UFO - ? - proszę o RZECZOWE podejście do tematu i ANKIETY

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: UFO - ? - proszę o RZECZOWE podejście do tematu i ANKIETY

Re: UFO - ? - proszę o RZECZOWE podejście do tematu i ANKIETY

autor: IteratorZX81 » 2010-03-12, 00:35

Napisałem ci na PW, ale żeby to nie był kompletny offtop, to chcę się zapytać, czy ten pomysł z kolportowaną ankietą wśród tzw. zwykłych ludzi upadł, czy jednak coś będzie się działo w tej sprawie?

Re: UFO - ? - proszę o RZECZOWE podejście do tematu i ANKIETY

autor: ifar15 » 2010-03-11, 21:40

Zgadza się, prowadzimy badania. Statystyki, analizy i przede wszystkim wyprawy badawcze. Za sobą mamy kilka niewielkich wypraw ale na lipiec tego roku kroi się jakaś większa wyprawa. Cieszę się że kolejna osoba się nami interesuje. Zazwyczaj odpowiadam że niepotrzebujemy członków ale wiesz co.... napisz na PW :grin:

Re: UFO - ? - proszę o RZECZOWE podejście do tematu i ANKIETY

autor: IteratorZX81 » 2010-03-11, 13:19

Ja może odniosę się jeszcze do 3 teorii ifara. Moim zdaniem te teorie się uzupełniają, bo teoria 1 nie tłumaczy uprowadzeń. Teoria 2 kilka razy się nie sprawdziła (samoloty B-12, później odtajnione, nie wiem, czy nazwę dobrze podałem). Teoria 3 nie tłumaczy katastrof.

P.S. do ifara. Czym jest ta twoja grupa badawcza gamma? Prowadzisz jakieś badania nad ufo, masz archiwum, czy coś? Szczerze mówiąc, jestem tym zainteresowany, dołączeniem do niej też. Ale to już przez PW, żeby tematu nie zaśmiecać.

Re: UFO - ? - proszę o RZECZOWE podejście do tematu i ANKIETY

autor: ifar15 » 2010-03-08, 15:37

Ja jednak sądzę że UFO to pojazdy obcych istot no bo jak wytłumaczysz porwania i relacje jak ktoś mówi że widział kosmitę w lesie czy widział lądujące UFO a z niego wysiadających obcych. Wszystkich relacji o UFO jest zbyt dużo, są zbyt podobne i pochodzą od zbyt daleko mieszkających i niezależnych od siebie ludzi. Ale mam zamiar udowodnić to czy Ci kosmici istnieją bo ogólnie istnieją ale mi chodzi o tych konkretnych i czym jest UFO bo na pewno istnieje.

Re: UFO - ? - proszę o RZECZOWE podejście do tematu i ANKIETY

autor: Spooky Fox » 2010-03-06, 20:58

Ej, Darnok, ja też przecież napisałem, że to wszystko, jak dla mnie, jest wyssane z palca ;)

Ja sam mam jedynie dwie teorie spiskowe, w które wierzę. Reszta jest dla mnie zbyt...hmm...hardcore'owa.

Re: UFO - ? - proszę o RZECZOWE podejście do tematu i ANKIETY

autor: Darnok » 2010-03-06, 20:37

Rząd ów zaczyna prowadzic badania nad pionowzlotami zaraz po II WŚ, kiedy niemieccy naukowcy brani byli do USA i tam, w zamian za ich wiedzę, dawano im obywatelstwo Amerykistańskie i chroniono od stryczka.
To nie jest jeszcze teoria spiskowa?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Harrier
SS zabierają się do pracy nad pionowzlotami, żeby niezauważenie dostac się w milisekundę na drugi koniec świata,
Pionowzlot!= astronomiczne prędkości ;) taka prędkość by ludzi zmiażdżyła.
Co do reszty postu- pisz książkę Spooky, pisz książkę ;)

Re: UFO - ? - proszę o RZECZOWE podejście do tematu i ANKIETY

autor: Kryptozoolog » 2010-03-06, 18:44

Czyli Niebieska Teczka... zaraz... Roo... eee... he?
Teraz już nic nie rozumiem :D
Zrobię proste tłumaczenie:

1. III Rzesza, ZSRR, USA, Chiny - główni podejrzani o robienie UFO szpiegowskich duperelowskich
2. Małe, czasem zielone ludziki z Marsa, Saturna, Plutona i Domu Kaczyńskich
3. Pioruny, balony i rakiety Patrios

Już macie wszystkie wytłumaczenia UFO dla największych tępaków.

Re: UFO - ? - proszę o RZECZOWE podejście do tematu i ANKIETY

autor: Arek » 2010-03-04, 07:34

jak najbardziej jasno, jaśniej niż słońce :D

Re: UFO - ? - proszę o RZECZOWE podejście do tematu i ANKIETY

autor: Spooky Fox » 2010-03-04, 02:13

Fakto - nie krzycz.

Hmmm - Twoje bezsensowne przygaduszki są niepotrzebne. Nie masz nic do napisania, to nie pisz.

Fakto - nie frustruj się tak na Hmmm. Moderacja czuwa i broni uciśnionych.
_________________________________

Tak, do tematu. Mnie się wydaję, że kolega Ifar, napominając o tym, że to rząd wmawia nam, że tajne samoloty to UFO, chciał powiedziec to, co ja zaraz napiszę.

Jest to teoria spiskowa na temat teorii spiskowej, którą zapoczątkowała teoria spiskowa innej teorii spiskowej, więc proszę szanownych kolegów Zblazowanego, Darnoka, Hmmm, Spocka, koleżanki DanaS czy innych niedowiarków, aby się z tego nie wyśmiewali. Są ludzie, którzy w to wierzą, aczkolwiek nawet JA, uważam, że teoria spiskowa o teorii spiskowej wzorowanej na teorii spiskowej innej teorii spiskowej jest po prostu... kurde...mogę swoje zdanie na ten temat wyrazic emotikonką?

-_-'

Proszę bardzo. Chyba każdy wie, o co chodzi.

Ale mimo wszystko, chciałbym tutaj jednakowoż wypowiedziec się na temat teorii spiskowej (...) o teorii spiskowej.

A więc sprawa wygląda tak. Jest sobie jakiś tam rząd (Zjednoczonych Emiratów Amerykistanu, ale ćććśśśśś...to tajemnica). Rząd ów zaczyna prowadzic badania nad pionowzlotami zaraz po II WŚ, kiedy niemieccy naukowcy brani byli do USA i tam, w zamian za ich wiedzę, dawano im obywatelstwo Amerykistańskie i chroniono od stryczka. Ogólnie rzecz biorąc Zimna Wojna szaleje, cały świat zaciska pośladki i tylko czeka, kiedy pierdykną bomby atomowa, a amerykańce, z pełnym oprzyrządowaniem i z całą obsadą nie lubiących żydów i czarnych, naukowców SS zabierają się do pracy nad pionowzlotami, żeby niezauważenie dostac się w milisekundę na drugi koniec świata, spuścic paredziesiąt bombek i uciec z powrotem do krainy frytek i hamburgerów. Sprawa się rypie, kiedy jeden z takowych rozbija się pod Roswell. W między czasie, troszkę wcześniej, pan Arnold, lecąc sobie nad górami, dostrzega takowe dziwne stateczki, po czym w USA zaczyna szalec moda na obce cywilizacje przybywające do nas w fallusowych pojazdach. Rząd oczywiście nie wyprowadza z błędu społeczności, bo mateczka Rosja nie może się dowiedziec o ich badaniach. Po czym następuje kraksa w Roswell. Znowu rzut na obce cywilizacje.

Ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, bleeeeeeeee...

W czym sęk? Ano w tym, że rząd Amerykistanu sam podrzuca głupawym, tłustym, hamburgerożernym amerykistańczykom kilka fotek UFO, jakiś tam filmik z szarą kukłą rozcinaną na stole, zarzucą parę światełek na niebie i sprawa ich tajnych pojazdów przybiera formę obcych cywilizacji. Jaki z tego pożytek? Ano taki, że niepotrzebne pyski paparazzi nie próbują wyrwac żadnych nowych notatek na temat nowych samolotów, tylko zajmują się małymi, szarymi ludzikami. Mateczka Rosja cieszy się jak głupia, że Amerykistan jest nawiedzany przez "niewiadomoco", bo byc może właśnie to "niewiadomoco" zniszczy ich wroga bez potrzeby naciskania czerwonego przycisku. A głupie stado bynajmniej nie zadaje dociekliwych pytań. Znaczy się, zadaje, oczywiście, ale nie w tej kwestii, w której powinno.

Tak więc - rząd jak zwykle jest wszystkiemu winny, sam tworząc teorię spiskową, żeby obronic inną teorię spiskową przed teoriami spiskowymi innych spiskowców.

Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno i wyraźnie... xD :D

Re: UFO - ? - proszę o RZECZOWE podejście do tematu i ANKIETY

autor: ifar15 » 2010-03-03, 17:29

FaKtoMaaN pisze:POWIEDZ MI KTÓRY RZĄD OTWARCIE MÓWI O KATASTROFACH POJAZDÓW OBCYCH ISTOT???, BO CHYBA ŹLE PRZECZYTAŁEM! O.O

Zaznaczam że tutaj rząd nie mówi otwarcie ale przez pośredników którzy są z pozoru zwykłymi ludźmi którzy jako pierwsi mają odwagę wysnuć teze że to obcy, ale jak napisałem wcześniej to tylko teoria

FaKtoMaaN pisze:wierzysz w to czy se jaja robisz?? :zdziw:

Zaznaczam, że to tylko teorie, nie mówie czy wierze w nie czy nie.

Re: UFO - ? - proszę o RZECZOWE podejście do tematu i ANKIETY

autor: FaKtoMaaN » 2010-03-02, 20:13

hmmm pisze:Fakto, ifar podał tylko 3 możliwości wyjaśnienia które słyszał najczęściej ;) Ja też mógłbym spytać czy sobie jaja robisz wierząc w latające pojemniki na barszczyk i ogórkową :D
Czy mógłbyś nie komentować moich postów, czy wypowiedzi? masz odmienne zdanie niż ja.. Ok nic w tym złego, ale wkurza mnie każdy komentarz z Twojej strony, więc taka mała prośba do Ciebie... Daj spokój po prostu.. Dziękuję.

Re: UFO - ? - proszę o RZECZOWE podejście do tematu i ANKIETY

autor: FaKtoMaaN » 2010-03-02, 18:07

ifar15 pisze:
1. Zapewne słyszeliście o tym że prawdopodobnie naziści w czasie II wojny światowej testowali pojazdy które zwały się pionowzlotami. Coraz bardziej je ulepszali a potem prawdopodobnie projekty tych pojazdów w jakiś sposób zdobyli amerykanie i cały czas nad nimi pracowali. Doszli do takiego momentu że to co nazywamy UFO lata po naszym niebie i lata tak że.... po prostu niesamowicie.
owszem może i doszli do tego, ale na pewno nie przy pomocy nazistów...
ifar15 pisze:Czasami jak dobrze wiemy zdarzają się katastrofy tych pojazdów, ale rząd tłumaczy że to pojazdy obcych istot.
POWIEDZ MI KTÓRY RZĄD OTWARCIE MÓWI O KATASTROFACH POJAZDÓW OBCYCH ISTOT???, BO CHYBA ŹLE PRZECZYTAŁEM! O.O
ifar15 pisze:Całemu światu wmawiają ze to co widzimy na naszym niebie to pojazdy obcych.
O.o :bumbum: :amen:


ifar15 pisze:2. UFO to być może pojazdy obcych istot które odwiedzają naszą planetę. Ta teoria jest chyba najbardziej znana i ma swoich maniaków, oczywiście bez obrazy dla kogokolwiek. Tutaj chyba nie muszę dużo pisać, zaznaczę tylko że ta teoria ma swoje mocne strony ale i słabe. Jeżeli byśmy się uparli to moglibyśmy ją wykluczyć przez teorie opisaną przeze mnie powyżej. Jednakże z innej strony tej teorii nie można wykluczyć tamtą ponieważ tamta w żaden sposób nie wyjaśnia porwań które są rzekomo dokonywane przez obce istoty na całym świecie i na ludziach kompletnie od siebie niezależnych. Ale to tylko teoria.
:] <_<
ifar15 pisze:3.UFO może to być zjawisko całkiem naturalne. Mówię tu o teorii TST która głosi że przyczyną powstawania tzw. poświaty atmosferycznej która może być uznawana za UFO są tektoniczne napięcia skorupy ziemskiej. Piezoelektryczność może wytwarzać przy powierzchni Ziemi bardzo wysokie napięcia które moga wywoływać plazmę czyli świecące cząsteczki powietrza. Niektórzy badacze np Michael Persinger twierdzą że te wyładowania elektryczne moga powodować halucunacje. Jeszcze inni zwolennicy tej teorii twierdzą że porwania przez UFO to wynik właśnie tych halucynacji. Może być więc tak że UFO to czysto naturalne zjawisko a porwania które dotąd dało się wytłumaczyć jedynie tezą o obcych to nic innego jak halucynacje. Ale to tylko teoria
wierzysz w to czy se jaja robisz?? :zdziw:

Re: UFO - ? - proszę o RZECZOWE podejście do tematu i ANKIETY

autor: ifar15 » 2010-03-02, 17:43

A więc wracając do tematu, pozwólcie że przytoczę tu najbardziej prawdopodobne możliwości jeżeli chodzi o to czym jest ufo:

1. Zapewne słyszeliście o tym że prawdopodobnie naziści w czasie II wojny światowej testowali pojazdy które zwały się pionowzlotami. Coraz bardziej je ulepszali a potem prawdopodobnie projekty tych pojazdów w jakiś sposób zdobyli amerykanie i cały czas nad nimi pracowali. Doszli do takiego momentu że to co nazywamy UFO lata po naszym niebie i lata tak że.... po prostu niesamowicie. Czasami jak dobrze wiemy zdarzają się katastrofy tych pojazdów, ale rząd tłumaczy że to pojazdy obcych istot. Całemu światu wmawiają ze to co widzimy na naszym niebie to pojazdy obcych. Możliwe że to gigantyczny spisek który ma na celu przekonać ludzi że to właśnie obcy odwiedzają nasza planetę a prawda jest taka że amerykanie posiadają tę niezwykłą technologie i nikomu nie mówią że ją w ogóle mają.
A wiec teoria ta w skrócie mówi że UFO to pojazdy ludzi. Ale to tylko teoria.

2. UFO to być może pojazdy obcych istot które odwiedzają naszą planetę. Ta teoria jest chyba najbardziej znana i ma swoich maniaków, oczywiście bez obrazy dla kogokolwiek. Tutaj chyba nie muszę dużo pisać, zaznaczę tylko że ta teoria ma swoje mocne strony ale i słabe. Jeżeli byśmy się uparli to moglibyśmy ją wykluczyć przez teorie opisaną przeze mnie powyżej. Jednakże z innej strony tej teorii nie można wykluczyć tamtą ponieważ tamta w żaden sposób nie wyjaśnia porwań które są rzekomo dokonywane przez obce istoty na całym świecie i na ludziach kompletnie od siebie niezależnych. Ale to tylko teoria.

3.UFO może to być zjawisko całkiem naturalne. Mówię tu o teorii TST która głosi że przyczyną powstawania tzw. poświaty atmosferycznej która może być uznawana za UFO są tektoniczne napięcia skorupy ziemskiej. Piezoelektryczność może wytwarzać przy powierzchni Ziemi bardzo wysokie napięcia które moga wywoływać plazmę czyli świecące cząsteczki powietrza. Niektórzy badacze np Michael Persinger twierdzą że te wyładowania elektryczne moga powodować halucunacje. Jeszcze inni zwolennicy tej teorii twierdzą że porwania przez UFO to wynik właśnie tych halucynacji. Może być więc tak że UFO to czysto naturalne zjawisko a porwania które dotąd dało się wytłumaczyć jedynie tezą o obcych to nic innego jak halucynacje. Ale to tylko teoria

Myślę że te trzy teorie są najbardziej prawdopodobne abo przynajmniej o nich mówi się najwięcej.

Re: UFO - ? - proszę o RZECZOWE podejście do tematu i ANKIETY

autor: Ruskof » 2009-12-02, 15:30

Spooky-Jesli ovni na 100% jest skrotem francuskim,po kilku sekundowym namysle OVNI oznacza "Objet Volant Non Identifié" :)

Re: UFO - ? - proszę o RZECZOWE podejście do tematu i ANKIETY

autor: Spooky Fox » 2009-11-30, 14:13

Krypto, błagam Cię, nie tłumacz mi, co to jest UFO co to jest NOL, a co to jest O.V.N.I., okej?

Ankieta jest dobrze sformułowana, a jeśli coś nie pasuje, zapraszam do założenia nowej.

Dlaczego? Dobrze by było, abyś poczytał troszeczkę literatury przedmiotu, a potem, bez obrazy, zgrywał mądralę ;]

Otóż, według ludzi, którzy są przeciwnikami realnego istnienia NOL, takie tłumaczenie nie jest wcale głupie! Tak samo jak zygzakująca po niebie planeta Wenus!

Tak więc, w odpowiedzi na twój post -

Nie, nie zmienię ankiety, ponieważ jest sformułowana dobrze, a formułujący ją "JA" opierał się na literaturze podmiotu/przedmiotu, aby nikt się do niej nie doczepił.

Dziękuję i pozdrawiam, temat uznaję wszem i wobec za wyczerpany i sugeruję wrócic do pierwotnego tematu, jakim była dyskusja na temat, czym jest NOL/UFO/OVNI, a nie na temat składnia ankiety. Wszelkie inne zażalenia proszę kierowac na PW, lub na mojego nowego maila spookyfox@paranormalium.pl (sorry, Iv, musiałem się pochwalic)

Re: UFO - ? - proszę o RZECZOWE podejście do tematu i ANKIETY

autor: Kryptozoolog » 2009-11-30, 14:03

A o to że UFO to angielski odpowiednik NOL czyli Niezidentyfikowany Obiekt Latający. Nie może być zbiorową halucynacją, coś co występuje często i nie jest dziełem kosmitów, a ludzi.
Nie mylcie latającego dysku kosmitów, z niezidentyfikowanym obiektem na niebie.

Re: UFO - ? - proszę o RZECZOWE podejście do tematu i ANKIETY

autor: Spooky Fox » 2009-11-30, 13:57

armenia, ja twoje posty będę po prostu ignorował, bo dawno już nie czytałem tak pokaleczonych postów. Proponuję słownik ortograficzny języka polskiego oraz powrót do czwartej klasy. Podstawówki. Aha...i gdzieś w opcjach w twoim profilu na tym forum jest opcja "usuń konto" albo chociaż "zbanuj sam siebie". Weź tam kliknij, wpisz swoje hasło i będzie gicior.

Kryptozoolog - w ankiecie wszystko gra i brzęczy. Nic nie będę zmieniał, bo jest dobrze sformułowana. Sorry ;D No, chyba, że sprecyzujesz, o co dokładnie Ci chodzi.

Re: UFO - ? - proszę o RZECZOWE podejście do tematu i ANKIETY

autor: Kryptozoolog » 2009-11-29, 13:56

Coś mi nie gra w tej ankiecie...
Aaa już wiem!
UFO to nie kosmici, tylko każdy niezidentyfikowany obiekt latający.
Zmień to, bo opcje wyboru w ankiecie nie pasują do tego pojęcia.

Na górę