W czym Wam pomogło Reiki?

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: W czym Wam pomogło Reiki?

przygotowanie

autor: Zuzia » 2005-09-02, 09:08

Powiem szczerze nie patrzyłam wtedy na zegarek ale wydaje mi się, że mogło to trwać około 15-20 minut :)
Jeżeli chodzi o jakieś specjalne przygotowanie się to z tego co pamiętam 2,3 dni przed inicjacją nie piłam kawy, mocnej herbaty.
Żadnych specjalnych przygotowań nie robiłam a jedynym zaleceniem , ale to już było po, żeby pić około 1-2 litra dziennie niegazowanej wody.
Po inicjajcji następuje umowny 21 dniowy okres oczyszczania organizmu z toksyn , złogów i nie tylko, ale różnie to trwa i jest to raczej sprawa indywidualna :) dlatego dobrze jest wspomóc organizm w procesie oczyszczania pijąc wodę.

autor: Darnok » 2005-09-01, 19:28

Jak długo trwała (inicjacja) i czy trzeba było się specjalnie przygotować?

autor: Zuzia » 2005-09-01, 17:01

Darnok to co piszesz o dotknięciu przez brodatego faceta :lol: / mój nie jest brodaty / i już jesteś w Reiki to ogromny skrót... chodzi Ci o techniczną stronę inicjacji?
więc tak :) inicjacja odbywa się poprzez dotyk, na odległość się nie da :?
spokojnie to tylko kilka punktów na ciele.

W trakcie inicjacji twoje ciała energetyczne i czakry zostają oczyszczone i zharmonizowane tak abyś mógł bez problemu korzystać z przepływu energii REIKI, następnie zostajesz dostrojony do energii REIKI tak abyś mógł przekazywać ją sobie oraz innym.
Czy o to Ci chodziło? jeżeli nie chętnie odpowiem na inne pytania.

autor: Darnok » 2005-09-01, 15:19

chodziło mi o ciebie np. Jakiś brodaty facet położył na mnie ręke i puff jestem reikowcem :) o to mi w chodzi :)

autor: Zuzia » 2005-09-01, 11:14

Darnok :)
chodzi co o to jak wyglądała moja inicjacja? ależ tak samo jak wszystkich którzy są w Reiki tak bym to określiła. Inicjacji dokonuje mistrz/nauczyciel Reiki.

Zakres szkolenia według systemu Usui, opartego na linii przekazu M.Usui - Ch.Hayashi - H.Takata - P.Lei Furumoto obejmuje trzy stopnie Reiki. Tylko trzy i każdy z nich jest jednorazowym aktem, bez podziału na stopnie-etapy. Wspominam o tym dlatego, bo niektóre inne systemy stworzyły własne cykle, wydzielając znacznie więcej stopni. Nie są one ani lepsze ani gorsze. Są inne.

Do omawianego systemu należą więc stopień pierwszy, drugi i trzeci (tzw. mistrzowski)

Po pierwszym stopniu często pojawiają się choroby, na które wcześniej chorowaliśmy (w bliższej lub dalszej przeszłości). Są one przyblokowane, podleczone, na skutek minionych terapii, a teraz Reiki je kuruje do końca. Stąd objawy chorób nie są chorobami samymi w sobie, ale efektem wymiatania ich z organizmu.
Osoby postronne śmieją się z Reikowców, że oni nie chorują, tylko się oczyszczają. I tak jest w rzeczywistości. Wystarczy wykonać kilka zabiegów, a Energia płynąc przez przekazującego uaktywnia te same strefy co u pobierającego. Jeżeli były w tej strefie problemy, następuje oczyszczenie.
Czym więcej zabiegów wykona się, tym głębiej i mocniej sięga oczyszczanie.

Poza oczyszczaniem fizycznym następuje też oczyszczanie na planie psychiczno-duchowym. Niekiedy trudno je rozdzielić. Na czym to polega ? Pojawiają się niespodziewane ataki płaczu lub śmiechu, uaktywniają się nadmierne emocje i stresy, zaszłe i głęboko ukryte lęki i żale. Wszystkie one, i nie tylko one, podobnie jak fizyczne objawy znikają, zabierając ze sobą to, co było wydalane: złogi, emocje, stresy... .

Każdy ze stopni wiąże się z odpowiednim poziomem energetycznym tj. im dalej tym bardziej jesteśmy "udrażniani" na odbiór energii.

Nie wiem czy o to Ci chodziło? wiem, że to tak w ogromnym skrócie, ale jeżeli coś nie jest jasne pytaj :D

autor: Darnok » 2005-08-30, 18:46

zuzia:Opisz dokładnie jak wyglądała twoja inicjacja, bo bardzo mnie to interesuje :)

autor: Ivellios » 2005-08-30, 15:40

Juicy pisze:TRZYMAJCIE się Z DALA OD REIKI...
To ja zadam pytanie: co może być złego w Reiki :?: :?

autor: Zuzia » 2005-07-16, 22:48

Ależ ja się nie śmieję :o źle mnie zrozumiałeś...dlaczego uważasz, że nie znam żadnego kodeksu moralnego :shock:
Być może źle odczytałeś to co powiedzialam na temat wykorzystania Reiki, ale przecież ta energia to nie tylko leczenie i skoro praktykujesz Reiki to wiesz, że tak jest. Po przejściu inicjacji zmienia się jakość Twojego życia, pewne rzeczy przychodzą Ci łatwiej, są dla Ciebie szybciej osiągalne.
Uważasz, że zachodnia linia przekazu jest zła? być może :? tutaj zdania są podzielone, ale ja byłam inicjowana przez mistrza z tradycyjnej linii przekazu i jest on członkiem Reiki Alliance z linii pani Takaty a więc mocno tradycyjnej.
Dlaczego uważasz, że jeżeli używam energii i symboli Reiki do tego, żeby było mi lepiej to moje dzialanie będzie osłabione? nie rozumiem tego :?

REIKI

Starożytna Sztuka uzdrawiania i przywracania harmonii ciała i umysłu, ponownie odkryta w Japonii w XIX wieku przez mnicha dr Mikao Usui. Reiki oznacza uniwersalną energię, którą wypełniona otaczającą nas przestrzeń. Jest naturalną energią uzdrowicielską, spływa w pełnej mocy i skoncentrowanej formie przez ręce. Nakładający ręce jest tylko pośrednikiem w przekazywaniu tej energii i nie zostanie mu nic odebrane, przeciwnie jest on również wzmacniany i wzbogacany energetycznie. Reiki jest bezwyznaniowe, wspiera i wspomaga wszelkie inne praktyki duchowe i medyczne, doprowadza do równowagi ciało i umysł.

System składa się z 4 stopni ( istnieją wersje 3 stopniowe gdzie 3 i 4 uczone są razem)

I. Stopień- twoje ciała energetyczne i czakry zostają oczyszczone i harmonizowane tak abyś mógł bez problemu korzystać z przepływu energii REIKI, następnie zostajesz ?dostrojony ? do energii REIKI tak abyś mógł przekazywać ją sobie oraz innym potrzebującym, zajęcia trwają dwa pełne dni, ponadto poznasz historię ponownego odkrycia systemu, jego pochodzenie, podstawowe układy tzw. BIOMASAŻU REIKI, zagadnienia BHP pracy z energią, oraz metody pomocnicze poprawiające działanie terapii

II. Stopień- Twoja łączność z energią REIKI zostaje pogłębiona, przepływ energii zwiększony, ze względu na to wskazana jest minimalna 3 miesięczna praktyka z możliwościami uzyskanymi na I stopniu. Chodzi o adaptację systemu energetycznego do zwiększonego przepływu energii. Ponadto dostajesz specjalne narzędzia do pracy z energią tzw. SYMBOLE REIKI.

Służą one wzmacnianiu przepływu energii, usuwania mentalnych PRZYCZYN chorób, oraz do wykonywania zabiegów REIKI na odległość bez względu na dzielącą odległość. Ponadto poznasz tzw. Pozycje specjalne w BIOMASAZU REIKI pomagające w uzdrawianiu specyficznych dolegliwości.

Stosując wiedzę z tego stopnia i uzupełniając ją sukcesywnie o wiadomości na temat pracy z energią możesz praktykować uzdrawianie nawet dla osób z poza twego kręgu rodziny i znajomych.

III. Stopień- Maksymalne otwarcie na częstotliwość wibracji energii REIKI

Dostajesz także SYMBOL MISTRZOWSKI zastępujący w użyciu wszystkie 3 poprzednie symbole a także dający ci natychmiastowy dostęp do pełni mocy Energii Reiki jaką jesteś w danym momencie przetworzyć przez swoje ciało.

MISTRZ NAUCZYCIEL REIKI- po tym stopniu masz prawo i możliwości przekazywanie DARU REIKI innym. Wymagany minimum rok pracy z II lub III stopniem jednakże prowadzący zastrzega sobie możliwość wybierania osób na ten stopień (weryfikacja umiejętności, postawy etycznej i dojrzałości wwenętrznej), poza tym jest to już duża odpowiedzialnośc i nie powinno się podejmować decyzji o nauczaniu ad hoc.

autor: intraneus » 2005-07-16, 00:52

Heh ok, ale i tak twoje działanie bedzie osłabione, a przynajmniej słabsze, skąd nie bedziesz o tym wiedziała bo nie bedziesz wiedziała co oznacza silne.
Smiej się dalej, jeden porzytek z tego przyjdzie, nie moja wina ze nie znasz zadnego kodeksu moralnego, tak smiej się dalej, heh masz tą swoją zachodnią linie przekazu...

autor: Zuzia » 2005-07-07, 19:15

a kto powiedział, że tylko do takich celów :shock:
Iluminare :D
cele duchowe a i owszem, ale liczy się również to co dzieje się w Twoim życiu TU i Teraz - to jest ważne :grin: i nie mów o działaniu, że będzie słabe i ograniczone bo co?
bo np. Kamilka zastosuje Reiki żeby poprawić jakość swojego życia, dnia codziennego :) i dobrze o to tu chodzi :lol: teraz ma jej być dobrze, wygodnie a nie w zaświatach :grin:
gdzie jest napisane , że Reiki to ma być tylko leczenie, uzdrawianie? to obiegowa opinia bardzo powszechna zresztą ja z energią Reiki robię coś innego i co?
jeżeli dla jednych celem jest uzdrawianie poprzez Reiki dla mnie przy okazji jest poprawa swojego życia, realizacja marzeń :D

Kamilko droga jest prosta I stopień Reiki, drugi itd... :D

autor: intraneus » 2005-07-07, 15:38

O jej tylko nie chciej wykorzystywac ReiKi tylko do takich celów :P, ja wykorzystuje to do celów duchowych (teraz se myślą "o jeju co za maniak ) bo zobaczysz jakie twoje działanie bedzie słabe i ograniczone.

autor: Zuzia » 2005-07-03, 23:31

a no tak :) głupi przykład pewnie , ale wyobraź sobie taką sytuację chciałabyś poznać jakiegoś fajnego chłopaka :) wysyłasz symbole Reiki na znalezienie go i czekasz.
W zależności od Twoich wymagań trwa to dłużej lub krócej.

Tylko taka mała uwaga nie zawsze nasze życzenia są spełniane w sposób w jaki tego oczekujemy. Reiki to energia, która zawsze "idzie" i spełnia nasze życzenia tylko, że wie lepiej co dla nas jest w danym momencie najlepsze i może się okazać, że spotkamy innego chłopaka niż sobie życzyliśmy chociaż zwykle jest to tak, że okazuje się on najlepszym dla nas w danym momencie. Zwykle tego nie wiemy w danym momencie możemy się rozczarowani a okazuje się, że Reiki wie co dla nas dobre.

autor: Zuzia » 2005-07-01, 00:55

czy możesz coś bliżej powiedzieć na temat linii wschodniej ?czy chodzi ci o tradycyjną linię Reiki Usui Ryoho?
A co do mistrza to masz dobrze bo zawsze możesz o wszystko natychmiast spytać :grin: chociaż ja uważam, że mój jest rzeczywiście wyjątkowy / nie mylić z guru / jest dla mnie tylko przewodnikiem niczym więcej...

Same inicjacje są oczywiście bardzo ważne bo służą coraz większemu otwieraniu naszych kanałów energetycznych no i symbole na II stopniu są kluczami otwierającymi wiele, ale równie ważna jest ciągła praca jaką się wykonuje już po nich.

Co do pytania Ivelliosa w czym pomogło mi Reiki to powiem krótko we WSZYSTKIM.
Jest skuteczne nie tylko w leczeniu, ale pomaga realizować swoje życzenia, usuwa problemy, pozwala pokonywać czas i przestrzeń, wpływać mentalnie na sytuacje, ludzi czyli zawiera w sobie możliwosć robienia wielu różnych rzeczy. Dla mnie najważniejsze jest to, że jest skuteczne. I ze wstydem :oops: przyznaję, że najczęściej wykorzystuję Reiki dla własnej wygody, zaspokojenia tego co chcę w danej chwili a nie do likwidowania dolegliwości zdrowotnych :?

autor: intraneus » 2005-06-28, 09:51

Przepraszam że dopiero teraz odpisuję ale nie zauwarzyłem tego wczesniej :| .
Moja nauka Reiki wyglądała tak, a raczej wyglada bo cały czas się ucze praktykując.
Dostałem inicjacje z lini wschodniej a nie zachodniej, i mistrz nawet nie musiał mi się za bardzo przyglądać, bo mistrzem jest i był mój dziadek :D .

[ Dodano: Sro 29 Cze, 2005 ]
A no jeszcze jedno, prawdziwe kursy tzn nie tylko inicjacja, ja bym się cieszył na twoim miejscu takiego mistrza, bo na zachodzie i u nas to rzadkość :D .

czarna magia

autor: Zuzia » 2005-06-16, 23:29

Kami...
o inicjacjach czasami ktoś mówi "kurs" , ale jaki to kurs który zwykle trwa 2 dni po 6-8 godzin.
A co do czarnej magii no cóż:? Reiki nie jest żadną magią to jest energia dobra, miłości a od siebie dodam, że jak dla mnie to dodatkowo "skuteczności"
a feee :lol:
brzydko to okresliłam.

prawdziwe kursy

autor: Zuzia » 2005-06-13, 21:04

Iluminare co to znaczy prawdziwe kursy?
nie wiem kto cię inicjował i co do czasu inicjacji to zgoda :)trwa to tyle ile napisałeś;
mój Mistrz /Reiki Usui Ryoho/zanim zdecydował się inicjować w I stopień Reiki grupę osób przez dwa tygodnie bacznie się im przyglądał i dzień po dniu wprowadzał nas w świat Reiki, historię, znaczenie dopiero wtedy inicjował nas w I stopień.
Wtedy sądziłam, że to jest normą teraz wiem, że nie:? a jak to wyglądało u Ciebie?

Na górę