

Re: Dlaczego wszyscy chcemy być badaczami?

autor: NM_ONE » 2011-04-06, 00:40

Jedni robią to z głodu wiedzy, inni by coś sobie udowodnić...A jeszcze inni to oszołomy które naoglądały się "paranormalnych programów". Jednak jeżeli mielibyśmy się przyznać publicznie że lubimy takie sprawy (nie koniecznie łazimy z "goglami na podczerwień i dyktafonem" oraz szukamy w nocy wampirów), lubimy się tym interesować to albo skłamiemy że "no co ty to dla świrów" albo się przyznamy, i po tym się poznaje prawdziwego miłośnika spraw paranormalnych!

Re: Dlaczego wszyscy chcemy być badaczami?

autor: artur9620 » 2011-04-05, 18:52

Ja wiem że te zjawiska na 100 procent istnieją,ponieważ sam niejednokrotnie się z nimi spotkałem,uważam że każdy chcę nagrać takowe zjawisko by mieć niezbity dowód ponieważ każdy z nas wie jak na forum podchodzi się do czyjejś historii.

Re: Dlaczego wszyscy chcemy być badaczami?

autor: leszek » 2011-03-31, 00:43

Iv napisał:
Czy twoim zdaniem osoby prowadzące te widowiska powinny zaznaczać, że nie próbują uczyć polować na duchy czy próbować dowieść lub obalić tezy o istnieniu zjawisk paranormalnych?
Jeszcze się nie wypowiadałem. Moim zdaniem nie powinno się niczego zaznaczać, obalac czy podtrzymywać. Jak sam zauwazyłeś, widowiska te maja byc tylko forma rozrywki, która jednoczesnie ma uświadamiać, ze byc może gdzieś tam jest coś wiecej. One mają nas nastawić na samodzielne poszukiwanie odpowiedzi i refleksje nad życiem. I gdyby próbowano nam cokolwiek wpajać, mogłoby to mieć złe skutki, a tak, powoli wszyscy sa wprowadzani w świat paranormalny i grono ludzi zainteresowanych tym zagadnieniem rosnie z dnia na dzień.

Re: Dlaczego wszyscy chcemy być badaczami?

autor: Kryptozoolog » 2010-02-21, 14:53

Im bardziej wzrasta ludzka świadomość, a zanika ciemnota tym bardziej interesujemy się tym co niewiadome.

Na górę