Czy niemowlęta widzą duchy

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Czy niemowlęta widzą duchy

Re: Czy niemowlęta widzą duchy

autor: Monomagnum » 2009-02-02, 13:23

No tak, ale wiesz, w żadnej literaturze się z podobnym "czymś" nie spotkałem... I stąd moje pytanie do was:
-Czy wiecie coś na ten temat? :?:

Re: Czy niemowlęta widzą duchy

autor: Crowley » 2009-01-28, 00:14

Ja działam podobnie:
właściwości magnetyczne- przyciągam kłopoty
potężna siła- no cały ja
nielubi dzieci- no nie da się zaprzeczyć
A tak na serio, to niema takiego "czegoś". To mógłbyć tylko duch (lub coś w rodzaju ducha).

Re: Czy niemowlęta widzą duchy

autor: Monomagnum » 2009-01-27, 11:34

jak Twoj kuzyn moze pamietac cos z okresu niemowlectwa?
Wiesz i on i jego cała rodzina się temu dziwi. Ale z relacji które podawał jasno wynikało że widział i ducha i te iskierki, które zauważył także wujek. Nic innego nie pamięta z tamtego okresu, nawet tego że tamta nieznana siła chciała go zabić. No właśnie siła- nie znacie "czegoś" co działa podobnie tz.
- ma właściwości magnetyczne;
- potężną siłę;
- no i nie lubi dzieci :)
Jeśli coś wiecie na ten temat to byłbym wdzięczny za informację. Ale tak w sumie to sam w to raczej nie wierzę. Ale jednak wolę zasięgnąć się waszej opini.
Biorąc pod uwagę zjawiska paranormalne o których się tutaj rozmawia to żadna z tego rewelacja ;].
No może i nie rewelacja, ale nie o to mi chodziło. Jest temat o dzieciach które rzekomo widzą duchy. Miałem taki przypadek w rodzinie więc go opisałem- tyle.

Re: Czy niemowlęta widzą duchy

autor: Crowley » 2009-01-27, 01:08

Oglądałem taki program, że dzieci siedziały przed telewizorem, a naukowcy puszczali im zdięcia szympansów (wszystkie szympansy były prawie idętyczne), a dzieci na kazdego reagowały inaczej. Dzieci są dziwne!

Re: Czy niemowlęta widzą duchy

autor: Sothis » 2009-01-27, 00:16

Biorąc pod uwagę zjawiska paranormalne o których się tutaj rozmawia to żadna z tego rewelacja ;].

Re: Czy niemowlęta widzą duchy

autor: cleric » 2009-01-26, 23:56

jak Twoj kuzyn moze pamietac cos z okresu niemowlectwa?

Re: Czy niemowlęta widzą duchy

autor: Monomagnum » 2009-01-26, 23:54

Hykym, to tak. Mój kuzyn kiedy miał parę miesięcy i leżał w swoim łóżeczku, zobaczył nad sobą ducha zmarłej z przed kilka laty babci. Powiedziała do niego coś w stylu "uważaj na siebie"(nie wiem co tak na prawdę powiedziała bo nie pamiętam słów z jego opowieści). Mój wujek i ciotka, maużeństwo a rodzice kuzyna opowiadali ze widzieli kolorowe iskierki jarzące się nad łóżkiem syna. Po pewnym czasie-tj. ok 2 latach, w mieszkaniu w którym mieszkali jakaś niezidentyfikowana siła chciała zmiażdżyć Arka. Nie udało się jej tego dokonać ponieważ wujek go uratował. (Była to jakaś magnetyczna siła przyciągająca wszystkie metalowe rzeczy do siebie.)
Druga historia dotyczy zwierząt mojego Świętej pamięci dziadka. Około 35 lat temu zmarł mój dziadek. W chwili jego zgonu, zwierzęta które sam hodował zaczęły wierzgać, skomleć i rzucać się nerwowo po stajni.
Moim zdaniem to prawda że dzieci i zwierzęta odczuwają obecność zmarłych, ale my "dorośli" (jeśli o mnie chodzi to mam dopiero skończone 16 lat :P ) możemy odnowić , jak wcześniej wspomnieliście w swoich postach tę zdolność.
Pozdrawiam

autor: Dagmara » 2008-06-19, 12:07

"Mam kota od 2 lat, zaczął ostatnio próbować wskakiwać na szawkę która jest na wysokości mniej niż 2 m.
Wskakiwał z lodówki która ma z 1.20.
I szukał czegoś oczami, a gdy coś zobaczył rozpaczliwie miauczał i uciekał, najczęściej biegł do mnie."

Mój kot też tak robi jak jakiegoś robaka zobaczy :D
to że koty tak się czasami zachowyją to nie znaczy że na szafie leży duch...

autor: |-_-| » 2008-05-25, 15:31

Niewiem czy to, że niemowlęta widzą duchy jest prawdą czy nie...ale zastanawiam się dlaczego miałyby widziec? To tacy sami ludzie jak my tylko mniejsi...a to, ze dzieci bawią się "powietrzem"- niemowlaki są ciekawe świata i nawet pyłek kurzu ktory unosi się może je zaciekawić i uszczęśliwić...tak myślę.
A co do tego zdjęcia, dla mnie fotomontaż.

autor: asto » 2008-02-23, 15:32

Co do niemowlaków to słyszałem pogłoskę że widzą duchy, ale nie sądzę aby to była prawda.. Wydaje mi się że to tylko jakaś pogłoska, ale co do zwierząt to wydaje mi się że zwierzęta wyczuwają duchy. Kiedyś miałem królika domowego, a w tej nocy kiedy zmarł mój dziadek to skakał po klatce i cały czas robił gwałtowne ruchy jakby coś lub ktoś obok niego było.

autor: marta.heva » 2008-02-10, 12:15

nie tylko koty widzą duchy, psy także, ale są nawet doniesienia o koniach i innych dużych zwierzętach. Nie o tym jednak jest temat więc proszę powrócić do dzieci.

autor: polikopolik » 2008-02-09, 18:13

ej a ja widziałem gdzieś program , że... Gościu miał coś z ręką nie mógł nią ruszać po wypadku... którejś nocy jego pies siedział przy nim przy łóżku... i nagle zaczął szczekać na coś przy drzwiach do pokoju... potem się ten pies patrzył koło niego i dalej szczekał on poczuł coś w ręcę... potem ustało i na następny dzień ręka była zdrowa...

autor: Gość » 2008-02-09, 03:26

A co do zwierząt to chyba naj prędzej koty coś wyczuwają jak się nie myle.
A dlaczego akurat one?(koty)
Ale jest w tym prawdy że ,,tracimy te zdolności,, (czy jakoś tak) bo przecież też nie pamiętamy co robiliśmy jak mieliśmy 1rok,,2lata nawet i 5. Różnie to bywa

autor: marta.heva » 2008-02-08, 12:45

Po prostu nie chcą przyjąć do wiadomości, że takie zjawiska występują i za wszelką cenę chcą je wyjaśnić naukowo, ale lekko zbaczamy z tematu bo chodzi przecież o widzenie duchów. Miałam wiele razy do czynienia ze zjawsikiem widzenia duchów przez zwierzęta, pies mojej ciotki notorycznie wodził za czymś oczyma w powietrzu a nikt inny nie widział za czym. Myślę, że teoria o barierze (w cudzysłowiu) jest chyba najsłuszniejszą z dotąd wysuniętych.

autor: marta.heva » 2008-02-06, 17:24

nie wydaje mi się że to głupie, pod warunkiem że istnieje jakaś siła nadprzyrodzona która tym wszystkim kieruje.
Może Bóg odbiera taką możliwość rozumującym istotom, by nie dowiedziały się co tak naprawdę dzieje się po życiu, wie że dzieci nie będą potrafiły tego wykorzystać i zrozumieć, ani tym bardziej komunikatywnie porozumieć się z istotami niematerialnymi i to samo tyczy się zwierząt, które mogą tylko zobaczyć duchy, a nie z nimi rozmawiać czy komunikować się w jakikolwiek inny sposób. To wszystko oczywiście zakładając że Bóg istnieje ...
poza tym kiedyś na forum już o tym pisałam, może ludzie dorośli są tak zapatrzeni w naukę i tak twardo stąpają po ziemi, że utworzyli w swoim mózgu barierę dla takich zjawisk (bo niektórzy pomimo wieku potrafią tę zdolność odnaleźć), której dzieci i zwierzęta z prostych przyczyn nie mają.

Na górę