Uniwersalny sposób na życie

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Uniwersalny sposób na życie

Re: Uniwersalny sposób na życie

autor: Sothis » 2009-01-16, 20:47

Otóż to. ;]

Re: Uniwersalny sposób na życie

autor: Sothis » 2009-01-16, 01:09

Tak, ale to utopia. ;]

Re: Uniwersalny sposób na życie

autor: Sothis » 2009-01-15, 12:09

Ale nie wszystkim ;]

Re: Uniwersalny sposób na życie

autor: wojtas » 2009-01-15, 00:53

co do sposobu zycia do mi osobiście podoba się takie podejście bardziej horacjańskie xD

Carpe diem i do przodu :>

Re: Uniwersalny sposób na życie

autor: ..::Mothwoman::.. » 2008-08-26, 21:03

Uniwersalny sposób na życie- w mojej ocenie- nie istnieje. Każdy z nas jest inny, każdy posiada własny system wartości.Jak napisał Ansuz-
W końcu zostaliśmy stworzeni do czynienia dobra jakby nie patrzeć.
Rzeczywiście. Jednak posiadamy skłonność do czynienia zła. To, jak postępujemy, jest kwestią naszej świadomości i wolnego wyboru. Ciężko byłoby wszystkim wybrać to samo, nawet, jeśli miałoby to być "dobre" dla każdego. Dlaczego? Gdyż-jak już wspomniałam- moglibyśmy mieć jakieś indywidualne zastrzeżenia co do tego sposobu postępowania, bo każdy z nas jest inny. Po prostu :)

autor: Ansuz » 2007-06-27, 16:47

Tak. Relatywizm istnieje oczywiście, ale są systemy moralne i każdy powinien wiedzieć jak postępować. Ważne jest aby nikomu niczego nie narzucać i aby nikogo innego nie krzywdzić. Krzywdzić to bardzo szerokie słowo. Powinniśmy żyć tak aby każdy człowiek mógł od nas mógł otrzymać jakieś dobro. Wszyscy jesteśmy ludźmi więc czemu mamy się nawzajem zabijać ? Czemu mamy cierpieć upokorzenia za to w co się wierzy ? Byle byłoby to dobre z korzyścią zarówno dla nas jak i dla innych. Czemu nie jestem 'za' satanistami ? Dlatego bo jest to zło mimo że obowiązuje szacunek do wyznania. Jeśli to co jest uznane przez społeczeństwo za niemoralne jest tam normalnością. Musimy umieć rozeznawać między dobrem a złem. W końcu zostaliśmy stworzeni do czynienia dobra jakby nie patrzeć.

autor: ArturVonFornal » 2006-05-27, 20:21

No, po prostu ile ludzi tyle celów życiowych, których za jednym sposobem spełnić się nie spełni. To niczym stworzenie tworu jak obiektywna recenzja :P

autor: leszek » 2006-05-27, 18:55

sądzę ,że nie ma sposobu na uniwersalne życie podobnie jak nie ma sposobu na uniwersalne społeczeństwo.

autor: bialykruk » 2006-05-27, 00:41

Nie ma "uniwersalnego sposobu na życie", gdyż kolidowało by to wartościami z innymi ludźmi. I dałbym Nobla dla tego co taki uniwersalny sposób odkryje.

Na górę