NOL-e nad Polską

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: NOL-e nad Polską

Re: NOL-e nad Polską

autor: Arek » 2012-01-30, 09:08

Jakby ktoś chciał sobie posłuchać, pooglądać

http://www.youtube.com/user/INFRAserwis

Re: NOL-e nad Polską

autor: johnkarpenter » 2011-10-02, 20:07

Witam. 30 września tego roku, gdzieś w centralnej Polsce (przejechałem prawie przez cały kraj, więc dokładnie nie pamiętam) widziałem dokładnie takie zjawisko. Był to pomarańczowy, jednostajnie świecący, prawdopodobnie duży obiekt, poruszający się ze stałą, znaczną prędkością w jednym kierunku, prawdopodobnie równolegle do powierzchni ziemi. Po kilkunastu sekundach od jego zauważenia zaczął nacierać pod kątem ok. 45 stopni w stronę ziemi, aż zniknął/uderzył w ziemię. Zdecydowanie nie był to lampion, ani regularny samolot, ze względu na bardzo dużą prędkość i nagły zwrot. Ma ktoś jakiś pomysł?

Re: NOL-e nad Polską

autor: Arek » 2011-09-27, 08:05

W Polsce wspomniane przeze mnie lasery są w pełni legalne.
Legalne to może są, ale gdybyś takim oślepił pilota samolotu, albo nawet tylko spróbował oślepić a ktoś cię przy tym złapie to masz kłopoty.
Jak myślicie?, można by je nagrać kamerą?. Taki film na pewno by wiele wniósł do rozwiązania zagadki

Re: NOL-e nad Polską

autor: kuba9449 » 2011-09-26, 13:01

Tez widziałem obiekty pasujące do twojego opisu. Chińskie lampiony.

Re: NOL-e nad Polską

autor: Veo » 2011-09-25, 23:23

W Polsce wspomniane przeze mnie lasery są w pełni legalne. Jedynie w USA zakazali ich używać ;)
Odłamki satelity ? Mam co do tego wątpliwości z tego względu że resztki podobno nie miały spaść na tereny Europy. Bolid ? Raczej nie ze względu na zachowanie i to nagłe zgaszanie. Co do samolotu to też mam wątpliwości z m.in. tego względu że podobne obiekty były widziane w różnych miejscach w Polsce,... ;)

Re: NOL-e nad Polską

autor: Darnok » 2011-09-25, 14:03

może zwróciłoby to ich uwagę ?
na pewno policji i wojska :)
Od strony południowej mogły być resztki satelity, która już ponoć spadła (ale jej upadek nie miał w momencie Twojej obserwacji nastąpić- może jakieś małe fragmenty wyrzucone w odpowiednią stronę). Mógł to też być jakiś bolid, albo samolot odbił promienie słoneczne w Twoją stronę (ostatnio takie zjawisko podczas pełni, koło 21 widziałem- samolot właśnie z północy na południe leciał).

Re: NOL-e nad Polską

autor: Veo » 2011-09-24, 23:15

Według innych relacji kierunki były różne. U mnie leciały z południowego zachodu na północny wschód. Zastanawiam się co by było gdyby skierować w te obiekty zielone wskaźniki laserowe o dość dużej mocy (wytwarzają również silną wiązkę światła widoczną na kilkanaście/kilkadziesiąt km) dzięki którym można przypadkowo oślepić pilota samolotu... - może zwróciłoby to ich uwagę ? ;)

Re: NOL-e nad Polską

autor: Darnok » 2011-09-24, 18:14

A z której strony nieba się pojawiają?

NOL-e nad Polską

autor: Veo » 2011-09-24, 15:50

Cześć. Ostatnio nad polskim niebem można zaobserwować w godzinach późno wieczornych obiekty, które świecą kolorem intensywnym czerwono-pomarańczowym i dziwnie się zachowują - np. pierwszy obiekt gaśnie wśród gwiazd i po chwili się zapala a wśród tychże gwiazd widać jak by to dalej leciało. Światła lecą w różnych odstępach czasowych, czasem zdarzało im się wariować - tzn zmieniały dziwnie kierunek etc. Ja osobiście widziałem te obiekty dlatego mogę je opisać bardziej "fachowym" okiem z tego względu że interesuję się Ufologią od dłuższego czasu. To moja już druga obserwacja NOL-i. Bez żadnych wątpliwości mogę stwierdzić że to na pewno nie były lampiony chińskie, satelity, samoloty, helikoptery i inne tego typu wynalazki.

Obiekty poruszały się dosyć szybko, znacznie szybciej niż samolot - tzn. poruszały się szybciej względem tego samolotu (który leciał z drugiej strony nieba) więc musiały lecieć bardzo nisko ziemi lub ze znacznie szybszą prędkością.


Zapraszam do rozmowy na temat tychże obiektów.

Na górę