Piekło

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Piekło

Re: Piekło

autor: Pandemonium » 2012-08-04, 15:01

^ Ach ten nasz kochany bożek, tak nas kocha :(

Re: Piekło

autor: Doctore » 2012-08-04, 14:36

Co do zdania religii Chrześcijańskiej o Piekle to jest mowa o cierpieniach fizycznych, np. o ogromnie i bez końca palącym ogniu, ale przede wszystkim mówi się iż największą karą ma być nieustające poczucie braku Boga i wybawienia czyli jednak cierpienia psychiczne.

Re: Piekło

autor: Iluzjonista » 2012-08-03, 15:58

Drevni Kocur pisze:Nie ma Boga = nie ma Nieba = nie ma Piekła :diabel:

Nareszcie ktoś napisał coś mądrego ;)

Re: Piekło

autor: Drevni Kocur » 2012-08-03, 09:20

Nie ma Boga = nie ma Nieba = nie ma Piekła :diabel:

Re: Piekło

autor: Spooky Fox » 2010-02-26, 14:26

Poeta2008 pisze:Wypada tylko przeprosić.
Czy ty sobie jaja z nas robisz? W kulki sobie chyba lecisz kolego.

A co, jeśli powiem, że jestem antysemitą, rasistą i ksenofobem? I powiem, że postęp ludzkości przyczynił się do tego, że wypuścili murzynów z ich globalnych wiosek, dzięki czemu mamy na świecie HIV, wirus Ebola i inne śmiertelne choroby?

Jeśli ja powiem, że Hitler był geniuszem, spotykam się od razu z nienawiścią do mojej osoby. A czym Hitler różnił się od inkwizycji? Czym wyprawa Hitlera pod Warszawę różniła się od wypraw krzyżowych?

Nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazic, że mówię, że Hitler miał dobrą wolę, próbując oczyścic świat ze wszelkiego brudu. Zostałbym zjedzony, zbanowany ja i wszyscy, którzy kiedykolwiek mnie widzieli. A jeśli powiem, że jestem chrześcijaninem? Nic. Dosłownie nic.

Mordowanie, torturowanie, palenie, topienie...

A wiesz może, co się stało z Templariuszami? Zostali zniszczeni w Piątek, trzynastego, bo robili się zbyt bogaci i według Filipa Pięknego i jego przybocznej świty, Templariusze mogli zagrozic chrześcijanom.

I ty mi mówisz, że wypada przeprosic? Jakby Hitler, albo Castro przeprosili teraz za wymordowanie tych wszystkich ludzi, to by coś zmieniło? Przeprosic? Za wymordowanie ludzi, którzy ośmielili się miec inną wiarę? Przeprosic?!

Poeta2008 pisze:Nie każdy dobrą nowinę uważa za dobrą i za realną co wcale nie znaczy że dobra nowina jest kłamstwem. Coś prawdą być chyba musi. Często nie wiadomo co jest prawdą a co jest kłamstwem bo kłamać i mówić prawdę mogą wszyscy, według własnej wolnej woli. Wielu powiedziało że Jezus Chrystus został wymyślony i nie przyjmą do wiadomości w ogóle niczego związanego z jego nauką. Twierdzą że cała jego nauka została zaczerpnięta ze starego testamentu albo że część jego nauki została wymyślona. Skąd się jednak wziął stary testament? Też wymyślili go ludzie? Skąd się natomiast wzięli ludzie? Tak wracamy do punktu wyjścia. Jedni mówią że było tak a inni że tak. Prawda jest jednak jedna ponieważ 2+2=4 a nie 345.
Wzwód prącia u Płetwala Błękitnego może trwac nawet do kilkunastu godzin, ale pogoda w Hiszpanii będzie bardzo padac, bo w Polsce, w ciągu najbliższych miesięcy, mają się odbyc kolejne wybory prezydenckie, które w panoramie mówili, że złapano kolejnych morderców, którzy ośmielili się, zaśpiewał przepiękny repertuar kina Silver Screen, w którym wczoraj zawalił się strop, zabijając nikogo, ale było bardzo głośno, bo ktoś odpalił czarny ciągnik...kupiłem czarny ciągnik...pojemnośc dwa czterysta...Prawda jest jednak jedna ponieważ 2+2=4 a nie 345.
_____________________________________

Twoja informacja i moja zawierają tyle samo ciekawych informacji.

Re: Piekło

autor: Spooky Fox » 2010-02-26, 13:34

Brak tolerancji, kolego? Ja to nazywam doinformowaniem. Są ludzie, którzy łykają wszystko, jak pelikany, a są ludzie, którzy chcą dowodów.

Pozwolę sobie przytoczyc i zmienic jeden z demotów, którego kiedyś zobaczyłem:

Wiara jest jak ogrodzenie. Żmija się prześlizgnie, tygrys przeskoczy, a bydło się chociaż nie rozchodzi.

Nie ma żadnych nowych tendencji religijnych. Nie ma żadnego braku tolerancji. Nie ma negatywnego podejścia do wiary chrześcijańskiej.

Jest tylko negatywne podejście do bzdur, które piszesz. To wszystko.

Jeśli namiętnie wierzysz w brodatego mężczyznę w niebie, który patrzy na Ciebie przez cały czas (tak, tak, nie tylko na Ciebie, ale na wszystkich JEDNOCZEŚNIE), mało tego: Bóg Cię kocha, ale mimo wszystko, jeśli nie będziesz żył według jego przykazań, wyśle Cię do piekła, gdzie będziesz się smażył, płakał i zgrzytał zębami przez wieki wieków o_O

CO TO JEST?! Zadaj sobie troszeczkę trudu, żeby postawic samemu sobie kilka pytań. To nie boli.

Re: Piekło

autor: Darnok » 2010-02-24, 23:15

Sama religia jest tylko narzędziem, pretekstem do przemocy, to człowiek mając świadomość tego, że jest może świadomie i bez powodu cudze życie odebrać.
Proszę też nie wyśmiewać co post Poety za fanatyczne zabarwienie jego postów- możecie się zdziwić żółtą kartką pod nickiem.
Poeto- jeżeli widzisz, że drażnisz ludzi zmodyfikowaną przez siebie nauką KK, to może przystopowałbyś trochę, co?

Re: Piekło

autor: Kryptozoolog » 2010-02-24, 19:59

Wiara to zbiorowa kontrola ludzi, by uczyć ich pod groźbą piekła jeszcze po śmierci zasad moralnych i etyki, chodź ci na górze tej wiary tego nie przestrzegają... w końcu są po to, by tylko inni im wierzyli i ich nastraszać.

PS: Nie widzę odpowiedzi

Re: Piekło

autor: Kryptozoolog » 2010-02-24, 19:56

A skąd wiesz że jest w piekle?
Miałeś wizję po maryśce czy ksiądz ci powiedział? (to nie ironia, na serio)
Nigdy nie popierałeś i nie popierasz morderstw ani ludobójstw, więc dziw że należysz do KK, z powodu którego i Islamu... ahh zresztą, najwięksi mordercy, oszuści i manipulatorzy i tyle.

Re: Piekło

autor: Kryptozoolog » 2010-02-24, 19:40

Poeta2008 pisze:Chrześcijanie też prześladowani byli. Prześladowanie to również mozna nazwać ciemnotą ludzką. Wystarczy zresztą przypomnieć Cesarstwo Rzymskie. Myślę że byli o wiele bardziej okrutniejsi aniżeli chrześcijanie.
Można podać wiele powodów dla którego to robiono, o wiele lepszych niż z drugiej strony. Poza tym, nawrócili ich i zniszczyli Imperium. Na wojnie zawsze były ofiary Poeto, religijnej też i chodź waszych zabito trochę, to i tak wygraliście. Podobnie z krucjatą, przegraliście ale atakowaliście. Dokładne przeciwieństwo.

Re: Piekło

autor: Kryptozoolog » 2010-02-24, 19:29

A skąd to wszystko wiesz?
Ksiądz skąd to wszystko wie? Od innego?
To co tamten wiedział?
Czy wczoraj kogoś gwałcił?
Czy jego darmozjadowe sadystki już zmuszały dziś sieroty do pacierza, nie zwracając uwagi na jakiekolwiek prawa ich do wyznania?
...
...
...
A co mógł wiedzieć o dobrze ksiądz, który narzucał swoją wiarę Indianom? Nic.
A co mógł wiedzieć o dobrze ksiądz, mordujący setki niewinnych niewiast i starszych zielarek? Nic.
A co mógł wiedzieć o dobrze ksiądz, który głośno popierając krucjatę poszedł szerzyć tam wiarę? Nic.
Kto napisał Biblię? Ludzie.
Czy Jezus kształtował swoją wiarę nie od Boga, tylko z Judaizmu i różnych odłamów? Tak, ten czas Bibliuś przemilcza.
Czy Jezus był prorokiem? Tak. Prorocy byli chorymi psychicznie ludźmi.

Albo też, proroków w ogóle nie było tylko władza żeby grać na strachu ludzi, na ich ciemnocie próbowała ich kontrolować i narzucać im co jest dobrym czynem, a co złym i grożąc rzeczą o której NIGDY by się wtedy, ani dziś nie dowiedzieli?
Czy Bóg KK jest dobry? Dziękujemy za ten parszywy brud, chaos i syf. Obiecuję, że jeśli się ujawnisz jako pierwszy wykrzyczę ci w warz jakim jesteś tyranem i przebiję czym się będzie dało. Podobno słowa ranią bardziej niż miecz, to lepiej zadziała na coś podobno astralnego. Wszechmogący? Wszechwiedzący? To nie wiedział co będzie czegoś skutkiem? Nie robił nic dla nas? Spluwam na takie wierzenia.

Pewnie ci, którzy to wymyślili z powodów, które podałem nie przeczuwali że po tylu latach, część ludzi, którym piorą mózgi od dziecka będzie nadal tak głupia że trzeba będzie im dyktować zasady moralne pod groźbą wiecznego potępienia. Jakoś odsetek więźniów i par, które się rozwodzą jest 1000 razy mniejszy u ateistów. Ponad to ateistów, agnostyków i niewierzących w Polsce jest do 3 milionów. Nie przyznają się, bo rodzina konserwatywna zacznie gadać, albo stare sąsiadki na ulicy. Ale jak te stare, Moherowe bereciki zaczną masowo dednąć, to i Rydzyk skończy szybko swoją karierę, a Polska otworzy się na naukę i wyjdzie z ciemnoty.

Na górę