Trzęsienia Ziemi - przedsionek Argamedonu ?

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Trzęsienia Ziemi - przedsionek Argamedonu ?

Trzęsienia Ziemi - przedsionek Argamedonu ?

autor: Misiakuleczka » 2016-08-24, 11:58

Może być tak że trzęsienie Ziemi jest karą Bożą za grzechy ludzi. Bo czy Pan Bóg nie potrafi powstrzymać trzęsienia Ziemi? A ileż było trzęsień po Ziemią, które pan Bóg wyhamował i nawet nie wiemy o nich, bo nic się nie stało.

Re: Trzęsienia Ziemi - przedsionek Argamedonu ?

autor: Dagmara » 2013-03-16, 19:16

Jest niemożliwe, aby silne trzęsienie ziemi trwało przez godzinę.
Tak jak Arek pisze płyty tektoniczne nie wytrzymałby takiego silnego napięcia.

Re: Trzęsienia Ziemi - przedsionek Argamedonu ?

autor: Arek » 2013-03-13, 00:03

A jeżeli będą trwać godzinę
O ile się nie mylę to takich jeszcze nie było i raczej niemożliwe. Ale przypuśćmy taką możliwość. Warunki sprzyjały że napięcie płyt tektonicznych wzrastało i wzrastało, kurcze, musiało bardzo długo wzrastać jeżeli to ma być godzinne trzęsienie........hmmm, nie znam się,, ale grubość i złożenie płyt chyba nie wytrzymałoby takiego napięcia dlatego szybko pękają i tręsienia w zasadzie dlatego nie trwają długo

Re: Trzęsienia Ziemi - przedsionek Argamedonu ?

autor: marika » 2013-03-11, 12:54

no ale zmieniający się klimat może doprowadzić do różnych nietypowych sytuacji, więc wszystko jest możliwe. poza tym świat się zmienia i Ziemia też, więc dlaczego miałoby się nie porobić w klimacie tak, że zaczęłyby występować anomalie. poniekąd już występują np. gigantyczne opady śniegu w Japonii!

Re: Trzęsienia Ziemi - przedsionek Argamedonu ?

autor: Spooky Fox » 2012-12-02, 03:01

Argamedon? What is that shit?! o_O

Te trzęsienia ziemi to tylko pic na wodę. Znaczy się, nie same trzęsienia, bo one prawdziwsze już nie będą, ale to wszystko, czym karmią nas media.

Czy nie zauważyliście, co się dzieje? Przecież to jakaś żenada! Koncern samochodowy, telefonia komórkowa, nawet pier*olone firmy sprzedające tekstylia wciskają Nam, że Majowie się mylili i żebyśmy kupili ich super-duper-mega zajebiste rzeczy jeszcze przed 21 grudnia...

To jest jedna, wielka kasiora. Nic się nie dzieje i nic się nie stanie. Trzęsienia były zawsze, tak samo jak tsunami, wojny, huragany i cała reszta.

Re: Trzęsienia Ziemi - przedsionek Argamedonu ?

autor: Smerfastyczny » 2012-11-29, 20:11

Zgadzam się z Ivelliosem. Coraz więcej osób interesuje się takimi rzeczami, a więc rośnie popyt. Skoro jest popyt, to zawsze się ktoś znajdzie, kto będzie chciał na tym zarobić.

Re: Trzęsienia Ziemi - przedsionek Argamedonu ?

autor: Ivellios » 2012-11-29, 02:51

Media karmią nas takimi obrazkami, bo to się po prostu świetnie sprzedaje, i tyle. Szczególnie w takim okresie gdy zbliża się data 21 grudnia 2012... tego katastroficznego shitu będzie jeszcze sporo...

Re: Trzęsienia Ziemi - przedsionek Argamedonu ?

autor: HrabinaPL » 2012-11-27, 16:15

Ostatnio w TV bardzo dużo jest filmów katastroficznych związanych z trzęsieniami ziemi zapowiadających " koniec swiata " .Czyżby media poprzez te filmy przygotowują nas do ewentualnej katastrofy ?
Czy trzęsienia ziemi, które zdarzają się coraz częsciej i są coraz to silniejsze, to zapowiedź " Argamedonu " ? Sama nie wiem ile w tym prawdy.

Trzęsienia Ziemi - przedsionek Argamedonu ?

autor: UFOszaman » 2012-10-13, 19:03

Nagłe i potężne ruchy zmieniające oblicze powierzchni planety są dziełem trzęsień ziemi - jednego z najgroźniejszych zjawisk naturalnych.Gdy nawiedzają wielkie miasta, ich skutki są szczególnie dramatyczne.
Trzęsienie ziemi należy do najbardziej niszczących zjawisk naturalnych na Ziemi.Jego siła może 10 000 razy przewyższyć siłę bomby atomowej, zrzuconej na Hiroszimę w 1945 r.
Ta potęga sił przyrody sprawia, że grunt zachowuje się jak pokład statku na morzu.W zależności od siły trzęsienia ziemi, podłoże może łagodnie falować lub gwałtownie unosić się w górę i w dół.
Niekiedy fale sejsmiczne mogą powodować poziome przesuwanie się gruntu.
Średnio wstrząsy trwają na ogół nie dłużej niż kilka sekund, ale niektóre trwają parę minut lub dłużej.
A jeżeli będą trwać godzinę ...? Co zrobić, jak się ratować ?

Na górę