Dziwne zdjęcie na cmentarzu

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Dziwne zdjęcie na cmentarzu

Re: Dziwne zdjęcie na cmentarzu

autor: cargoss » 2010-02-02, 15:33

Witam, wiem że temat już dosyć stary, ale jako że interesuje się, i znam podstawowe prawa fotografii chciałbym wyjaśnić co się stało z tymi zdjęciami. Na stronie na której zamieszczone są te zdjecia są również podane ich dane EXIF. I w nich jest podana odpowiedź. W tak słoneczny dzień automatyka aparatu powinna ustawić czas naświetlania na bardzo krótki. Tak jak w przypadku trzeciego zdjęcia, czas otwarcia migawki ustawiony był na 1/647 sekundy (co swoją drogą jest czasem niespotykanym zazwyczaj w apratach, gratuluje tak ciekawego modelu), czas musiał być tak krótki ponieważ przysłona została otwarta całkowicie (f2/8, to znaczy, że aparat wpuszczał przez obiektyw maksymalną możliwą ilość światła). Takie ustawienia pozwoliły na poprawne naświetlenie zdjęcia. Natomiast w zdjęciu pierwszym i drugim, przy takiej samej wartości przesłony (f2/8) czas naświetlania został wydłużony kilkukrotnie, bo wynosi aż 1/40 sekundy. Oznacza to, że taka sama ilość światła jak w przypadku trzeciego zdjęcia naświelała matrycę kilka razy dłużej. Dlatego zdjęcia te są prześwietlone, i nie jest to spowodowane żadnym nie wyjaśnionym zjawiskiem a poprostu źle zrobionym zdjęciem. Nie twierdzę wcale, że było to celowe, robiąc zdjęcie wystarczyło przypadkiem pozmieniać ustawienia aparatu na punktowe mierzenie światła lub zablokować jakieś wcześniejsze ustawienia. To by było na tyle, mam nadzieję, że pomogłem.
Pozdrawiam

Re: Dziwne zdjęcie na cmentarzu

autor: |-_-| » 2009-08-29, 15:28

Ech, gdyby miał dodać to zrobiłby to już dawno. Co do zdjęć to w tym wypadku wyjątkowo nie mam zdania. Z jednej strony zdjęcie nie wygląda jakoś specjalnie dziwnie... ale skoro nagrobek był fotografowany pod różnym kątem i z różnych miejsc, a zawsze wychodziło to samo... bynajmniej zastanawiające.

Re: Dziwne zdjęcie na cmentarzu

autor: juan samir » 2009-08-29, 14:28

ml843 pisze:witam ja mam równiez nietypowa sprawe odnoscnie zdjecie jesli ktos by chcial je skomentowac dodam je tutaj
Jak coś masz, to dodaj. Ktoś na pewno zainteresuje się sprawą, bądź nawet ją wyjaśni.

Re: Dziwne zdjęcie na cmentarzu

autor: DanaS » 2009-08-28, 23:53

Prawie...robi dużą różnicę...

Re: Dziwne zdjęcie na cmentarzu

autor: FaKtoMaaN » 2009-08-26, 17:07

czekamy..

Re: Dziwne zdjęcie na cmentarzu

autor: Sothis » 2009-08-25, 23:54

No to dodawaj. ;]

Re: Dziwne zdjęcie na cmentarzu

autor: ml843 » 2009-08-25, 23:48

witam ja mam równiez nietypowa sprawe odnoscnie zdjecie jesli ktos by chcial je skomentowac dodam je tutaj

Re: Dziwne zdjęcie na cmentarzu

autor: Monomagnum » 2009-06-23, 13:47

Danas zacznę od tego że twoje zdjęcie, a raczej jego napromieniowanie przez słońce w niczym nie przypomina zjawiska na fotkach autora tematu.
Co do samego posiadacza zdjęć:
Podzielę zdanie FaKtoMaan'a, zrób zdjęcie komórką tak wiem że już zrobiłeś)!i prześlij go tutaj! Nakręć filmik wieczorem, lub gdy niebo jest pochmurne.
sprawa jest na prawdę ciekawa i warta głębszym badaniom. Uwierz mi że sprawa nabierze tempa gdy dostarczysz nam wyżej wymienionych materiałów.
Pozdrawiam!

Re: Dziwne zdjęcie na cmentarzu

autor: asto » 2009-06-03, 20:35

Nagraj film..

Re: Dziwne zdjęcie na cmentarzu

autor: DanaS » 2009-06-02, 23:53

Wiecie, obejrzałabym jakiś filmik z tego miejsca...bo jakoś fotografię można przekłamać. Z filmem jest więcej zachodu. Nie wierzę w to zdjęcie ot co...może film by mnie przekonał. Może to są zaburzenia pola magnetycznego. To się zdarza. Ale samo zdjęcie mnie nie przekonuje.

Re: Dziwne zdjęcie na cmentarzu

autor: FaKtoMaaN » 2009-05-30, 22:37

zdradziłbyś gdzie znajduje się dokładnie ten cmentarz??

Re: Dziwne zdjęcie na cmentarzu

autor: yongz » 2009-05-30, 22:07

Robiłem jeszcze zdjęcie komórką(nie jestem w stanie wam tego pokazać) i wygladalo ono tak samo. Wygladalo to jakby od tego miejsca bilo swiatlo, nie bylo żadnych kształtów, ale nie dało się tego sfotografować...

Re: Dziwne zdjęcie na cmentarzu

autor: FaKtoMaaN » 2009-05-30, 11:03

nie przejmuj yongz niektórych nie przekonasz choćbyś Matkę Teresę sfotografował.. no cóż niektórzy nie widzą w tym nic dziwnego, że danego miejsca nie da się wogóle sfotografować, i to pod każdym kontem ustawienia..
dla mnie dziwna sprawa, zazwyczaj na takich fotografiach wychodzą różnego typu orby, plamy, jasne powłoki, zarysy, oraz same zjawy.. nigdy się z takim czymś nie spotkałem jak z Twoimi fotografiami.. tam musi być jakieś promieniowanie z tego miejsca ze tak foto wychodzą. Tylko jakie? nie wiem nie znam się na fotografii tak dokładnie.. ale wiem że nic się nie dzieje bez przyczyny..
proponuje załatwić inny aparat fotograficzny i spróbować ponownie, i żeby sceptycy nic nie mówili, proponuję fotografie wykonać gdy niebo będzie zachmurzone, czy pod wieczór jak się będzie już ściemniać, tak żeby słońca nie było.. wtedy nikt nie zarzuci Ci ze słońce jarzy w obiektyw...

Pozdrawiam

Re: Dziwne zdjęcie na cmentarzu

autor: yongz » 2009-05-30, 00:34

Pisałem już wcześniej, że 3 fotka to nagrobek, który stał obok. Możliwe, że światło odbijało się od nagrobka, sam tak myślałem, ale z każdej pozycji wychodziło to samo...

Re: Dziwne zdjęcie na cmentarzu

autor: DanaS » 2009-05-30, 00:34

Dla prównania, jak juz mówimy o "bialych fotkach" (wiem Cleric, że to nie ten dzial, ale chcę dowód przedstawić). To zdjęcie zostalo mi zrobione 3 lata temu BARDZO DOBRĄ cyfrówka w bibliotece szkoly którą kończylam. Też jest "biale". Czasami tak zdjęcie wychodzi...i jak widać nie siedzialam na cmentarzu a za mną sprzęty są wyraźne.

http://yfrog.com/0y77064371j

Pozdrawiam

Na górę