Zadziwiający filmik na YouTube - UFO

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Zadziwiający filmik na YouTube - UFO

Re: Zadziwiający filmik na YouTube - UFO

autor: Gość » 2013-04-03, 01:49

Witam.
Początkowego filmiku nie zdążyłem ujrzeć , z przyczyn usunięcia.
Lecz wydaje mi się że to wam pomoże rozwiązać sprawę ( jeśli chodzi wam o podobny efekt).

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ob%C5%82ok ... a-Glauerta

Re: Zadziwiający filmik na YouTube - UFO

autor: Bowner » 2013-01-26, 18:19

No chętnie bym go obejrzał też .

Re: Zadziwiający filmik na YouTube - UFO

autor: pazur13 » 2012-12-17, 22:10

Niestety, film usunięty przez użytkownika. Jest może jakaś szansa na odnalezienie screena z filmiku lub całego nagrania? Filmik mnie zainteresował, ale nie jestm w stanie go obejrzeć.

Re: Zadziwiający filmik na YouTube - UFO

autor: sirkamelot » 2011-03-27, 21:32

Jak dla mnie również jest to spalanie się jakiegoś obiektu w atmosferze.

1) Rakieta? Nie. Jaką rakietę macie na myśli? Taka latającą w kosmos? Przecież wystrzelenie takiej rakiety to wydarzenie na skalę całej naszej planety, a moment wystrzelenia śledzą wszystkie stacje telewizyjne. Odpada. Rakieta jako pocisk? Każdy kraj ma swoje systemy obrony przeciwlotniczej, rakietowej, radary. Wiadomo kto wystrzelił, kiedy i w jakim kierunku. Takie rakiety się namierza i zestrzeliwuje. Albo przez stacje naziemne obrony rakietowej albo z wykorzystaniem myśliwców.

Kolejna sprawa, piszecie, że jak na rakietę czy coś innego obiekt porusza się za wolno. na jakiej podstawie, to piszecie? Filmowany obiekt jest bardzo daleko od ziemi co wyraźnie na nagraniu widać. On może poruszać się z ogromną prędkością.

2) Samolot? Nie. Po pierwsze, lotnisko zostało zamknięte, bo był to nieznany obiekt. Kto jak kto, ale lotnisko "wiedziałoby", że to jakiś samolot. W przestrzeni lotniczej cały czas jest wymiana informacji, kto gdzie leci, na jakim kursie, gdzie się znajduje. Wszystkie lotniska i samoloty są ładnie ze sobą "połączone". Nie ma sytuacji, w której jakiś samolot leci i nikt o tym nie wie. Poza tym efekt przejścia w prędkość naddźwiękową, nie jest tak spektakularny. To zwykły obłok unoszący się w okół samoloty przez kilka do kilkunastu sekund spowodowany zmianą ciśnienia.

Ciekawa jest wypowiedź odnośnie silnika spalinowego. Rzeczywiście, jeżeli jakaś obca cywilizacja miałaby nas odwiedzić (zakładając, że istnieje i ma taki zamiar), to silniki spalinowe są raczej mało wydajne do takiej wędrówki.

Co więcej. Obiekt jest jasny. Samoloty raczej całą swoją konstrukcją nie świecą. Skłaniam się, że to coś się spala. A poza tym, co to znaczy samolot rządowy amerykański? To znaczy, że jest jakiś ekstra super wypasiony z tajnymi technologiami? Rządowy samolot amerykański, to zwykły samolot, przeznaczony dla rządu. Tak jak tupolew jest (jeden już był) polskim samolotem rządowym.

3) Antygrawitacja. Piękne hasło, które na razie nic nie znaczy. Nikt nigdy nie zbudował pojazdu wykorzystującego antygrawitację. A o takich pomysłach piszą autorzy pokroju Danikena. Którzy owszem piszą ciekawie, a ich poglądu rzucają nowe światło na pewne sprawy, to jednak nie są oni fizykami, wynalazcami, inżynierami i nie mają nawet zaplecza do potwierdzenia swoich teorii. Możemy wierzyć, że to prawda, możemy wierzyć w Wimany, ale dowodów nam brak.

4) Eksperyment z pogodą? Niby jaki? Co to niby miałoby być. Rozpylanie środków chemicznych? Jeśli tak, to zapewne z wykorzystaniem samolotu. A to nie byłoby nic niewiadomego dla obsługi lotniska.

Re: Zadziwiający filmik na YouTube - UFO

autor: kaper » 2011-03-25, 23:41

Aż zdziw bierze że nie wiecie co to jest i nigdy wcześniej nie wiedzieliście takich filmików. Ten przypadek nazywa się Wormhole. Polecam filmiki na youtube : Wormhole UFO. Jest tego dużo np :pozdrawiam

Re: Zadziwiający filmik na YouTube - UFO

autor: Karoolczak » 2011-02-12, 03:59

mihar pisze:Ufo się nami nie interesuje.
A skad wiesz, ze w ogole istnieje ? Przypominam, iz UFO to nie to samo co OBCA CYWILIZACJA

Re: Zadziwiający filmik na YouTube - UFO

autor: mihar » 2010-11-22, 11:58

W Chinach, nad lotniskiem, pewnie jeszcze wojskowym. Na pewno jakiś eksperyment-prowokacja. Albo eksperyment-niewypał (pocisk ?). Ufo się nami nie interesuje.

Re: Zadziwiający filmik na YouTube - UFO

autor: Heimdallur » 2010-11-15, 17:28

Awarie były spowodowane przez zakłócenia elektromagnetyczne. Niekoniecznie były związane z napędem antygrawitacyjnym.

Napęd Warp jest wykonalny i nie zaprzecza prawom fizyki. Niektórzy naukowcy (m.inn. Michio Kaku) opisał jak takowy stworzyć. Jedynym, pozostającym problemem jest brak wystarczającej ilości energii (ale nie będzie to problemem w dalekiej przyszłości).

Re: Zadziwiający filmik na YouTube - UFO

autor: IteratorZX81 » 2010-11-15, 10:07

Heimdallur pisze:Nie sądzę, aby napęd antygrawitacyjny w jakikolwiek sposób zakłócał ziemskie systemy. Bardziej ingerujące w ekosystem jest spalanie, gdyż wydziela ono różne (w tym niebezpieczne) związki chemiczne.
Naprawdę? A tylu pilotów meldowało o awariach awioniki przy kontaktach z UFO... Co do spalania, to to co się wydziela to zależy od mieszanki którą się spala (przy spalaniu wodoru jest to woda).
Heimdallur pisze:(...) (pomijając napęd Warp) (...)
Kolega się Star Treka naoglądał, czy tak? Jasne, pewne rzeczy z niego da się wykonać w realnym świecie (komunikatory=komórki), ale warpa to już nie.

Po za tym tak jak szwagier0s uważam że to był samolot/uszkodzona rakieta. Ale podyskutować można.

Re: Zadziwiający filmik na YouTube - UFO

autor: szwagier0s » 2010-11-14, 23:28

Skłaniam się ku awarii jakiegoś samolotu wojskowego. Dziwi mnie, że nikt nie znalazł jakichś wyjaśnień na ten temat...

Re: Zadziwiający filmik na YouTube - UFO

autor: Heimdallur » 2010-11-14, 20:38

Nie sądzę, aby napęd antygrawitacyjny w jakikolwiek sposób zakłócał ziemskie systemy. Bardziej ingerujące w ekosystem jest spalanie, gdyż wydziela ono różne (w tym niebezpieczne) związki chemiczne.

Osobiście jestem fanem napędu antygrawitacyjnego ze względu na swoją uniwersalność. Teoretycznie, pojazd o takim napędzie może się poruszać zarówno w kosmicznej próźni, jak i atmosferach innych planet. Jest on odporny na wszelkie warunki klimatyczne (wliczając w to silne podmuchy wiatrów etc.), wyładowania elektryczne i tym podobne. Ponadto, to jedyne racjonalne wytłumaczenie, dlaczego ich statki potrafią skręcać pod kątem 90 stopni, poruszając się przy tym z niewiarygodnie wysokimi prędkościami (na załogę statku nie oddziaływuje grawitacja Ziemii, a więc i siła odśrodkowa).

Podsumowując, ponieważ jest to uniwersalny i prawdopdobnie najlepszy typ konwencjonalnego napędu (pomijając napęd Warp), istnieje niskie prawdopodobieństwo, aby tak zaawansowane cywilizacje używały napędów spalinowonych (analogicznie, tak samo jak my byśmy nie zamienili samochodów spowrotem na konie).

Re: Zadziwiający filmik na YouTube - UFO

autor: IteratorZX81 » 2010-11-14, 16:16

To może być UFO (w co jednak wątpię), jeśli obcy mają jakiś statek na orbicie i wiedzą że ich napęd mógłby uszkodzić jakieś ziemskie systemy. Wtedy by użyli czegoś krótkodystansowego, a napęd spalinowy jest idealnym przykładem napędu dobrego na małe dystanse i nie zakłócającego ziemskiej technologii.

Ale chińskie eksperymenty z pogodą/uszkodzona rakieta jednak brzmią bardziej przekonywująco.

Re: Zadziwiający filmik na YouTube - UFO

autor: Heimdallur » 2010-11-14, 11:41

Nagranie jest bardzo widowiskowe. Według mnie jest to jeden z samolotów 6-tej generacji unoszący się w wyższych warstwach atmosfery (być może blisko orbity?). Możliwe, że doszło do awarii, bądź wycieku paliwa.

Obiekt nie porusza się wolno, tylko nagrywający użył dużego zoom'a.

EDIT:

Właśnie mi się przypomniało, że Chińczycy od pewnego czasu eksperymentują z pogodą. Być może obiekt na filmie to zwykły samolot, rozpylający pod wysokim ciśnieniem środek, mający na celu rozgonić chmury (podobne operacje przeprowadzano chociażby podczas ostatnich letnich Igrzysk Olimpijskich).

Tak na marginesie, dlaczego to nie może być UFO?
- Istnieje małe prawdopodobieństwo, aby jakikolwiek statek z napędem spalającym mógł do nas dolecieć. Jeżeli jakakolwiek cywilizacja byłaby w stanie nas odwiedzić (w co nie wątpię), prawdopodobnie przyleciałaby do nas statkami z napędem antygrawitacyjnym, bądź magnetycznym (bądź i jednym i drugim). Trzeba pamiętać, że napęd poprzez spalanie nie jest zbyt wydajny i bardzo prymitywny.

Re: Zadziwiający filmik na YouTube - UFO

autor: Darnok » 2010-11-12, 21:33

Rakieta leci nad Chinami - 90%
Na jakiej podstawie to wyciągasz?
Kosmici przelatują obok Ziemi - 80%
Na jakiej podstawie to wyciągasz?
Rakieta ulega awarii - 40%
Na jakiej podstawie to wyciągasz?

Kibel w UFO się psuje (o ile w ogóle tam jest) - 40%
Na jakiej podstawie to wyciągasz?
Rakieta utrzymuje stały kierunek lotu po zepsuciu - 50%
Na jakiej podstawie to wyciągasz?

Szansa na to, że to było UFO jest większa.
Nie jest to prawdą- zapomniałeś dodać jeszcze szans na to, że potrafią tutal przylecieć. Teraz poczekaj na studia, to będziesz mógł nawet obliczyć prawdopodobieństwo- oczywiście, gdy zdobędziesz odpowiednie dane, a to nie jest możliwe.
OK. Dość sarkazmu.
Mam nadzieję.

Re: Zadziwiający filmik na YouTube - UFO

autor: Artur28 » 2010-11-12, 19:14

Obejrzałem filmik jeszcze raz i w 2:15 widać jak ta "rakieta" jest prawie przy takiej czarnej kresce, a potem znika, może to błąd(nie wiem jak to nazwać nie wiem jak coś źle nagrane się nazywa :oops: )

Re: Zadziwiający filmik na YouTube - UFO

autor: szwagier0s » 2010-11-12, 18:49

Nie ma szans. Meteoryty raczej pod górę nie latają, a ta "rakieta" raczej nie spada.

Re: Zadziwiający filmik na YouTube - UFO

autor: Artur28 » 2010-11-12, 18:43

Jest może szansa na dość spory meteoryt z kurzącym składem chemicznym? :P

Re: Zadziwiający filmik na YouTube - UFO

autor: 3331 » 2010-11-02, 22:18

Na pewno jednak bardziej prawdopodobna niż kosmici, którzy przelecieli lata świetlne, by mieć awarię toalety w atmosferze.
Szansa na to, że:
UFO istnieje - 100% (wszechświat ma ok. 14mld lat świetlnych)
Rakieta istnieje - 100%

Kosmici posiadają statki kosmiczne - 100%
Rakieta leci nad Chinami - 90%

Kosmici przelatują obok Ziemi - 80%
Rakieta ulega awarii - 40%

Kibel w UFO się psuje (o ile w ogóle tam jest) - 40%
Rakieta utrzymuje stały kierunek lotu po zepsuciu - 50%

Szansa na to, że to było UFO jest większa.

OK. Dość sarkazmu.
Prześledźcie moment od 0:30 - zmienia kształt. Niesamowite.
Jak powiesz jakie narkotyki wziąć, żeby to zobaczyć to mogę to skomentować. Już, wziąłem swoje (ale to tak na marginesie) i widzę... Widzę... Nijak ślepy chyba jestem, niech ktoś inny zwróci na to uwagę.

Jak dla mnie to to jest filmik o UFO na YT co już niweluje jego efekt. Uważam to jednak za rakietę.

Re: Zadziwiający filmik na YouTube - UFO

autor: ifar15 » 2010-10-18, 22:07

Dla mnie to jakaś rakieta chociaż filmik naprawdę robi wrażenie. Na pewno to nie jest to nasze najdziwniejsze ufo robiące zygzaki. To musi być jakaś rakieta lub coś w tym stylu.

Na górę