Co myślicie o egzorcyzmach?

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Co myślicie o egzorcyzmach?

Re: Co myślicie o egzorcyzmach?

autor: Darnok » 2008-07-08, 23:02

Egzorcyzm to cała pula działań, poeta oczywiście jak zawsze od rzeczy pisze :) egzorcyzm wykonuje się dopiero wtedy, gdy osoba jest opętana. W skład egzorcyzmu wchodzą modlitwy, ale nie są one jedynym aspektem tych działań.

autor: Barboss » 2007-08-28, 11:59

Tak na prawdę długość egzorcyzmów zależy od dwuch czynników:
1. Siły woli egorcysty- jeśli jest ona wielka(podobnie jak jego wiara w to co robi), to egzorcyzm trwa krucej.
2. Siły demona lub ducha, oraz stopnia opętania ofiary-im silniejsze, tym trudniej je usunąć.
Logiczna sprawą jest iż osoba, która zostałą raz opętana, jest bardzo podatna na kolejne opętania. Jest to spowodowane jej słabościa, oraz pozostawieniem przez "siłę nieczystą" śladu energetycznego. Terapie którym POWINNY byc poddawane ofiary opetań maja za zadanie zwiekszenie wiary we własne siły i możliwosci. Dzieki temu mozna oprzeć się kolejnym atakom.

autor: Eva unit 01 » 2007-08-28, 00:28

Egzorcyzmy są odprawiane nie tylko nad ludzmi, ale też pomieszczeniami i doamami. W momęcie, gdy nie ma się do czynienia z demonem, a duchami czesto jest tak, ze byt nie jest nastawiony jakos szczegolnie wrogo, i wystarczaj ezorcyzmy na odleglosc, jednak wtedy trwają one dłużej. Ezorcyzmy nie ograniczają się do paru dni, sam proces wypedzenia moze trwac nawet ponad miesiac, a rekonwalescencja po opetaniu trwa lata, i wtedy czlowiek jest bardziej podatnt na ponowne opetania. Takze w efekcie egzorcymy moga ciagnac się latami.

autor: Barboss » 2007-08-28, 00:10

Egzorcyzmy...jest to proces usunięcia z ciała fizycznego demona, lub ducha, który zajmuje owe ciało wraz z rodzima dusza wbrew woli człowieka.
Egzorcyzmami nie zimują się tylko księża katoliccy. Weźmy pod uwagę liczbę wyznawców różnorakich religii na świecie. Chrześcijanie wcale nie są w większości. Wśród samych chrześcijan jest zaledwie garstka prawdziwych egzorcystów, wiec biorąc pod uwagę ilość populacji ludzkiej na Ziemi, nie dali by oni rady pomóc wszystkim. A jednak skutecznie radzą sobie wyznawcy innych religii z demonami. Jak jest to możliwe? Otóż Wypędzenie demona czy ducha zależy od kilku czynników. Księga egzorcystów mówi, że:"kapłan musi posiadać silną wole, ponieważ to dzięki niej i wierze może przeciwstawić się złu..."Podkreślmy słowa: "silna wola", wyjdzie nam wtedy, że każdy egzorcysta musi po prostu wierzyć w to co robi. Jeśli przeciwstawi się demonowi i udowodni że jest silniejszy psychicznie, to wydając mu rozkaz, wypedzi napastnika z ciała ofiary. Kolejną ważną cechą egzorcysty jest umiejętność rozmowy. Aby wypędzić demona, lub ducha, musi najpierw poznać jego imię. Z tego co mi wiadomo, egzorcyzmy przebiegaja od kilku godzin do kilku dni. Jest wiele ksiąg, które ukazują przebieg rytuału wypędzania demona, lecz nie ma jako tak sprecyzowanego szablonu postępowania. Podam natomiast ogólny schemat:
1. Nawiązanie kontaktu z demonem, oraz ukazanie swojej siły duchowej.
2. Należy dowiedzieć się o prawdziwe imię demona(może nas wprowadzać w błąd).
3. Użycie siły woli i wydanie rozkazu do wypędzenia demona.
Jeśli ktoś ma jakieś pytania, to z chęcią na nie odpowiem.

autor: Becia » 2007-08-02, 20:19

Wątpliwości co do skutecznych egzorcyzmów.... :D . Po pół roku nasiliło się to jeszcze bardziej że bałam się nawet o życie córki. Zaczęłysmy się przed tym bronić.....poszukując sposobu ( u róznych osób) powiedziano nam że córka ma wyjątkowy dar i dlatego jest tak jak jest. Według porad nauczyła się ona ochrony przed niechcianymi wizytami i od prawie dwóch miesięcy może normalnie funkcjonować mimo ze strach pozostał... :)

autor: cleric » 2007-08-02, 09:31

nadal wiele wątpliwości
wątpliwosci odnosnie czego?
Pomogło to jej na pół roku...
i co bylo dalej?

Wątpliwość....

autor: Becia » 2007-07-29, 18:39

Witam Was. Jestem tutaj jak to się zwie noworotkiem na tym forum i dopiero poznaje Was i Wasze opinie...ale chialabym zabrać głos w sprawie egzorcyzmu... minęło cztery lata jak moja córka poddana została egzorcyzmowi, który przeprowadził ojciec zakonny. Pomogło to jej na pół roku...ale to co "trawiło" moja córkę nie omal powaliło ojca na ziemię. Wyszedł tak słaby i wyczerpany że musiał opierać się o ścianę aby utrzymac równowagę....O czym to może świadczyć?? Po tylu latach walki mam nadal wiele wątpliwości zresztą jak wielu z Was.... :)

autor: cleric » 2006-11-15, 22:50

Stokrotka, nie spinaj się tak :D więcej luzu bo Ci pikawa siądzie :P

autor: Stokrotka » 2006-11-15, 22:39

cleric pisze:. popadasz w paranoje.
Ja popadam w paranoję?Weź nie przesadzaj.jeślimówię to co mysle i to o czym słyszałam i czytałam to nie znaczy że jestem psychiczna lub "Popadam w paranoję"Chcę tylko odpowiadać w tematach i nawet jeśli się z tym nie zgadzasdz to nie musisz wysmiewac!!!!

autor: cleric » 2006-11-15, 13:23

Assassinio, to taka przenośnia byla :P

autor: Assassinio » 2006-11-14, 20:38

cleric pisze:Stokrotka napisał/a:
w małych wioskach na obrzeżach nie dba się o takie rzeczy i rzadko są przestrzegane.
w małych wiochach to mają jakis swoich szamanów czy cos innego

ekhm.. taaak naapewno :P to musiała by być jakaś zabita dechami wiocha, odrzucona od cywilizacji żeby mieć kogoś takiego jak szaman :P

autor: cleric » 2006-11-14, 20:34

Stokrotka pisze:w małych wioskach na obrzeżach nie dba się o takie rzeczy i rzadko są przestrzegane.
w małych wiochach to mają jakis swoich szamanów czy cos innego
Stokrotka pisze:nigdy nie będzie pewności czy ksiądz pozwolenie dostał
. popadasz w paranoje.

autor: Stokrotka » 2006-11-14, 17:36

Tak jak nigdy nie będzie pewności czy ksiądz pozwolenie dostał. niby pisma i tak dalej.Ale jednak w małych wioskach na obrzeżach nie dba się o takie rzeczy i rzadko są przestrzegane.

autor: Assassinio » 2006-11-12, 05:24

cleric pisze:Stokrotka, zeby ksiadz dostal pozwolenie na dokonanie egzorcyzmów musi byc przeprowadzona pewna procedura.. m.in. badanie psychiatryczne. ksiądz nie robi egzorcyzmów od tak bo mu tak pasuje. bardzo trudno jest dostac odgórne pozwolenie na odprawienie ich, trzeba przedstawić szereg dowodów..
powtarzam się, ale nigdy nie bedzie miał pewności, tak samo jak nigdy nie będzie pewien że jego bóg istnieje, może tylko wierzyć.

autor: cleric » 2006-11-06, 21:02

Stokrotka, zeby ksiadz dostal pozwolenie na dokonanie egzorcyzmów musi byc przeprowadzona pewna procedura.. m.in. badanie psychiatryczne. ksiądz nie robi egzorcyzmów od tak bo mu tak pasuje. bardzo trudno jest dostac odgórne pozwolenie na odprawienie ich, trzeba przedstawić szereg dowodów..

Na górę