Piekło

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Piekło

Re: Piekło

autor: rias » 2020-05-19, 10:01

Co do tematu to w wielu programach ludzie którzy przebyli śmierć kliniczną wypowiadają się ,że widzieli świetlisty biały tunel i zazwyczaj potem trafiali na zieloną zalesioną wyspę spotykając tam krewnych, ale są też inne relacje w mniejszej części np. pewien chirurg ,który przebył śmierć kliniczną wypowiadał się ,że wcale nie trafił "do wspaniałej zielonej krainy" w której spotkał krewnych, tylko do brudnego błotnistego miejsca w którym nic nie rosło i z pod ziemi i zewsząd było tylko słychać strasznie głośne dudnienie jakby bębnów które odczuwał nie tylko uszami ale dźwięk ten przeszywał całe jego ciało jakby stał na koncercie przy kolumnach a nawet jeszcze gorzej miejsce z jego opisu przypominało trochę mordor z władcy pierścieni wszędzie mgła, opary, dym błoto, brudna ziemia i do tego ten dźwięk przeszywający całe ciało, jego relację pokrywały się z innymi relacjami, osób które przeżyły śmierć kliniczną oczywiście głównie z tymi "którzy nie trafili na zieloną szczęśliwą wyspę". A co do swoich doświadczeń ,też mogła bym się odnieść, ale nie chcę bo po prostu się wstydzę.

Re: Piekło

autor: Willow » 2020-05-19, 01:05

Według mnie Piekło istnieje

Re: Piekło

autor: arsen » 2020-05-18, 00:10

Dla mojej psychiki piekło (jako miejsce cierpienia pośmiertnego, zwłaszcza wiecznego i fizycznego) jest rażąco nielogiczne, ale religie takie jak katolicyzm czy islam uczą zupełnie inaczej. Logiczny dla niej jest jeden, jedyny, niepodzielny, niezmienny, niecierpiętliwy, niefizyczny (istniejący całkowicie poza czasem, przestrzenią, materią, energią, prawami fizyki - także innymi niż te w naszym Wszechświecie) Bóg, który stworzył wszystko, co nie jest Nim, z absolutnej nicości. Co mam zrobić? Przede wszystkim nie chcę iść do piekła, nie chcę być potępiony i chcę na wieki być zbawiony w szczęśliwości i bez cierpienia jakiegokolwiek.

Koran moja psychika uważa za gorszy od Biblii. Koran ma potężną "tajną broń" - liczbowe, literowe, naukowe "cuda" w jego oryginalnym tekście, jest tego mnóstwo w Internecie. W Koranie bardzo często pisze o strasznej karze dla części ludzkości. Ogień, Gehenna, cierpienie... Zadawanie cierpienia (także w celu kary), zwłaszcza czy przynajmniej fizycznego lub naprawdę dużego i strasznego, moja natura uważa za jeden z najgorszych grzechów, jaki może istnieć, za jedną z największych postaci zła, jaka może istnieć. I moja "heretycka" mentalność uważa religie oparte na Koranie za o wiele gorsze niż te oparte na Biblii. Szczególnie niebezpieczna wydaje się jej "nowa interpretacja Koranu", która głosi, że: był Wielki Wybuch, była makroewolucja, Wszechświat ma kilkanaście miliardów lat, Ziemia istnieje od ok. 4,5 mld lat, człowiek od ok. 200 tys. lat albo więcej, że nie było globalnego potopu za czasów Noego; że Biblia chrześcijan jest nieautentyczna i omylna; dużą rolę w przekonywaniu do Koranu dla tego nurtu zdają się stanowić domniemane cuda liczbowe, literowe i naukowe Koranu; dość często spotyka się nieuznawanie hadisów i innych pozakoranicznych źródeł za nieomylne (zwłaszcza w przypadku skrypturalistów, "Quran-only Muslims").

Re: Piekło

autor: Pandemonium » 2012-08-04, 15:01

^ Ach ten nasz kochany bożek, tak nas kocha :(

Re: Piekło

autor: Doctore » 2012-08-04, 14:36

Co do zdania religii Chrześcijańskiej o Piekle to jest mowa o cierpieniach fizycznych, np. o ogromnie i bez końca palącym ogniu, ale przede wszystkim mówi się iż największą karą ma być nieustające poczucie braku Boga i wybawienia czyli jednak cierpienia psychiczne.

Re: Piekło

autor: Iluzjonista » 2012-08-03, 15:58

Drevni Kocur pisze:Nie ma Boga = nie ma Nieba = nie ma Piekła :diabel:

Nareszcie ktoś napisał coś mądrego ;)

Re: Piekło

autor: Drevni Kocur » 2012-08-03, 09:20

Nie ma Boga = nie ma Nieba = nie ma Piekła :diabel:

Re: Piekło

autor: Spooky Fox » 2010-02-26, 14:26

Poeta2008 pisze:Wypada tylko przeprosić.
Czy ty sobie jaja z nas robisz? W kulki sobie chyba lecisz kolego.

A co, jeśli powiem, że jestem antysemitą, rasistą i ksenofobem? I powiem, że postęp ludzkości przyczynił się do tego, że wypuścili murzynów z ich globalnych wiosek, dzięki czemu mamy na świecie HIV, wirus Ebola i inne śmiertelne choroby?

Jeśli ja powiem, że Hitler był geniuszem, spotykam się od razu z nienawiścią do mojej osoby. A czym Hitler różnił się od inkwizycji? Czym wyprawa Hitlera pod Warszawę różniła się od wypraw krzyżowych?

Nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazic, że mówię, że Hitler miał dobrą wolę, próbując oczyścic świat ze wszelkiego brudu. Zostałbym zjedzony, zbanowany ja i wszyscy, którzy kiedykolwiek mnie widzieli. A jeśli powiem, że jestem chrześcijaninem? Nic. Dosłownie nic.

Mordowanie, torturowanie, palenie, topienie...

A wiesz może, co się stało z Templariuszami? Zostali zniszczeni w Piątek, trzynastego, bo robili się zbyt bogaci i według Filipa Pięknego i jego przybocznej świty, Templariusze mogli zagrozic chrześcijanom.

I ty mi mówisz, że wypada przeprosic? Jakby Hitler, albo Castro przeprosili teraz za wymordowanie tych wszystkich ludzi, to by coś zmieniło? Przeprosic? Za wymordowanie ludzi, którzy ośmielili się miec inną wiarę? Przeprosic?!

Poeta2008 pisze:Nie każdy dobrą nowinę uważa za dobrą i za realną co wcale nie znaczy że dobra nowina jest kłamstwem. Coś prawdą być chyba musi. Często nie wiadomo co jest prawdą a co jest kłamstwem bo kłamać i mówić prawdę mogą wszyscy, według własnej wolnej woli. Wielu powiedziało że Jezus Chrystus został wymyślony i nie przyjmą do wiadomości w ogóle niczego związanego z jego nauką. Twierdzą że cała jego nauka została zaczerpnięta ze starego testamentu albo że część jego nauki została wymyślona. Skąd się jednak wziął stary testament? Też wymyślili go ludzie? Skąd się natomiast wzięli ludzie? Tak wracamy do punktu wyjścia. Jedni mówią że było tak a inni że tak. Prawda jest jednak jedna ponieważ 2+2=4 a nie 345.
Wzwód prącia u Płetwala Błękitnego może trwac nawet do kilkunastu godzin, ale pogoda w Hiszpanii będzie bardzo padac, bo w Polsce, w ciągu najbliższych miesięcy, mają się odbyc kolejne wybory prezydenckie, które w panoramie mówili, że złapano kolejnych morderców, którzy ośmielili się, zaśpiewał przepiękny repertuar kina Silver Screen, w którym wczoraj zawalił się strop, zabijając nikogo, ale było bardzo głośno, bo ktoś odpalił czarny ciągnik...kupiłem czarny ciągnik...pojemnośc dwa czterysta...Prawda jest jednak jedna ponieważ 2+2=4 a nie 345.
_____________________________________

Twoja informacja i moja zawierają tyle samo ciekawych informacji.

Re: Piekło

autor: Spooky Fox » 2010-02-26, 13:34

Brak tolerancji, kolego? Ja to nazywam doinformowaniem. Są ludzie, którzy łykają wszystko, jak pelikany, a są ludzie, którzy chcą dowodów.

Pozwolę sobie przytoczyc i zmienic jeden z demotów, którego kiedyś zobaczyłem:

Wiara jest jak ogrodzenie. Żmija się prześlizgnie, tygrys przeskoczy, a bydło się chociaż nie rozchodzi.

Nie ma żadnych nowych tendencji religijnych. Nie ma żadnego braku tolerancji. Nie ma negatywnego podejścia do wiary chrześcijańskiej.

Jest tylko negatywne podejście do bzdur, które piszesz. To wszystko.

Jeśli namiętnie wierzysz w brodatego mężczyznę w niebie, który patrzy na Ciebie przez cały czas (tak, tak, nie tylko na Ciebie, ale na wszystkich JEDNOCZEŚNIE), mało tego: Bóg Cię kocha, ale mimo wszystko, jeśli nie będziesz żył według jego przykazań, wyśle Cię do piekła, gdzie będziesz się smażył, płakał i zgrzytał zębami przez wieki wieków o_O

CO TO JEST?! Zadaj sobie troszeczkę trudu, żeby postawic samemu sobie kilka pytań. To nie boli.

Re: Piekło

autor: Darnok » 2010-02-24, 23:15

Sama religia jest tylko narzędziem, pretekstem do przemocy, to człowiek mając świadomość tego, że jest może świadomie i bez powodu cudze życie odebrać.
Proszę też nie wyśmiewać co post Poety za fanatyczne zabarwienie jego postów- możecie się zdziwić żółtą kartką pod nickiem.
Poeto- jeżeli widzisz, że drażnisz ludzi zmodyfikowaną przez siebie nauką KK, to może przystopowałbyś trochę, co?

Re: Piekło

autor: Kryptozoolog » 2010-02-24, 19:59

Wiara to zbiorowa kontrola ludzi, by uczyć ich pod groźbą piekła jeszcze po śmierci zasad moralnych i etyki, chodź ci na górze tej wiary tego nie przestrzegają... w końcu są po to, by tylko inni im wierzyli i ich nastraszać.

PS: Nie widzę odpowiedzi

Re: Piekło

autor: Kryptozoolog » 2010-02-24, 19:56

A skąd wiesz że jest w piekle?
Miałeś wizję po maryśce czy ksiądz ci powiedział? (to nie ironia, na serio)
Nigdy nie popierałeś i nie popierasz morderstw ani ludobójstw, więc dziw że należysz do KK, z powodu którego i Islamu... ahh zresztą, najwięksi mordercy, oszuści i manipulatorzy i tyle.

Na górę