Czy kosmici zaprogramowali nasz wszechświat?

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Czy kosmici zaprogramowali nasz wszechświat?

Re: Czy kosmici zaprogramowali nasz wszechświat?

autor: Słowianka » 2017-03-29, 12:15

Wiesz co jest najbardziej podejrzane w tej teorii? To, że kompletnie wszystko można w ten sposób wyjaśnić. Wszystkie religie, filozofie itp.
To o czym piszesz jest logiczne. Ale to, że coś jest logiczne wcale nie oznacza, że jest prawdziwe.
Dyskusja na ten temat nie ma jednak najmniejszego sensu. To jest teoria i dopóki nie zostanie udowodniona, nie jest prawdziwa.
Ja wierzę w rzeczy udowodnione. Dopuszczam praktycznie wszystko, ale nie wierzę, dopóki sama nie zbadam lub nie dostanę dowodów.

Re: Czy kosmici zaprogramowali nasz wszechświat?

autor: Gorti » 2017-03-27, 18:34

Odwracając pytanie - po co ludzie marnują całe swoje życie na tworzenie gier komputerowych, w których symulują życie różnych istot? Robią to z pasji, ciekawości, a także dla pieniędzy. Wg futurologów już za kilkanaście lat będziemy w stanie niejako uploadować się do różnych gier komputerowych i będziemy się czuli tak jakbyśmy w nich przebywali. Czysta rozrywka. Moc obliczeniowa dziś może się nam wydawać marnotrawstwem, ale tak samo 100 lat temu myślano o mocy silników, które zabiorą człowieka na Księżyc. Poza tym jest jeszcze kwestia bezpieczeństwa, aby uniknąć kosmicznej kolizji.

Re: Czy kosmici zaprogramowali nasz wszechświat?

autor: Słowianka » 2017-03-27, 15:42

Gorti pisze:Przecież hipotezę symulacji na poważnie analizują najlepsi współcześni naukowcy ;]

Twoje pytanie pomijam. Udam, że go nie przeczytałam. :roll:

Analizują, bo dostali ciężkie pieniądze od bogaczy, którzy pomylili gwiazdy z ich odbiciem na tafli jeziora...
Ale niech analizują. Jestem zwolenniczką tego, by badać wszystko i w każdą stronę.

Tylko, tak jak ludzie doszli do tego, że nie możemy być sami w kosmosie, bo byłoby to straszne marnotrawstwo przestrzeni. Tak samo powinniśmy dojść do wniosku, że tworzenie takiej symulacji byłoby strasznym marnotrawstwem mocy obliczeniowej. Po co symulować życie kurczaka, skoro można go wyhodować i obserwować?

Re: Czy kosmici zaprogramowali nasz wszechświat?

autor: Gorti » 2017-03-27, 15:12

Jakie to prawdy na temat natury wszechświata zgromadziła do tej pory ludzkość? Przecież hipotezę symulacji na poważnie analizują najlepsi współcześni naukowcy ;]

Re: Czy kosmici zaprogramowali nasz wszechświat?

autor: Słowianka » 2017-03-27, 15:05

Kolejna techno bajka 21 wieku...
Nie jestem w stanie pojąć dlaczego ludzie odwracają się od prawd zgromadzonych przez ludzkość na rzecz teorii, których i tak nie da się udowodnić ni sprawdzić. Oświecenie jest na wyciągnięcie ręki dla każdego! Wystarczy chcieć. Proponuję najpierw wrócić do korzeni, naszych Słowiańskich. A dalej np. przez Hermetyzm aż do oświecenia. I nagle okaże się, że żaden obcy nie zrobił z nas wielkiej gry mmo :D Wiele rzeczy się okaże... Polecam!

Czy kosmici zaprogramowali nasz wszechświat?

autor: Gorti » 2017-03-27, 14:33

Czy kosmici stworzyli komputerowo nasz wszechświat a jeśli tak to dlaczego mieliby to zrobić? Skoro my już tworzymy wirtualną rzeczywistość to być może dawno, dawno temu jakaś cywilizacja doszła do takiego poziomu rozwoju, że była w stanie tego dokonać. Być może przedstawiciele tej cywilizacji wygenerowaliby taki wszechświat dla rozrywki, a może po to aby zabezpieczyć swoją przyszłość i uniknąć jakiejś kosmicznej katastrofy. To co najbardziej fascynuje w takich rozważaniach to próba odpowiedzi na pytania dotyczące najbardziej zamierzchłej przeszłości. Dlaczego powstawały kolejne wirtualne wszechświaty? Czy kiedyś powstała pierwsza symulacja? A jeśli tak to kto ją zaprogramował i czy żył w 'fizycznym' wszechświecie-matce?

https://www.youtube.com/watch?v=jVHRmIGCZ34

Na górę