Dziwny krzyż - i symbole na nim..

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Dziwny krzyż - i symbole na nim..

Re: Dziwny krzyż - i symbole na nim..

autor: voice » 2013-12-16, 14:04

Ankh PODOBNO był również używany przez pierwszych chrześcijan w Egipcie jako symbol życia po śmierci. Czytałem o tym parę lat temu ale już nie pamiętam w jakiej książce. Z kolei oko można postrzegać dwojako:
1. Symbol Boga/Trójcy Świętej
2. Znak Lucyfera
Tak więc jak sam widzisz różnie można rozpatrywać tę symbolikę

Re: Dziwny krzyż - i symbole na nim..

autor: IteratorZX81 » 2013-10-26, 01:57

Nie wiem czy już to było wspominane bo nie za bardzo mam czas czytać, ale mi to wygląda na egipski symbol wiecznego życia Ankh.

Re: Dziwny krzyż - i symbole na nim..

autor: Spooky Fox » 2013-09-04, 21:43

asto pisze:ostatnio widzialem ten znak przy kosciele był przy takim artykule "jakich znakow mamy się wystrzegac" (nie pamietam nazwy tego krzyza)
jesli jestes katolikiem proponuje się tego pozbyc, m.in. wsrod tych znakow był znak szatana, anarchii itp
Pragnę również nadmienić, że w owym psychopatycznym artykule są również znaki, które przez DŁUUUGI czas były używane przez kościół katolicki. Więc jest to hipokryzja w czystej postaci.
Nieistotna pisze:Asto? Ty tak poważnie? ;> Bo wiesz.... Katolicy, w szczególności ci z kościoła Rzymsko-Katolickiego mają zdrowo upośledzone postrzeganie świata...
Wiele ludzi wierzących ma upośledzone postrzeganie świata. A katolicy i muzułmanie najbardziej. Więc trzeba zawsze brać poprawkę na to co piszą i mówią.

Re: Dziwny krzyż - i symbole na nim..

autor: Słowianka » 2013-09-04, 10:31

Racja, chciałam się tylko upewnić.
Zaznaczam, że dla owego kościoła, grzechem jest przebywanie na forum, takim jak to. Proponuję razem z krzyżykiem wyrzucić również hasło i login. Nie musicie mi wierzyć. Zapytajcie swojego księdza.

Re: Dziwny krzyż - i symbole na nim..

autor: Pandemonium » 2013-09-03, 15:36

Proszę nie prześladować upośledzonych katolików i wywoływać kłótni. Tacy już są - jak betą. Żalipapą. 8)

Re: Dziwny krzyż - i symbole na nim..

autor: asto » 2013-09-03, 15:32

dawno nie bylem bardziej powazny niz teraz.

Re: Dziwny krzyż - i symbole na nim..

autor: Słowianka » 2013-09-03, 14:44

Asto? Ty tak poważnie? ;> Bo wiesz.... Katolicy, w szczególności ci z kościoła Rzymsko-Katolickiego mają zdrowo upośledzone postrzeganie świata...

Re: Dziwny krzyż - i symbole na nim..

autor: asto » 2013-09-03, 14:21

ostatnio widzialem ten znak przy kosciele był przy takim artykule "jakich znakow mamy się wystrzegac" (nie pamietam nazwy tego krzyza)
jesli jestes katolikiem proponuje się tego pozbyc, m.in. wsrod tych znakow był znak szatana, anarchii itp

Re: Dziwny krzyż - i symbole na nim..

autor: Dagmara » 2013-03-08, 12:26

W tym krzyżu nie ma nic dziwnego, jest to po prostu krzyż ankh z okiem horusa, symbole egipskie, które często są ze sobą łączone.
Patrząc na krzyż to podejrzewam, że może być to srebro oksydowane.

Re: Dziwny krzyż - i symbole na nim..

autor: Pandemonium » 2013-02-27, 19:29

^ Obrazek

Tak. To jest ankh. Tak. To jest oko horusa. Dlaczego jest to razem ? Cholera go wie :P Ludzie często noszą to bo myślą, że to chroniące ich talizmany (nienormalni idioci). Zazwyczaj jak się już ma ankh to się ma i oko horusa. Ktoś może wpadł na pomysł by to połączyć i voila ^_^ Po za tym krzyż nie wydaję się stary, tylko tandetny.

Re: Dziwny krzyż - i symbole na nim..

autor: Arsen156 » 2013-02-27, 19:09

Symbol trójcy świętej? nie bardzo... Poza tym sam kształt krzyża przypomina krzyż ankh , Tylko te symbole są nie jasne:( Nie wiem.. nikt nie potrafi tego wytłumaczyć.. Poza tym mam wrażenie że emanuje on jakąś energią, ale ciężko mi określić czy jest to energia pozytywna czy negatywna
Z Krzyżami w rodzinie mieliśmy już styczność, aktualnie jeden duży krucyfiks ponad 300 letni leży zakopany głęboko w ziemi na łące, po tym jak zaczęło się wszystko po kolei sypać w rodzinie, śmierć babci, ojca, potem dziadka itp. Jestem sceptycznie nastawiony do klątw czy voodoo itp.. Ale... Babcia od dawna powtarzała, że ten krzyż może nosić w sobie klątwę :? I że za dawnych czasów każdy z rodziny walczył o jego posiadanie... Ów krucyfiks posiadała babcia przez wiele lat i nie działo się zupełnie nic, do czasu... aż nie przewieźliśmy go do siebie.
Dlatego pytam teraz o ten mały Krzyżyk, który jest dla mnie wielką niewiadomą...

Re: Dziwny krzyż - i symbole na nim..

autor: Kitty » 2013-02-27, 15:50

Wydaję mi się, że to zwykły symbol Trójcy Świętej.

Dziwny krzyż - i symbole na nim..

autor: Arsen156 » 2013-02-24, 20:17

Długo przeglądam forum i postanowiłem coś tu napisać.. :grin:

Mianowicie.. mam w posiadaniu dziwny i stary(tak mi się wydaje) krzyżyk... taki do noszenia na łańcuszku, albo rzemyku... Wszystko byłoby okej gdybym wiedział co reprezentują i znaczą symbole, które na nim widnieją.. Trochę przeglądałem internet... i pierwsze co mi się rzuciło to kształt - wygląda jak krzyż ankh... Tyle że jest na nim oko które nijak nie przypomina oka horusa :cry: Także nie wiem co o nim myśleć.. Zaś nawiedzona koleżanka stwierdziła, że to krzyż "iluminatów" O.o

Także przesyłam Wam zdjęcia do oceny, może ktoś będzie coś wiecej wiedział.

Pozdrawiam :)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

http://imageshack.us/photo/my-images/54 ... 41138.jpg/

Na górę