Okulary ajurwedyjskie

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Okulary ajurwedyjskie

Re: Okulary ajurwedyjskie

autor: Hella » 2019-03-14, 14:49

Ja uważam, że takie okulary mogą działa, bo wiele razy spotkałam się z czymś takim, że ćwiczenia na oczy pomagały skorygować wzrok. Oczywiście, to zależy od tego, jaki rodzaj wady wzroku mamy. Gdy ćwiczy się mięsień rzęskowy, który utrzymuje soczewkę to jak najbardziej.
Nie wiem czy wiecie, ale okulary dla osób z wadą wzroku nie są lecznicze. One rozleniwiają soczewkę, bo ułatwiają widzenie bez jej angażowania. Dlatego wada się potem z reguły pogłębia.

Re: Okulary ajurwedyjskie

autor: opa » 2018-06-24, 12:38

Nie ważne że okulary może nie mają najatrakcyjniejszego wyglądu, ale ważne jest to, że pomagają. Poza tym okulary te nie mają tylko za zadanie korygować wzrok, ale również pomagają ukoić zmęczenie i ból wywołany wysiłkiem na przykład pracą przed komputerem. Okulary ajurwedyjskie mają za zadanie, korygować wady za pomocą wymuszania na oku ciężkiem pracy mięśniowej, pobudzają oczy do treningu,dzięki czemu ich ukrwienie wzrasta. Po informacje na ten temat odsyłam tutaj https://naturalnemetody.pl/okulary-ajur ... ie-opinie/ , wszystko jest świetnie i zrozumiale opisane. Uważam, że okulary działają przy regularnym ich stosowaniu.

Re: Okulary ajurwedyjskie

autor: katrina65 » 2012-12-30, 17:36

Jakiś czas temu zakupiłam też takie okulary, nosiłam je przez parę godzin dziennie, ale zanim zauważyłam jakąś różnicę musiałam przerwać noszenie ich bo wystąpiły u mnie silne bóle głowy

Re: Okulary ajurwedyjskie

autor: Smerfastyczny » 2012-11-18, 00:00

Słyszałem o tych okularach. Tak się składa, że zakupił je sobie mój kumpel, który na co dzień pracuje jako rehabilitant i czasami zagłębia się w medycynę niekonwencjonalną. Jak mój kolega twierdzi, nie chodzi w nich wszędzie, tylko używa je np. do czytania. Twierdzi, że są bardzo skuteczne ponieważ naturalnie zmuszają i pobudzają wzrok, a tym samym wada wzroku usuwa się sama w sposób naturalny.

To jego zdanie. Moje jest takie, że gdyby te okulary byłyby naprawdę tak skuteczne, to lekarze okuliści przepisywali by je zamiast normalnych, soczewkowych, szklanych. Zgadzam się z Glazery. A jeśli masz wątpliwości, to najlepiej zrobisz, jak się zapytasz o nie swojego okulisty. Również pozdrawiam :)

Re: Okulary ajurwedyjskie

autor: Darnok » 2012-11-17, 23:51

Ponoć pomagają, ale w przypadku lekkich wad, bo wymuszają pracę mięśni w gałce ocznej. Ogólnie patent w nich jest taki, że przez te małe szczeliny wpadają promienie prostopadle dla oka. Jeżeli masz krótkowidztwo, to zdejmij okulary, zrób sobie taką małą dziurkę z palców (kciuk i palec wskazujący najlepiej się nadają) i zobacz, że kosztem szerokiego widzenia poprawia się wzrok. Jeżeli to mylisz z leczeniem, to możesz sobie wmówić kłamstwo.

Re: Okulary ajurwedyjskie

autor: Glazery » 2012-11-17, 22:31

Wiesz, nie chcę Cię martwić ale wg mnie te okulary po pierwsze troszkę śmiesznie by wyglądały, a po drugie gdy nie masz zeza raczej mało Ci pomogą. To jest moja opinia ale wiesz, możesz się z nią nie zgadzać... :D Sądzę, że tutaj lepiej zastosować tradycyjne leczenie, jak zwykłe soczewki czy szkła. To powinno być bardziej skuteczne :) Pozdrawiam :)

Okulary ajurwedyjskie

autor: charline » 2012-11-13, 18:27

Jakiś czas temu wpadł mi artykuł o okularach ajurwedyjskich. Zastanawiam się nad ich kupnem bo według tego co się o nich pisze mogą skorygować wady wzroku nawet jak lekarze na to szans nie dają. Czy ktoś może ma takie okulary? co o nich sądzicie? Czy warto?

Na górę