Duch chłopca na cmentarzu

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Duch chłopca na cmentarzu

Re: Duch chłopca na cmentarzu

autor: Arek » 2010-12-26, 03:36

Łukasz, nie masz za co przepraszać, twoje posty wnoszą ciekawe wątki. Inni mają po 300 postów a jeszcze nic ciekawego nie napisali.
Na Twoje pytania to tylko odpowie ten kto ma orginalne nagrania. Myślę że tylko orginały można badać, po przetworzeniu na komputerze w inny format i wstawienie do sieci (być może tu nastąpi znów przetworzenie na inny format ) zajdą odstępstwa od orginalnego zapisu i wtedy wszystko wygląda tak samo. Ale w do takich pytań nie jestem odpowiednią osobą, tutaj potrzeba specjalisty, propnowałbym żeby skontaktować się z samym posiadaczem nagrań.

pozdrawiam

Re: Duch chłopca na cmentarzu

autor: wolek14 » 2010-12-24, 12:08

Ok, znalazłem na YT te właśnie nagrania z Enfield, poddałem analizie, lecz niestety analiza pokazuje całkiem co innego niż u Pana Profesora... Prawdopodobnie temu, że poddałem analizie inne nagrania niż on. Lecz przyjmując jego logikę to powinno się to sprawdzić w każdym przypadku nagrania poltergeista. Chyba że nagrania z YT są zmontowane komputerowo... Jeżeli ktoś będzie miał PEWNE nagranie poltergeista to prosiłbym o kontakt, gdyż temat dosyć ciekawy. No i jak ktoś będzie chciał to mogę wrzucić screeny z badań wraz z próbkami badanymi.
Pozdrawiam i przepraszam za OT.
Łukasz.

Re: Duch chłopca na cmentarzu

autor: Arek » 2010-12-24, 02:56

Wolek
Nie mam żadnego nagrania :( , odniosłem się tylko do art. tego pana z "Journal of the Society for Psychical Research". Na stronie którą wyżej podałem jest trochę informacji o tych badaniach, ale dokładnie nie zagłębiam się tam ponieważ jest to po angielsku, a gdy ktoś gada w języku co nie rozumiem to nawet nie biorę się za to żeby go cytować. Hmm, nie wiem jak Tobie pomóc w poszukiwaniach, na pewno jego strona to dobry początek, a czy wstawił jakieś próbki eksperymentów (nagrania głosowe) do netu to nie wiem. Sam głos poltergeista z Enfield nagrany na taśmie jest w sieci. Powyższy link który podała Chantelle pokazuje obszerny materiał, także ów głos, no ale bez analizy.
Szkoda że nie mogę więcej pomóc

pozdrawiam

Re: Duch chłopca na cmentarzu

autor: Chantelle » 2010-12-23, 13:51

valentine, nie bede Ci się tlumaczyla, rozmowa o tym filmiku juz dawno się skonczyla i proponuje jeszcze raz przeczytac jej przebieg . pozdrawiam.

Re: Duch chłopca na cmentarzu

autor: wolek14 » 2010-12-23, 12:01

Arek, masz może jakieś nagranie które zostało poddane badaniu? Ew. jakiekolwiek inne nagranie stukania poltergeista? Bo źle zrozumiałem to, co zacytowałem w pierwszym poście (myślałem że poddał analizie stukanie i głos, a tutaj się okazuje że poddał dwa "typy" stukania), i chciałbym usłyszeć te próbki czy nie zostały poddane jakiejś obróbce bo teraz to ma sens... Sam szukam ale coś mi to nie wychodzi...

Re: Duch chłopca na cmentarzu

autor: Arek » 2010-12-23, 08:50

Witaj Wolek
Trudno mi jest tłumaczyć z angielskiego, jeżeli chcesz mieć więcej informacji to spójrz na stronę tego pana, chociaż prezentowane tam materiały to tylko także wycinek całości.
http://www.spr.ac.uk/main/
A jednak coś musi być z tym dżwiękiem jeżeli zrekonstruktować go tak trudno, zacytuję jedynie to co znajduje się na paranormalium
Choć obydwa typy odgłosów brzmią podobnie, tak naprawdę pod względem akustycznym są one od siebie odmienne, choć efekt ten można zauważyć jedynie wtedy, gdy poddamy nagranie szczegółowej analizie.

W analizowanej próbce znajdowało się 10 oddzielnych nagrań dokonanych na różnych urządzeniach rejestrujących.

Gdy poddano te nagrania analizie, w każdym z nich został wykryty wzorzec dźwięku, który jak dotąd pozostaje niewyjaśniony. Również próby odtworzenia tego wzorca zwykłymi metodami zakończyły się niepowodzeniem.

Podstawowa różnica między stuknięciami poltergeistów a tymi wytworzonymi w normalny sposób leży w szczegółach ich otoczki dźwiękowej.

W przypadku normalnego stuknięcia, dźwięk (trwający zwykle kilka milisekund) zaczyna się głośno i stopniowo cichnie w ciągu jakiegoś czasu. Najgłośniejsza część dźwięku następuje zaraz na początku. Jeśli chodzi o stuknięcia wywołane przez poltergeista, najgłośniejsza część dźwięku znajduje się blisko początku - ale nie na samym początku. Stukający odgłos zaczyna się relatywnie cicho i narasta do maksimum do momentu, aż zaczyna cichnąć. Efekt ten dał się zauważyć we wszystkich dziesięciu badanych przypadkach poltergeistów.

W tym miejscu pojawia się pytanie, w jaki sposób powstaje taki dźwięk. Istnieje dowód wskazujący na to, że dźwięk wydobywa się raczej ze struktury materiału, aniżeli z jego powierzchni, jak miałoby to miejsce w przypadku odgłosu wytworzonego w naturalny sposób.
pozdrawiam

Chantalle
Skontaktuj się z Ivem , on to umie. Jak kiedyś tłumaczyłem film to ja podesłałem mu napisy (tłumaczenia) a on wstawił je do filmu, wyszło całkiem porządnie

Re: Duch chłopca na cmentarzu

autor: Spooky Fox » 2010-12-22, 21:22

Nie cytujemy całych postów. Za takowe jest warn. Tym razem ostrzegam

Re: Duch chłopca na cmentarzu

autor: valentine » 2010-12-22, 20:38

Chantelle pisze:
valentine pisze:Fake!!!
Beznadziejnie zmieniony filmik! Amerykanie (poszczególne jednostki)za wszelką cenę chcą mieć swoje pięć minut.. zwróćcie uwagę na młodego człowieka który opowiada o tym zajściu.. ma krzyżyk wyciągnięty na bluzę... to ma poprawić jego wiarygodność w oczach oglądających..czyli człowiek chowający się za krzyżem nie może przecież kłamać.. Zresztą z tego co kiedyś czytałem seria programów o nawiedzonych miejscach był jednym wielkim Fake'iem..

Proponuje nie wierzyć w to co obecnie zamieszcza się w internecie.. zbyt dużo możliwość sprzętowo-manipulacyjna...
Sluchaj , nikt tutaj nie wierzy we wszystko na slepo, wiec nie pisz jak nie wierz. Nie podobaja Ci się dyskusje na temat zamieszczanych filmikow , to nie bierz w nich udzialu , proste.

-- 2010-12-14, 20:42 --
valentine pisze: Zresztą z tego co kiedyś czytałem seria programów o nawiedzonych miejscach był jednym wielkim Fake'iem..
.
I co to znaczy?
Jak to co znaczy? Szanowna Pani to oznacza to że wrzuca Pani link do jakiegoś filmiku w który sama nie wierzy i usiłuje przekazać mi/nam że kanał Fox'a słynie z nie do końca prawdziwych i autentycznych przekazów.
Natomiast kiedy ja pisze że to Fake (bo moim zdaniem jest to Fake) to usiłuje mi Pani wcisnąć że jak mi się nie podoba to mam nie komentować. Coś tu nie tak.... Na tym polega dyskusja że ja przedstawiłem swoje spostrzeżenia bo z psychologicznego punktu można tak to odczytać.

W związku z zaawansowana technologia obróbki filmowo-zdjęciową w obecnej chwili dobry specjalista od efektów specjalnych jest w stanie wcisnąc wszystko.

Panu poniżej pragnę przekazać iż Bóg na pewno był rozrzutny i obsadził inne układy i galaktyki jakimś życiem. I wierzę że takowe istnieją natomiast będzie (j/w) ciężko to ludziom udowodnić gdyż (j/w) technologie poszły do przodu i ludzie to nie ciemnogród który uwierzy w latający talerz z lampkami choinkowymi...
Jeszcze klika lat temu każdy się zastanowił 10 razy teraz każdy lub duża większość powie ee.. to pewnie efekty komputerowe.. tyle...

-- 2010-12-22, 19:50 --
Chantelle pisze:Ok , sama sprawdzilam dlaczego jest nieprawdziwy , ale nie widze tego w komentarzach , sorry.

Fox News jest dla mnie zawsze podejrzany tak czy siak, po prostu chcialam się dowiedziec co o tym myslicie i jak mogl to podrobic i tyle.

I mozesz mi mowic na Ty.

Ps To , ze ludzie się z czegos nabijaja nie jest dla mnie zadnym wytlumaczeniem.
zacząłem się zastanawiać czego szanowna Pani oczekuje od życia..

-- 2010-12-22, 20:03 --
Chantelle pisze:
szwagier0s pisze:Chantelle sprawdziłaś, ale się nie podzielisz? Samolub :cry:
Mialam na mysli , ze sama to 'zbadalam' , obejrzalam dokladnie i widac , ze ludzie nie ida normalnie do przodu a zatrzymuja się i cofaja a 'dziecko' biegnie caly czas normalnie. Pisalam to wczesniej , takie jest moje wytlumaczenie.


A Fox news , to wedlug mnie narzedzie manipulacji i propagandy , ale to rozmowa na inny temat.
i nie oczekuje słowa przepraszam..każdy może mieć ciężki dzień

Re: Duch chłopca na cmentarzu

autor: wolek14 » 2010-12-22, 16:33

Witam!:)
Przepraszam, że znów muszę coś skrytykować ale:
Interesuje mnie to ponieważ była ostatnio wzmianka o dr. Barrie Colvin który bada za pomocą specjalnego programu komputerowego dziwne paranormalne dżwięki, głosy itp. które rzekomo pochodzą od duchów ,poltergeistów demonów......, zbieranina dżwięków ostatnich 40-tu lat, po 7 latach pracy nad tym przedstawił swoje wyniki w renomowanym piśmie "Journal of the Society for Psychical Research". (nie mylić z gazetką "NIEWIARYGODNE" :P )
Przy pomocy swoich wyników może on pokazać że głosy a żeby dokładnie jego słowami dżwięki wydawane przez ludzi czy zwierzęta mają inny zapis niż dżwięki poltergeistów.
Forma fal dżwiękowych owych fenomenów jest zupełnie inna niż zwykłe dżwięki które znamy na codzień, wygląda to jakby sama fala dźwiękowa powstała gdzieś w środku jakiegoś materiału a nie na zewnątrz, tak jak krytycy próbowali udowodnić.
Ja tam nie widzę niestety żadnej różnicy... Może najpierw wyjaśnię - te obrazki to wynik z tzw Analizatora Spectrum Dźwięku, czyli mówiąc prościej jest to wykres z trzema zmiennymi. Na osiach układu współrzędnych są opisane dwie z nich - częstotliwość dźwięku (oś Y) i czas (oś X), a kolor pokazuje trzecią zmienna czyli natężenie. Wytłumaczcie mi, jak na podstawie takiego obrazka ten uczony wykazał jak się tworzy fala? Z samego wykresu można jedynie wywnioskować, że drugie nagranie zawierało dużo szumów, było bardziej ciągłe i rozmyte. Nie posiadał on też żadnego specjalnego programu komputerowego, ponieważ funkcję tą mają nawet darmowe programy typu Audacity. Dodaje screen z analizą spectrum mowy ludzkiej (Adobe Audition 3.0):
Obrazek
Wydaje mi się, że facet chcąc zrobić biednych nieświadomych ludzi w balona pokazując wyniki zupełnie odmienne (bo przecież uderzenie to co innego niż mowa) by różnica wizualna była znaczna i każdy w to uwierzył... Niestety - to blef...
Pozdrawiam
Łukasz.

Re: Duch chłopca na cmentarzu

autor: Chantelle » 2010-12-22, 14:48

Hehe , spoko , jakby mnie ktos nauczyl jak robic na komputerze napisy do roznych filmow , to ja moge porobic :)

Re: Duch chłopca na cmentarzu

autor: Arek » 2010-12-21, 09:13

Przebrnąłem przez wszystkie 7 części, materiał wygląda bardzo ciekawie, szkoda że mój angielski jest dopiero w trakcie nauki ( kurs dla początkujących to stanowczo za mało :lol: ). Ale to nic, linki mam i na pewno jeszcze kiedyś te filmy pooglądam.
dzięki Chantelle

Re: Duch chłopca na cmentarzu

autor: Dagmara » 2010-12-17, 13:37

Ależ ja mam sklerozę, ja kiedyś oglądałam ten film, na którymś to programie przyrodniczym go puścili.
Były przeprowadzane między innymi wywiady z ludźmi tam mieszkającymi, którzy to wiele razy wzywali do pomocy księży i egzorcystów, ale żadne rytuały oczyszczające, nic nie pomogło.

Re: Duch chłopca na cmentarzu

autor: Chantelle » 2010-12-16, 14:39

Hehe jasne , ale tez jest oczywiscie po angielsku , kurcze mam kilka fajnych filmow , zebym umiala jakos dodawac tekst , to bym to poprzetlumaczala .

Re: Duch chłopca na cmentarzu

autor: Arek » 2010-12-16, 08:46

:cheek: Dzięki za info, przypadek jeden z najciekawszych, trochę z tłumaczeniem były kłopoty ale z grubsza mam już obeznanie
na YT jest dokument na temat tego poltergaista . Bede miala chwilke , to obejrze.
na pewno podzielisz się linkiem no nie??? ^^

Re: Duch chłopca na cmentarzu

autor: Dave_Mustaine » 2010-12-15, 19:56

Podsumujmy;

Cmentarz, biały dzień pełno ludu który obojętnie przechodzi obok. A nasz kamerzysta dokładnie wie gdzie filmować :) gościu za nagrobkiem nie wiem jaki ma na to wszystko wpływ, ale jeśli to fake to mógł dawać sygnał kamerzyście kiedy kręcić, ujęcie jest niewyraźne a miejsce i moment kiedy chłopiec wskakuje na drzewo jest częściowo przysłonięte. Jeśli miałby ktoś to ściemniać to kazałby biec chłopcu do drzewa a potem za nim stanąć, w momencie kiedy zawieszona na sznurku szmata podniosła by się do góry udając tego dzeciaka.

pewnie mnie wyśmiejecie ale to moje zdanie :)

Re: Duch chłopca na cmentarzu

autor: Chantelle » 2010-12-15, 18:35

Ja juz o tym kiedys slyszalam , na YT jest dokument na temat tego poltergaista . Bede miala chwilke , to obejrze.
Zdjecia sa dosyc przerazajace , musze przyznac . I bylo to w latach 70-tych, takze ta technologia tez nie byla taka wspaniala, nawet w Anglii. http://forums.canadiancontent.net/spiri ... lence.html

Re: Duch chłopca na cmentarzu

autor: Arek » 2010-12-15, 12:59

Trudno mi powiedzieć czy to fake czy coś więcej. Akurat bym nie stawiał na to że jakieś dziecko takie figle na cmentarzu robi i to w tak szybkim tempie, już szybciej uwierzę że jest to możliwy do zrobienia na kompie fake.
Jakoś szukam ostatnio informacji o poltergeiście z Enfield 1977-79 roku , ale nie umiem nic znależć, może ktoś z was o tym czytał????????
Interesuje mnie to ponieważ była ostatnio wzmianka o dr. Barrie Colvin który bada za pomocą specjalnego programu komputerowego dziwne paranormalne dżwięki, głosy itp. które rzekomo pochodzą od duchów ,poltergeistów demonów......, zbieranina dżwięków ostatnich 40-tu lat, po 7 latach pracy nad tym przedstawił swoje wyniki w renomowanym piśmie "Journal of the Society for Psychical Research". (nie mylić z gazetką "NIEWIARYGODNE" :P )
Przy pomocy swoich wyników może on pokazać że głosy a żeby dokładnie jego słowami dżwięki wydawane przez ludzi czy zwierzęta mają inny zapis niż dżwięki poltergeistów.
Forma fal dżwiękowych owych fenomenów jest zupełnie inna niż zwykłe dżwięki które znamy na codzień, wygląda to jakby sama fala dźwiękowa powstała gdzieś w środku jakiegoś materiału a nie na zewnątrz, tak jak krytycy próbowali udowodnić.

ObrazekGraficzna analiza dżwięku normalnego odgłosu uderzenia oraz nagrania odgłosu poltergeista

Copyright/Quellen: B.Colvin / spr.ac.uk

Re: Duch chłopca na cmentarzu

autor: szwagier0s » 2010-12-15, 04:13

valentine proponujesz nie wierzyć w to co się obecnie zamieszcza w internecie, czyli rozumiem, że odkąd mamy dobrą technologię to już kosmitów i zjawisk paranormalnych być nie może? :shock:

Re: Duch chłopca na cmentarzu

autor: Chantelle » 2010-12-14, 21:41

valentine pisze:Fake!!!
Beznadziejnie zmieniony filmik! Amerykanie (poszczególne jednostki)za wszelką cenę chcą mieć swoje pięć minut.. zwróćcie uwagę na młodego człowieka który opowiada o tym zajściu.. ma krzyżyk wyciągnięty na bluzę... to ma poprawić jego wiarygodność w oczach oglądających..czyli człowiek chowający się za krzyżem nie może przecież kłamać.. Zresztą z tego co kiedyś czytałem seria programów o nawiedzonych miejscach był jednym wielkim Fake'iem..

Proponuje nie wierzyć w to co obecnie zamieszcza się w internecie.. zbyt dużo możliwość sprzętowo-manipulacyjna...
Sluchaj , nikt tutaj nie wierzy we wszystko na slepo, wiec nie pisz jak nie wierz. Nie podobaja Ci się dyskusje na temat zamieszczanych filmikow , to nie bierz w nich udzialu , proste.

-- 2010-12-14, 20:42 --
valentine pisze: Zresztą z tego co kiedyś czytałem seria programów o nawiedzonych miejscach był jednym wielkim Fake'iem..
.
I co to znaczy?

Re: Duch chłopca na cmentarzu

autor: valentine » 2010-12-14, 21:14

Fake!!!
Beznadziejnie zmieniony filmik! Amerykanie (poszczególne jednostki)za wszelką cenę chcą mieć swoje pięć minut.. zwróćcie uwagę na młodego człowieka który opowiada o tym zajściu.. ma krzyżyk wyciągnięty na bluzę... to ma poprawić jego wiarygodność w oczach oglądających..czyli człowiek chowający się za krzyżem nie może przecież kłamać.. Zresztą z tego co kiedyś czytałem seria programów o nawiedzonych miejscach był jednym wielkim Fake'iem..

Proponuje nie wierzyć w to co obecnie zamieszcza się w internecie.. zbyt dużo możliwość sprzętowo-manipulacyjna...

Na górę