Czy istnieją?

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Czy istnieją?

Re: Czy istnieją?

autor: Arek » 2015-09-05, 02:21

Tutaj zebrane informacje archeologów o wampirach w Polsce i Europie:

http://www.paranormalne.eu/forum/topic/ ... ntry122682

Re: Czy istnieją?

autor: Ivellios » 2015-06-17, 18:04

Ale jaki to był materiał? Czy jesteś w stanie podać przynajmniej jego tytuł lub źródło?

Re: Czy istnieją?

autor: paraparapet » 2015-06-17, 14:18

Kiedyś czytałem poważny materiał naukowy w którym dowodzili, że rasa wampirów mogł kiedyś naprawdę istnieć :)

Re: Czy istnieją?

autor: Jamboree18 » 2014-11-30, 22:10

Hej! Oglądałam wczoraj ciekawy dwugodzinny dokument (paradokument) "Tajemnice Wampirów" na Tv4 lub Pulsie. Pomijając wiele fajnych historii (autentycznych czy nie) ludzie wypowiadali się tam, że pierwsze wzmianki o wampirach pojawiły się już w starożytnych Chinach. Ktoś, coś? Nie dałam rady sprawdzić autentyczności. Internet jest zalany forum i blogami oczarowanych Zmierzchem i czym tam jeszcze nastolatek, co bardzo utrudnia znalezienie jakichkolwiek informacji bazujących na legendach i trochę bardziej autentycznych historiach.
To tak na odświeżenie tematu ;)

Re: Czy istnieją?

autor: Arek » 2014-05-21, 01:51

Ludzie już od długiego dawnego czasu wierzyli w wampiry , i takich osobników w odpowiedni sposób grzebano co w pełni potwierdzają wykopaliska archeologiczne.
Ja osobiście myślę że to niektórym ludziom przypisywano takie cechy, za takich ich uważano , a za każde nieszczęście które wydarzyło się we wsi szukano winnego i kara spadała na tych odmieńców. A jak przyszło do ukatrupienia takiego to wiara była tak głęboko zakorzeniona że chowali go w specifyczny sposób a usta wypełniali kamieniami , itd. itp.
Czy byli winni tragedi, czy też nie to trudno niekiedy ustalić. Ale o czym tu wiele gadać, niektóre cechy ciała człowieka które dzisiaj nazywamy chorobami kiedyś były całkiem inaczej uznawane....i tak powsały "wampiry " albo "giganci"

Re: Czy istnieją?

autor: reika » 2014-05-16, 19:58

Szczerze myśle, że nie istnieją. Chociaz kto wie ja musze zobaczyc, to moze uwierze ;D

Re: Czy istnieją?

autor: Vampirio » 2011-05-23, 19:15

A najbardziej ponaginane jest to, że podobno była też żoną Lucyfera.

Re: Czy istnieją?

autor: Spooky Fox » 2011-05-23, 19:10

stellamystica pisze:Ha ha ha :D Przed, czy po udomowieniu psa? Boże, co za bzdura.
Jak widać, ludzie o wątłych informacjach zapewne myślą, że wampiry powstały wraz z książką Stokera. Otóż WRONG!. Nie mam tak obszernych informacji jak blood luna, ale śmiem twierdzić, że wzmianki o wampiryźmie mogły powstać w tym okresie. Oczywiście nazwać przez ówczesnych ludzi mogło to się "ugha-bugha", ale sam mit jest o wiele, wiele, wiele starszy niż biblia.

A co do Lilith - to chyba zależy. Według porównań z biblią, Lilith miała być matką wszystkich wampirów i pierwszą żoną Adama. Ale nie pytajcie się mnie, co, jak, dlaczego i po co. Bo to wszystko jest tak samo mocno ponaginane jak i biblia.

Re: Czy istnieją?

autor: leszek » 2011-05-23, 18:04

Chcecie wiedzieć jak naprawdę mają się wampiry? Poczytajcie "Wampir z M-3" Pilipiuka :P :P :P

Re: Czy istnieją?

autor: Vampirio » 2011-05-23, 16:40

Lilith miała być, żoną Adama. Byli stworzeni jednocześnie. Jednak nie odpowiadało jej to a jej mąż nie umiał jej zaspokoić. Wtedy odeszła z raju a Bóg stworzył Ewę z żebra Adama, żeby była mu poddana. Ta historia jest dłuższa ale nie będe pisał jej całej ponieważ temat nie jest o Lilith, chociaż jest uważana za matkę wampirów.

Re: Czy istnieją?

autor: katerinajozwiak » 2011-05-23, 16:33

stellamystica pisze:
blood.luna pisze:Mit o wampiryzmie powstał jeszcze w paleolicie tak na dobrą sprawę
Ha ha ha :D Przed, czy po udomowieniu psa? Boże, co za bzdura.
Nie wiem o historiach az z paleolitu czy neolitu ale czy nie bylo tak ze Lilith pila ludzka krew? wiec skoro ona miala byc matka wszystkich demonow no to chyba od niej się wszystko zaczelo ?? w takim razie pytanie kiedy pojawila się Lilith ??

Re: Czy istnieją?

autor: DanaS » 2011-03-25, 13:42

Loona, a mogę wiedzieć skąd ta informacja o paleolicie? Na ścianie wymalowali "Draculę" w obrazkach?

Re: Czy istnieją?

autor: blood.luna » 2011-03-23, 22:27

Mit o wampiryzmie powstał jeszcze w paleolicie tak na dobrą sprawę, więc nie wiem, jaki może mieć cel porównywanie go do Biblii, która jest stosunkowo naprawdę młodym zapisem.

Re: Czy istnieją?

autor: anka57 » 2010-10-27, 17:49

Beowulf pisze:co do wampirów-krwiopijców, byłbym ostrożny, bo podobnie jak Teolog myślę, że to tylko mit, lub legenda oparta na pojedynczych przypadkach z zamierzchłych czasów :)
zgadzam się
mimo wszystko myślę, że jak się człowiek uprze to wszystko udowodni,
co nie oznacza, że należy w to wierzyć

Re: Czy istnieją?

autor: Dagmara » 2010-10-27, 00:27

Popieram DanaS wypowiedź, to, że ktoś uważa siebie za wampira wcale nie musi oznaczać iż osoba ta cierpi od razu na schizofrenię.

Re: Czy istnieją?

autor: Beowulf » 2010-10-26, 23:37

Powtarzam, że mam nick Beowulf nie Belfer, nie wiem co sobie ubzduraliście :( ! DanaS, Rów Mariański ma tyle wspólnego z Biblia, ile łóżko wodne z gwiazdami, czyli nic, więc porównanie to jest zupełnie nie na miejscu :)

,,Energetyczne" wampiry mogą istnieć, jak sama nazwa wskazuje wysysają energię z ludzi, ale co do wampirów-krwiopijców, byłbym ostrożny, bo podobnie jak Teolog myślę, że to tylko mit, lub legenda oparta na pojedynczych przypadkach z zamierzchłych czasów :)

Re: Czy istnieją?

autor: DanaS » 2010-10-26, 19:57

Rów Mariański też ma wielką głębię. Każdemu może się ubzdurać, że jest wampirem. Są grupy, które poprzez "pranie mózgu" wmówią Ci to, w co chcą żebyś uwierzył. Nie jest powiedziane, że trzeba mieć schizofrenię (jak podkreśliłeś w nawiasie), żeby uważać się za wampira. Nie wszystko na świecie da się wytłumaczyć belfrem od fizy, Biblią albo schizofrenią.

Na górę